Ромны. Romny. Ромни. інфо

In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Ромни.інфо Тандем пресс Роменці у Конотопі
Роменці у Конотопі
Тандем-пресс
П'ятниця, 17 липня 2009, 12:48      Ромни, Сумська область

КонотопУ суботу 11 липня у Конотопі та сусідньому з ним селі Шаповалівка проходили урочистості з нагоди 350 річниці Конотопської битви.

Спочатку у Конотопі за участю Президента Віктора Ющенка пройшло освячення хрестів новозбудованої церкви Різдва Пресвятої Богородиці, пам'ятного каменю на честь героїчної оборони Конотопської фортеці та молитва на славу героїв-переможців у Конотопській битві та оборонців міста Конотопа. Потім було відкриття IV Всеукраїнського фестивалю "Козацький родослав" у Шаповалівці. Протягом дня діяло "Містечко майстрів", в козацьких куренях всі бажаючі мали змогу пригоститися козацьким Кулішем. Також були козацькі розваги, ігри та культурно-спортивні змагання.

 

Президента чекали на відкриття  козацького фестивалю, і до його виступу всіх розважав музикою військовий оркестр. Окрім самого Президента, на свято на конотопській землі приїхали гості з Києва, серед яких міністри Юрій Павленко та віце-прем'єр-міністр Іван Васюник, голова Сумської обласної адміністрації Микола Лаврик, депутати Лілія Григорович, Іван Плющ, Петро Ющенко, козацькі генерали, патріарх Філарет та вище духовенство української православної церкви, син Віктора Ющенка Андрій. Глава держави звернувся до своїх земляків з короткою промовою: "Досить боятися власної історії. Суть боротьби в одному: скинути чуже ярмо, дати свободу народу. Саме це керувало гетьманами". За словами Президента, українське військо на чолі з гетьманом Іваном Виговським 350 років тому здобуло блискучу перемогу у Конотопській битві, яка є наступницею визвольної боротьби Богдана Хмельницького і попередницею збройного виступу Івана Мазепи". Глава держави підкреслив, що Конотопська битва - "одна з найбільших і найславетніших перемог української зброї".     

Гостями з Києва були відомі співаки Ніна Матвієнко, Тарас Петриненко та Тетяна Горобець.      

А далі на сцені один за одним з'являлися учасники фестивалю "Козацький родослав". Від Ромен виступив знаний бандурист Олександр Триус, який виконав думу власного авторства. Також діяла виставка старожитностей, які зберігаються в Роменському музеї і належать до 17 ст. - часу, коли відбувалася Конотопська битва.

Пан Президент не лише виступив з вітальним словом перед земляками, а й відвідав курені кількох районів. Зокрема, в Охтирському курені він скуштував пива, а в рідному для нього Недригайлівському курені В. Ющенко поїв козацького кулешу. Голова Недригайлівської районної державної адміністрації Володимир Петльований розповів, що цього року конотопчани влаштували по-справжньому всеукраїнське свято. А до Ющенка його земляки звернулися з проханням балотуватися на наступні президентські вибори. Роменський курінь він минув, зате з задоволенням роздавав автографи своїм прихильникам.

На суто козацькому святі не обійшлося без політики, бо різні політичні партії скористалися нагодою продемонструвати свої прапори.  Благо, вони всі поводилися мирно, лише роздавали агітаційну літературу та розмахували прапорами.

Потурбувалися організатори свята про розмаїття забав для відвідувачів різного віку. Для дітей функціонували надувні гірки, для дорослих - старовинні козацькі забави. Значною популярністю користувалися торгові палатки з шашликами, морозивом та квасом. А особливо людно було біля  місць з написом "Холодна горілка".  Кінно-спортивний театр "Українські козаки" з Києва показував високий рівень своєї майстерності. Після фестивалю "Козацький родослав" на сцену вийшов відомий гурт "Мандри", який протягом години розважав народ своїми запальними піснями.

Приємно відмітити, що на святі було багато людей у вишиванках. Це зайвий раз доводило, що народ не забуває свої традиції і з задоволенням їх відроджує. Вишивки демонструвалися і в самому селі - на парканах усіх садиб висіли рушники.

Конотоп
Конотоп
Конотоп

Тетяна Івасин

 

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

konotop26
konotop26