Ромны. Romny. Ромни. інфо

In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Ромни.інфо Тандем пресс Сучасне лікування в роменській лікарні
Сучасне лікування в роменській лікарні
Тандем-пресс
П'ятниця, 10 липня 2009, 08:56      Ромни, Сумська область

Ромни. А. Д. Волкогон     Про нашу медицину говорити можна довго, висвітлюючи проблеми галузі з різних боків. Мало хто з громадян вникає в проблеми, з якими лікарі стикаються кожного дня, кожної хвилини, секунди. Адже в їх руках найдорожче - життя та здоров'я людини. Проте іноді із засобів лікування медики мають лише лікарняне ліжко, у кращому випадку - медикаменти. Про необхідне сучасне обладнання, яким користуються вже давно лікарі в розвинутих країнах, наші медики знають лише з професійної літератури.


 

     Але не все так плачевно. І щоб додати роменцям оптимістичного настрою, слід розповісти і про здобутки Роменської лікарні. Завдяки наполегливості  головного лікаря Валентини Василівни Гунькової у лютому 2008 року урологічне відділення ЦРЛ отримало нову апаратуру для Транс Уретральної Резекції, яка дозволяє проводити сучасне лікування хвороб представників сильної статі. Це апарат, якому позаздрила б будь-яка обласна лікарня. Працює на ньому молодий лікар Андрій Дмитрович Волкогон, який проходив стажування у Німеччині у відомого лікаря, директора урологічної клініки міста Кельн професора Удо Енгельмана, який, до речі, свого часу оперував президента Радянського Союзу М.С. Горбачова. Починаючи з літа 2005 року Роменська лікарня підтримує постійний зв'язок з Німеччиною, професор навіть пообіцяв відвідати нашу лікарню у серпні цього року.


     Ми мали нагоду поспілкуватися з лікарем ЦРЛ А.Д. Волкогоном.

 

     - Андрій Дмитрович, з якими хворобами допомагає боротися нова апаратура?

 

     - Перш за все - з досить поширеною серед представників сильної статі аденомою простати. На апараті Транс Уретральної Резекції (ТУР) можна також проводити ендоскопічні операції при невеликих пухлинах сечового міхура, звуженнях уретри, каменях сечового міхура та сечоводів, інших захворюваннях. Тобто ендоскопічно, без розрізів виконувати майже всі хірургічні операції на передміхуровій залозі, сечоводі та сечовому міхурі.

 

     - У чому унікальність ТУР методу?

 

     - Річ у тому, що існує два шляхи позбавлення від аденоми: перший - відкрита операція, другий - так звана "операція лазером", яку дозволяє проводити сучасний апарат ТУР. Така операція виконується без розрізів за 30-45 хвилин. Вже наступного дня після втручання пацієнт самостійно ходить, а на 4-6 день виписується з відділення без всіляких шрамів, трубок та катетерів. Для порівняння: відкрита операція триває годину-півтори, по різному переноситься хворими, а післяопераційний період затягується до 30-45 днів.

 

     - На якій стадії хвороби проводиться ТУР?

 

     -  При першому та другому ступенях збільшення аденоми простати.

 

     - У яких випадках необхідно звертатися до лікаря?

 

     - Якщо говорити про аденому простати, то її основними ознаками є порушення виділення сечі у вигляді частих позовів до сечовипускання, особливо у нічний час, через кожні 2-3 години, зменшення кількості сечі за одне сечовипускання до 50-100 грамів, труднощі при спорожненні сечового міхура та ослаблення тиску сечі. Але у більшості випадків чоловіки, що мають такі неприємні відчуття, не звертаються до лікаря.

 

     - До яких наслідків призводить така безпечність?

 

     - Коли хворий не звертається до уролога на самому початку появи вищевказаних ознак, аденома простати призводить до порушення роботи нирок, загальної інтоксикації організму, розладів роботи серця та, врешті решт, до затримки сечі. Причому ці зміни відбуваються непомітно для людини. Коли пацієнт звертається з такими ускладненнями, досить часто немає іншого виходу, як виводити сечу через трубки в животі. Тому так важливо звертатися по допомогу до лікаря на ранніх стадіях хвороби, коли можна провести консервативне або ендоскопічне лікування на апараті ТУР.

 

     - Скільком чоловікам вже Ви провели таку операцію?

 

     - Після другого десятка виконаних втручань - перестали рахувати.

 

     - Наскільки дана методика результативна, тобто чи призводить операція до повного одужання?

 

     - Все залежить від стадії збільшення аденоми: чим раніше зроблена операція, тим більша результативність.

 

     - Що найбільш Вас вразило під час проходження стажування у німецькій клініці?

 

     - Стажування тривало протягом трьох тижнів, і за цей термін я переконався в перевагах страхової медицини. Будь-який хворий, який звертається за допомогою, отримує висококваліфіковану допомогу незалежно від своїх статків в рамках соціальних або страхових програм. Аналогом такої системи є лікарняна каса Роменської ЦРЛ, яка існує в нашій лікарні і перевагами якої можуть скористатися мешканці нашого міста, вступивши до неї. 

 

     - Чи підтвердив вже свій приїзд професор Енгельман?

 

      - Час приїзду професора уточнюється.

 

     - Що очікуєте Ви від приїзду німецького спеціаліста?

 

     - Професор пообіцяв провести декілька операцій при складних урологічних захворюваннях, дещо вдосконалити нашу техніку виконання ТУР втручань та прочитати лекцію для урологів нашої області на базі Роменської лікарні.

 

     - Над чим Ви зараз особисто працюєте, чи не виникало думки про наукову працю?

 

     - Зараз я навчаюсь на другому курсі заочної аспірантури, тому що маю намір поєднувати як наукову, так і практичну роботу. Попереду грандіозні плани і я дуже вдячний головному лікарю нашої лікарні Гуньковій Валентині Василівні за її постійну підтримку та активне сприяння втіленню новітніх технологій в медичну практику Роменської ЦРЛ.

Ромни. А. Д. Волкогон

Розмову вела Олена Юракова

 

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

Урочистий мітинг
Урочистий мітинг