Ромны. Romny. Ромни. інфо

In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Ромни.інфо Тандем пресс Свято Іванів та Івановичів
Свято Іванів та Івановичів
Тандем-пресс
Четвер, 09 липня 2009, 14:54      Ромни, Сумська область

Ромни. Церква      7 липня - день Різдва Іоанна Предтечі. День Іоанна Хрестителя вже давно має свого "двійника" - Івана Купала. Поруч з християнським святом прижилися і язичницькі традиції святкування. Саме завдяки дню Івана Купала бажаючі отримати додатковий запас адреналіну можуть піти шукати квітку папороті, стрибати разом з другою половинкою через вогнище та пускати вінки на воду. Щоправда, останнім часом все це стає рідкістю. Зате у церкву на день Іоанна Предтечі приходить все більше городян.

 

      У вівторок, 7 липня, у Вознесенській церкві пройшла урочиста служба. Окрім настоятеля храму отця Івана Кавчака службу правили священики з інших церков міста, сусідніх сіл та із Сумської єпархії. Між іншим, привітати Івана Осиповича можна було не лише з днем ангела, а й з днем народження: 4 липня йому виповнилося 50 років. Церква Вознесіння Христова славиться не лише у Ромнах, а і в області красою та багатством внутрішнього оздоблення. А ще вона є пам'яткою архітектури ХVIII століття.


      Під час літургії священнослужителі читали рядки з Євангелія, де йшлося про дні життя пророка. Його батьки Єлизавета та Назарій довго не мали дітей. Коли обоє були вже доволі похилого віку, до них з'явився ангел і сповістив гарну звістку - незабаром  у них народиться син. Назарій здивувався, адже був уже старою людиною, тому за його недовіру Богові був покараний - до народження сина він залишався німим. Народжений Іоанн довгий час жив у пустелі, виховуючи свій дух. У зрілому віці присвятив своє життя церкві. Саме він удостоївся честі похрестити Ісуса у водах річки Йордан.


     У кінці літургії прихожани разом з представниками духовенства заспівали іменинникові отцю Івану "Многая літа" та вручили квіти.

Тетяна Івасин

Ромни. Церква

 

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

konotop24
konotop24