Ромны. Romny. Ромни. інфо

In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Ромни.інфо Тандем пресс Дві сторони однієї медалі
Дві сторони однієї медалі
Тандем-пресс
П'ятниця, 17 липня 2009, 12:56      Ромни, Сумська область

     25 червня гральний бізнес офіційно припинив свою діяльність на території населених пунктів нашої країни. Таке рішення прийняла Верховна Рада України. Головна причина заборони грального бізнесу -  події, що сталися у Дніпропетровську, де в ніч на 7 травня цього року в результаті вибуху і пожежі в залі "Метро-ДжекПот" загинуло 9 чоловік та 11 травмовано.

 

     Мами малолітніх азартних гравців, які бездумно витрачали на автомати купу грошей, зітхнули з полегшенням. Тепер дитина стане не такою агресивною, роздратованою, та й сімейний бюджет нарешті залишатиметься вдома, а не в залах ігрових автоматів. Безперечно, закриття гральних залів має багато переваг для суспільства.


     Головний нарколог Першої обласної спеціалізованої лікарні Людмила Єршова розповіла, що у нашому місті офіційно не було зафіксовано жодного випадку залежності від азартних ігор. Хоча до психологів зверталися  ігромани, переважно разом з батьками. "Це серйозне психічне захворювання, його потрібно лікувати у спеціалізованих закладах у Києві чи Харкові. Ігроманія є порушенням волі і посиленим потягом до азартних ігор. Таким питанням повинні займатися психологи та психіатри", - так прокоментувала ситуацію пані Єршова.


     Практичний психолог школи № 6 Сергій Неділько каже: "Будь-яка залежність виникає через порушення у сприйнятті дійсності, коли власне "я" керується саме залежністю, а не доцільністю та здоровим глуздом. Є спеціальні тренінги, які сприяють одужанню. Але головну умова - усвідомити свою залежність від згубної звички - куріння, алкоголю, азартних ігор".


     З іншого боку, в тому, що заклади для азартних людей вже не функціонуватимуть, є й мінуси. Адже сплачені кошти, до того ж, немалі, за отримання ліцензії  треба повернути власникам гральних закладів. Звідки? З державного бюджету. Тобто це ляже на плечі платників податків.


      Завідуючий сектором масової роз'яснювальної роботи роменської МДПІ Володимир Потій відзначає, що втрати до бюджету будуть, але у такій ситуації здоров'я дорожче за податки. "Від заборони грального бізнесу ми втрачаємо певні надходження, але сподіваємося уберегти  громадян від біди. Адже переважно азартні ігри затягували неповнолітніх. Хочу відмітити, що ця заборона є тимчасовою. Кабінет Міністрів повинен розробити законопроект про проведення азартних ігор у спеціально відведених гральних зонах".


     Начальник фінансового управління Тетяна Ярошенко на одній із апаратних нарад розповіла, що від припинення грального бізнесу зменшилися надходження по платі за торговий патент на 150 тис. грн. Також міському бюджету доведеться повернути 108 тис. грн.  цього податку.


     Між іншим, згідно із законом, до суб`єктів господарювання, які організовують і проводять на території України азартні ігри, застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафу в розмірі 8 тисяч мінімальних зарплат з конфіскацією грального устаткування, а прибуток від проведення такої азартної гри підлягає перерахунку до держбюджету.


Тетяна Івасин

 

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

7
7