Ромны. Romny. Ромни. інфо

Ромни.інфо Тандем пресс Чи потрібна ліцензія «шабашнику»?
Чи потрібна ліцензія «шабашнику»?
( 3 Проголосували )
Тандем-пресс
Четвер, 25 червня 2009, 15:40      Ромни, Сумська область
Що таке "шабашка" в нашому суспільстві нікому пояснювати не потрібно. Такий спосіб підробітку для багатьох трансормувався в основий вид діяльності і став головним джерелом засобів до існування. Шукаючи вихід із скрутного матеріального становища, сьогодні "шабашать" майже всі, хто вміє працювати руками і головою, починаючи з будівельників, електриків і сантехніків і закінчуючи програмістами і викладачами, з тією лише різницею, що у випадку останніх, це називається по-іншому. А останнім часом з'явилася ще одна неабияка відмінність - для того, щоб виконувати будівельні роботи відтепер потрібна ліцензія.   

 

Так було і раніше, оскільки Закон про ліцензування певних видів господарської діяльності діє в Україні вже давно. Але в березні 2009 року набув чинності Наказ Міністерства регіонального розвитку та будівництва України від 27 січня 2009 року N 47, в якому серед іншого говориться про те, що ліцензуванню підлягають навіть такі види робіт, як розбирання будівель (п. 3.01.01), опорядження фасадів штукатуренням (п. 3.02.01.01), опорядження приміщень звичайним і декоративним штукатуренням (п. 3.02.04), опорядження підвісних і натяжних стель (п. 3.02.06) і навіть малярні і шпалерні роботи (п. 3.02.10 і п. 3.02.11).

 

 

Що це означає для тих, хто займається будівництвом? За роз'ясненнями ми звернулися до Володимира Михайловича Потія - зав. сектором масово-роз'яснювальної роботи Роменської МДПІ. 

 

 

- Володимир Михайлович, cкажіть будь-ласка, кого торкнулися зміни щодо ліцензування будівельних робіт? 

 

- Статтею 17 Закону України "Про архітектурну діяльність" №687-XIV від 20.05.1999 р. встановлено, що господарська діяльність, пов'язана зі створенням об'єктів архітектури, підлягає ліцензуванню. Згідно четвертого абзацу Закону України "Про ліцензування певних видів господарської діяльності" №1775 -III від 01.06.2000 р. господарська діяльність - це діяльність, у тому числі і підприємницька, юридичних осіб, а також фізичних осіб - суб'єктів підприємницької діяльності, пов'язана з виробництвом продукції, торгівлею, наданням послуг, виконанням робіт. Тому ліцензування при виконанні будівельних робіт стосується юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, що виконують такі роботи. 

 

- Яких видів будівельної діяльності це стосується? 

 

- Наказом Мінрегіонбуду України №47 від 27.01.2009 року "Про затвердження Ліцензійних умов провадження господарської діяльності у будівництві, пов'язаної із створенням об'єктів архітектури", який набрав чинності з 22.03.2009 року, затверджено ліцензійні умови. Додатком до цього наказу є Перелік робіт провадження господарської діяльності у будівництві, пов'язаної із створенням об'єктів архітектури. До цього переліку входить багато видів робіт, зокрема, і такі, як інженерна підготовка будівництва, розбирання будівель, споруд, мереж, малярні роботи, шпалерні роботи, скління тощо. 

 

- Хто контролює виконання цього наказу і яке покарання чекає на тих, хто не має ліцензії ? 

 

- Контроль за наявністю ліцензій у суб'єктів господарської діяльності здійснюють спеціально уповноважений орган з питань ліцензування та інші органи виконавчої влади в межах їх повноважень шляхом проведення планових і позапланових перевірок. Статтею 10 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" визначено, що однією із функцій податкових органів є здійснення контролю за наявністю ліцензій на провадження видів господарської діяльності, що підлягають ліцензуванню, з наступною передачею матеріалів перевірок органам, що видають ліцензії для застосування ними фінансових санкцій. У випадках виявлення безліцензійної діяльності винні притягуються також до адміністративної відповідальності. Згідно статті 164 Кодексу Про адміністративні правопорушення за вчинене перше протягом року порушення застосовується адмінштраф від 340 грн. до 680 грн. з конфіскацією виготовленої продукції, знарядь виробництва і сировини чи без такої , а за повторне протягом року порушення - від 510 грн. до 1020 грн. з конфіскацією виготовленої продукції, знарядь виробництва і сировини чи без такої. Крім цього відповідно до пункту 11 статті 10 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" податковими органами подаються позови до суду для стягнення в бюджет безпідставно отриманої виручки.  

 

- Які необхідні умови для отримання ліцензії ? 

 

- Для отримання ліцензії Державній архітектурно-будівельній інспекції чи її територіальним органам подається заява, яка повинна містити: відомості про суб'єкта будівельної діяльності-заявника (найменування, місцезнаходження, банківські реквізити, ідентифікаційний код, номер телефону - для юридичних осіб; ПІБ, паспортні дані (серія, номер, коли і ким виданий, місце проживання), ідентифікаційний код, банківські реквізити, номер телефону;), перелік робіт, пов'язаних із створенням об'єктів архітектури, які заявник має намір виконувати.

 

 

До заяви додаються копії документів про державну реєстрацію СПД та довідки про внесення до Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України, засвідчені нотаріально або тим органом, який їх видав, відомості про виробничо-технічну базу, склад працівників за професійним та кваліфікаційним рівнем, технологію виробництва, інформаційно-правове, нормативно-технічне забезпечення. Систему якості контролю виконаних робіт, висновок установи, уповноваженої органом ліцензування на проведення експертизи.

 

Ліцензія видається на 5 років, а при отриманні її вперше - на 3 роки. Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 29.11.2000 року №1755, із змінами внесеними Постановою Кабінету Міністрів України до цієї Постанови 21 травня 2009 року, плата за ліцензію відповідає одній мінімальній заробітній платі, якщо органом ліцензування є центральний виконавчий орган і 0,5 мінімальної заробітної плати, якщо ліцензійним органом є місцевий орган виконавчої влади. (до внесення змін плата становила відповідно 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (340 грн.) та 15 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (255 грн.).  

 

Чи потрібна ліцензія "шабашнику"? 

 

Виходить, що ті підприємці, які раніше могли безперешкодно виконувати будь-які будівельні роботи, постали перед серйозною проблемою. Отримати ліцензію справді стало набагато дешевше, але для цього, як зазначено в законі, необхідно виконати багато вимог, про зміст яких більшість звичайних "шабашників" не мають уявлення, взяти хоча б "відомості про інформаційно-правове і нормативно-технічне забезпечення" і таке інше. І взагалі, з виконанням цього наказу складається цікава ситуація. В коментарі до нього говориться наступне "Ці Ліцензійні умови є обов'язковими для всіх суб'єктів господарської діяльності незалежно від їх організаційно-правової форми та форми власності, які виконують роботи, пов'язані із створенням об'єктів архітектури, відповідно до Переліку робіт провадження господарської діяльності у будівництві, пов'язаної із створенням об'єктів архітектури". Виходить, що теоретично, за порушення правил ліцензування відповідальність може нести будь-хто, якщо він виконує зазначені в Переліку роботи і його порушення буде доведено. Але, якщо це стосується так званого "шабашника", практично малоймовірно, що хтось проконтролює його діяльність, тому що на даний час взагалі не існує служби, яка б здійснювала таку перевірку.

 

 

Анастасія Калина
 

Додати коментар

Увага! Якщо Ви не зареєстрований користувач, то можуть виникнути проблеми з коментуванням, пов'язані з тим, що ім'я, під яким Ви хочете залишити коментар, вже належить зареєстрованому користувачеві. Будь ласка, зареєструйтесь або виберіть більш унікальне ім'я.

Захисний код
Оновити

 

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

Урочистий мітинг
Урочистий мітинг

Вхід на Ромни. інфо



Оголошення