Ромны. Romny. Ромни. інфо

In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Ромни.інфо Тандем пресс Зайшов пограти....
Зайшов пограти....
Тандем-пресс
Четвер, 23 липня 2009, 08:42      Ромни, Сумська область

Події майже піврічної давнини ще надовго залишаться у пам'яті роменців. 27 січня цього року від рук вбивці загинула 18-річна дівчина. Того дня  близько 23 години невідомий чоловік зайшов в клуб гральних автоматів, що знаходився по вул. Горького, напав на оператора, наніс їй 24 удари ножем. Потім викрав із сейфу гроші, мобільний телефон дівчини та  DVD-програвач.

       Хто він -  холоднокровний вбивця? За що вбив дівчину та чи знайдуть нелюда - ці питання хвилювали майже кожного. Чутки розповсюджувалися містом з великою швидкістю.

Тим часом працівники міліції напружено працювали, іноді навіть цілодобово, адже в перші дні "упустити нитку" означало би провал справи. У розслідуванні резонансного злочину були задіяні всі підрозділи міськрайвідділу, всі працівники, від дільничних інспекторів до керівного складу. Значною допомогою стала "козирна карта" - зразки крові вбивці: наносячи смертельні удари, він і сам порізався. Відразу провели експертизу ДНК, ці висновки і були вирішальними у встановленні особи злочинця.

      Минулої середи, 15 липня, підозрюваного було затримано. Ним виявився 30-річний мешканець нашого міста. За словами правоохоронців, до міськвідділу гр. N з'явився сам, де і склав явку з повинною (ред. - прізвище підозрюваного назвати поки що не можна, адже винним його має визнати тільки суд). Зараз він утримується під вартою у міліцейському відділку.

Про хід розслідування злочину нам розповіли начальник кримінальної міліції Ліщук Валерій Анатолійович і старший слідчий Ковган Олександр Анатолійович.

 

  - Скільки осіб було в числі підозрюваних?

 

   - Дуже багато, сотні людей, адже ми опрацьовували декілька версій: коло знайомих загиблої, місцевих гравців, таксистів та інших. Взагалі було проведено колосальну роботу, "перевернули" все місто.

 

   - Чи був N в числі підозрюваних?

 

   - Протягом тижня після злочину ми на нього вийшли. Опрацьовували осіб, які під час скоєння вбивства були в Ромнах, а потім виїхали з міста. Він теж залишив місто, тому ми не мали змогу його перевірити. Потім частина осіб з цього кола повернулись в місто на Великодні свята. Їх перевірили, за відбитками пальців, за групою крові багатьох вилучили з кола підозрюваних. Залишився один. На той момент ми були майже впевнені, що встановили особу вбивці. А коли зробили експертизу крові особи-близького родича підозрюваного, то сумнівів вже не залишалося, експертиза показала, що на 99,99% це саме він. Оголосили  злочинця в розшук, протягом двох місяців проводили роботу з родичами, щоб вони умовили його повернутися.

 

   - Часто подібні злочини скоюють раніше судимі особи. Чи належить він до так званих неблагонадійних?

 

   - На вигляд,  дійсно, не скажеш, що він може вбити людину. Його родичі й досі не можуть в це повірити.

 

   - Що штовхнуло чоловіка на злочин?

 

   - Він вже давно працює за кордоном, там і "присів" на гральні автомати. Всі зароблені кошти витрачав на гру. Того зимового вечора, будучи напідпитку, він зайшов в зал гральних автоматів, але грошей не мав. Став вимагати їх у дівчини, адміністратора залу, але вона відмовила. Зав'язалася бійка. Чоловік спочатку вдарив дівчину в обличчя, потім став бити стільцем. Вона схопила ніж, який був на столі, почала відбиватися. Вбивця намагався забрати ніж, порізався, бив її стільцем, аж поки дівчина не впала. Вихопив ніж і почав наносити смертоносні удари. Коли побачив, що вона вже мертва, забрав гроші з сейфу, мобільний телефон та DVD. Декілька днів був в Ромнах, а потім поїхав на заробітки.

 

   - Містом ходять чутки, що вбивця перебував з дівчиною у близьких стосунках. Чи це правда?

 

   - Дійсно, він був з нею знайомий, але наскільки нам відомо, близьких відносин між ними не було.

 

   - За якою статтею будуть судити вбивцю, і яке покарання він отримає?

 

   - Йому пред'явлено обвинувачення за п. 6 ч. 2 ст. 115 КК України "Умисне вбивство з корисних мотивів". Стосовно покарання буде вирішувати суд, Кримінальний Кодекс передбачає, що за такий злочин винна особа карається позбавленням волі від 10 до 15 років або довічним ув'язненням з конфіскацією всього майна.

 

   - Коли відбудеться суд?

 

   - Про це рано говорити. Поки справа опиниться в суді, повинні пройти всі необхідні процедури. Зараз по кримінальній справі проводяться необхідні слідчі дії, спрямовані на встановлення всіх обставин злочину.

 

   - Як ви вважаєте, заборона грального бізнесу - правильне рішення?

   - Так, на нашу думку, це важливий крок. Кількість злочинів, пов'язаних з гральним бізнесом, стрімко виросла. Через декілька тижнів після вбивства у нашому місті, було вбито людину у залі гральних автоматів у м. Тростянець, злочин ще не розкрито.

 

   - Які складності під час розслідування справи ви відчували?

 

   - На жаль, не всі громадяни йшли на зустріч працівникам міліції та не завжди надавали допомогу в розслідуванні справи. Вбивця ходив містом, обличчя чоловіка було порізано, його бачили, але ніхто не повідомив, навіть за винагороду, про яку ми оголосили в засобах масової інформації. Тепер це залишиться на їх совісті.

 

      Вбивцю знайдено. Сподіваємося, він отримає покарання, на яке заслужив. Але це не поверне 18-річну дівчину, в якої все життя було попереду...

      Пристрасть до азартних ігор лікарі вважають хворобою, схожою за своїми симптомами на алкоголізм або наркоманію. Найчастіше така пристрасть робить людину абсолютно неадекватною, з єдиною метою - за будь-яку ціну роздобути гроші на чергову гру... 

  Наслідки такої мети - людські життя.

 

Олена Юракова
 

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

Квіти загиблим
Квіти загиблим