Ромны. Romny. Ромни. інфо

In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Ромни.інфо Тандем пресс 35 сесія. Спроба №2
35 сесія. Спроба №2
Тандем-пресс
Четвер, 09 липня 2009, 14:43      Ромни, Сумська область

Остання сесія міської ради проходила у дві спроби. У п'ятницю, 26 червня, після другої перерви міський голова не зміг зібрати кворуму, достатнього для роботи сесії. Вирішили продовжити роботу у середу, 1 липня.

Першим взяв слово Іван Хоменко, незмінний активіст усіх сесійних засідань. Він запропонував використовувати сучасні технології для покарання тих депутатів, які рідко з'являються на сесіях. Мається на увазі відеозйомка напівпорожнього залу, коли замість 46 депутатів приходить лише 22 (саме так і сталося у середу). Мовляв, тоді роменці зрозуміють, хто по-справжньому турбується за народ, а хто прийшов у раду лише задля власної вигоди. От Хоменко - не такий. Йому є що сказати крім того, щоб поливати брудом інших своїх колег та продовжувати внутрішньопартійні розборки у рядах  "Нашої України".

 


 

Земельні проблеми

     
Далі перейшли до розгляду питань, які не встигли розглянути під час першого дня роботи. Зоя Галунко, начальник відділу економіки,  доповідала про затвердження незалежної оцінки вартості об'єкта нерухомого майна. На роботі депутатської комісії вирішили внести зміну - орендар за зроблені поліпшення на об'єкті не буде отримувати компенсацію, як це було раніше.

   
Наступним питанням стояло проведення експертних грошових оцінок земельних ділянок. Тут окремі депутати вирішили, що закон їм не писаний і вони можуть на власний розсуд погоджуватися чи ні з оцінкою експерта. Зауваження Зої Галунко, начальника управління економіки,  про те, що законом це не передбачено, їх не влаштувало. Земельних ділянок, по яких потрібно було провести експертну оцінку, було декілька. Щоб не заплутатись у трьох соснах, обранці вирішили голосувати по кожній ділянці окремо. Але навіть це не вплинуло на остаточне рішення, і жоден пункт не набрав достатньої кількості голосів. Тому міському голові залишалося зробити невтішний висновок: "У пакеті  ми голосували б чи окремо по пунктах - все одно провалили".

    
Зате щодо оренди нерухомого майна, яке перебуває у комунальній власності, всі присутні підтримали його одноголосно. Таку ж солідарність проявили депутати і при розгляді питання щодо внесення доповнень до встановлення ставок єдиного податку для фізичних осіб - суб'єктів підприємницької діяльності.


 

Депутати проти Агаханяна. Хто кого?

     
При розгляді проекту рішення щодо укладання договорів найму нежитлових приміщень та оренди основних засобів водопровідно-каналізаційного комплексу почалося бурхливе обговорення. Оскільки мова зайшла про ПП «Еліпс», керівником якого є  Армен Агаханян, депутати зайняли оборонну позицію. Власник монопольного підприємства з водопостачання запропонував внести зміни до договору про орендну плату, завдяки яким тариф на водопостачання та водовідведення можна зробити на 96 коп. нижчим. Однією з умов ПП «Еліпс» є продовження терміну оренди до 31 грудня 2020 року. З ним погодився і депутат від "НУНС" Юрій Журенко: "Більшість депутатів у раді - підприємці, ми всі знаємо, що для успішної роботи бізнесу оренда терміном менше 4 років жодних прибутків принести не може". В'ячеслав Губарь (СПУ) запропонував термін оренди обмежити до кінця 2010 року. На його думку, такого строку буде достатньо для того, щоб побачити економію, якщо вона дійсно буде. Армен Арамаїсович такі умови відмовився приймати, і під час голосування рішення не набрало потрібної кількості голосів.

    
У деяких депутатів просинався здоровий глузд, і вони пропонували підтримати позицію Агаханяна тому, що у такому випадку вода для населення стане дешевшою. А це - головне, до того ж,  підприємство-надавач послуг саме пропонує зменшити розмір плати.  Ю. Журенко звинуватив окремих депутатів у некомпетентності в даному питанні. На його думку, їм краще було б утриматися від непродуманих реплік. Зокрема це стосувалося репліки Андрія Жарого щодо зміни умов договору оренди на вимогу міської ради. Юридично освічений Журенко йому заперечив: зміна умов договору в односторонньому порядку нелегітимна. Як це не дивно, пропозицію А. Жарого чомусь поставили на голосування, хоча вона була протизаконною. На закиди депутатів щодо невідповідності законам А. Жарий запропонував просто не голосувати, якщо комусь вона здається незаконною. Саме так і сталося - його пропозицію не підтримали. А члени його рідної фракції "НУНС" ще й звинуватили його у незнанні законів.

    
Трохи стомившись від дискусій, наступне серйозне питання прийняли одноголосно і без обговорень. Йшлося про передачу техніки від проекту ТАСІС  головному управлінню міського господарства.


 

Вклалися у дві години

    
Далі перейшли до  додаткових питань порядку денного. Ішлося про родину Деревських. Вони попросили дозволу на приватизацію об'єкта культурної спадщини - будинку, у якому жила Олександра Деревська. Депутати одноголосно підтримали цю позицію.

    
Не обійшлося і без обговорення актуального питання -  стану доріг. Наприклад, вул. Коржівська скоро може стати непридатною для руху транспорту у випадку сильних дощів. Але оскільки грошей на ремонт немає, то навряд чи стануться зміни. На перехресті Комсомольського спуску та вул. Маяковського з'явилася "зебра", яка хоч трохи полегшила рух автомобілей. Не вистачає там світлофора.

    
Павло Помаран поділився з депутатами "річковими" проблемами. Минулого року на очистку Сули було витрачено 600 тис. грн. У цьому році очікують надходження ще 300 тис. грн. від області та водогосподарства. І завершив інформацією про те, що це питання перебуває на контролі у губернатора області Миколи Лаврика.

    
За дві години роботи 24 депутати проявили більшу працьовитість, ніж це зазвичай буває. 35 сесію міської ради закрили, хоча депутати так і не підтримали ряд питань.

 


Марія Козаченко

 

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

13
13