Ромны. Romny. Ромни. інфо

In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Ромни.інфо Тандем пресс День відкритих дверей у районі
День відкритих дверей у районі
Тандем-пресс
П'ятниця, 26 червня 2009, 14:07      Ромни, Сумська область
Районна державна адміністрація провела день відкритих дверей, де проінформували про структуру апарату. Перший заступник голови райдержадміністрації Валерій Білоха розповів, що такий захід сприятиме прозорості у роботі адміністрації. Зараз в апараті райадміністрації працює 36 працівників, з них 24 державні службовці, решта - службовці, 2 вакансії ще вільні.

 

 

В. Білоха повідомив про особистий прийом громадян. Відомо, що саме цей вид співпраці з населенням свідчить про рівень довіри до органу влади. За перше півріччя 2009 року в районній адміністрації побувало 54 громадянина, всього було піднято 50 питань, 13 з яких одразу розглянули позитивно. Решта - тримається на контролі. Переважна більшість з них стосувалася земельних питань. Поскаржився заступник голови на недостатнє фінансування всіх запланованих програм. 

 

 

Далі присутні могли задати питання, які їх турбують. Взагалі-то, присутні не поспішали закидати виступаючого питаннями, рятували ситуацію представники місцевих ЗМІ. Наприклад поцікавилися про доцільність існування адміністрації в районі. Білоха розповів про його візит до сусідньої Польщі у 90-х роках. Там проводилося реформування підрозділів виконавчої влади і укрупнення воєводств, в результаті чого зменшилась кількість областей. На думку Валерія Білохи це є гарним прикладом розвитку по демократичному шляху.

 

 

Задали йому питання про ситуацію з підвозом дітей з обмеженими можливостями з району до центру реабілітації дітей-інвалідів. Відповідь дав начальник центру соціальних служб для сімї, дітей та молоді Володимир Татарінов: "Зараз із 10 сіл району (Плавинище, Миколаївка, Калинівка, Гудими, Коржі, Ярмолинці, Глинськ, Біловоди, Бобрик) на реабілітацію підвозять 16 дітей. Сесія районної ради виділила 12,5 тис. грн. минулого року. Була пропозиція від батьків, аби реабілітацію проходили також інваліди і з інших сіл. У другому півріччі ми збираємося допомогти пройти  реабілітацію ще 16 діткам. Районний бюджет виділив на це 60 тис. грн. і направив як субвенцію у міський бюджет. Всього у районі налічується 119 дітей з обмеженими можливостями і ми плануємо поступово охопити  реабілітацією всіх дітей-інвалідів".

 

 

Іншим болючим питанням був розвиток туристичної галузі. "Особливо прикро, що вона зовсім не розвивається  у Пустовійтівці, на батьківщині Петра Калнишевського, - каже Валерій Білоха. Влітку сюди приїздять численні екскурсії, а в селі немає жодних умов для перебування туристів з інших міст. Чомусь підприємці не поспішають вкладати гроші у розвиток туристичної інфраструктури, хоча село перспективне у багатьох напрямках". 

 

 

Зараз почали обговорювати питання розмежування території міста та району. Чи є тут проблеми? Валерій Білоха зізнався, що є великі підприємства, які платять податки до районного бюджету, а територіально знаходяться у місті. Якщо вони перейдуть під юрисдикцію міста, то районний бюджет матиме недонадходження. 5 років тому межі міста узгодили, але зараз виникла необхідність їх перегляду.

 

 

Згадав Валерій Білоха про спільну з містом участь у проекті ТАСІС. Його вартість - 13 млн. євро, а метою є передача нам європейської сміттєзбиральної техніки. "Вже отримали 3 котли, які працюють на твердому паливі і 200 сміттєзбиральних баків, - говорить заступник голови районної адміністрації. Європа має правильний підхід до питання утилізації сміття. Навіть якщо видається, що у це вкладають значні кошти, вони точно не будуть марними. Ромни стало одним із 4 пілотних міст, де впроваджується ця програма. Головне, що ми отримаємо якісну техніку, а отже нові можливості у питанні переробки сміття".

 

 

Марія Козаченко
 

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

Ромен
Ромен