Ромны. Romny. Ромни. інфо

In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Ромни.інфо Тандем пресс Знову закриваємо?
Знову закриваємо?
Тандем-пресс
Середа, 17 червня 2009, 08:00      Ромни, Сумська область
Минулої п’ятниці 5 червня за «круглим столом» міськвиконкому зібралися представники освіти міста, щоб вирішити найважливішу проблему – фінансування, існування та подальший розвиток навчальних закладів міста. На зустрічі були присутні міський голова Павло Помаран, заступник мера з гуманітарних питань Володимир Книга, представники депутатського корпусу, начальник відділу освіти Зінаїда Горбик, керівники закладів освіти міста, представники відділу освіти, вчителі, голови батьківських комітетів, а також голова профспілки працівників освіти.

 

 

З вступним словом до присутніх звернулася Зінаїда Горбик, яка окреслила найважливіші проблеми, що поставило сьогодення перед освітою міста. 

 

 - Закінчився навчальний рік, але попереду ще державна підсумкова атестація, випуск одинадцятикласників, який відбудеться 26 червня. Ми неодноразово будемо збиратися, вирішувати питання в ході робочих нарад, але є такі проблеми, які потребують вирішення вже сьогодні. Безперечно, головне наше завдання - надання якісної освіти кожному учню. Школа повинна навчити дітей, щоб вони мали міцні знання. І як результат роботи вчителів, ми маємо гарні підсумки у проведенні предметних олімпіад, конкурсів, змагань різних рівнів від міського до всеукраїнського, в яких брали участь як учні, так і вчителі нашого міста. Кращих результатів у ІІ етапі олімпіад досягли учні СЗОШ №1 (34 призери), ЗОШ №5 (18 призерів), СЗОШ №2 та ЗОШ №7 (по 17 призерів). Призерами ІІІ етапу, обласного, стали 14 учнів нашого міста. Найбільшу кількість переможців підготували вчителі ЗОШ №5 та СЗОШ №1. Приємно, що наші учні здобувають найвищі перемоги. Коваленко Катя, учениця школи №1, є претендентом на стипендію Кабінету Міністрів України.

 

Нещодавно розпочалася літня оздоровча кампанія, в усіх школах працюють пришкільні оздоровчі табори. З 10 червня 100 дітей прийме на відпочинок дитячий заміський табір «Вогник». 

 

Але незважаючи на кінець навчального року, освітні заклади продовжують працювати, адже наступним етапом є підготовка до нового начального року. Є такі питання, які диктує життя, з якими звертаються до нас батьки і які ми повинні вирішити. Це перш за все, проблема відкриття груп продовженого дня. Не варто говорити, наскільки такі групи потрібні дітям, що переступили поріг школи, прийшли з дитячого садочку. Але все впирається у кошти. Для утримання 8 таких груп в рік необхідно 179 тисяч грн., до кінця 2009 року – майже 60 тисяч. Іншим важливим питання є встановлення лічильників обліку тепла. Щоб мати змогу економити кошти нам потрібно встановити 6 лічильників. Термінового вирішення питання потребують школи, в яких і досі відсутні внутрішні санвузли. Третій рік поспіль маємо критичний стан з дахом дошкільного закладу №1, який необхідно ремонтувати. 

 

Все ж таки головною проблемою системи освіти міста залишається нераціональне використання коштів. Якщо у 2000 році ми мали 236 класів, в яких навчалися 6372 дитини, то на сьогодні це 201 клас і 4406 дітей. Кількість учнів зменшилася на 30,9%. У  розрізі кожної школи цифри різні: якщо у школі №1 кількість учнів зменшилася на 26,7%, у школі №2 – на 8,5%, то в ЗОШ №3 – на 71,4%, в ЗОШ №8 -  на 51,2%. Втім, мережа шкіл залишилася незмінною. Кількість вчителів протягом чотирьох останніх років теж не зменшується, не зважаючи на постійне зменшення кількості учнів. Якщо порівняти вартість утримання одного учня за минулий рік, то в ЗОШ №3 вона складає 5389 грн. при середній вартості утримання одного учня по місту 3348 грн. на рік. 

 

Тому знову постає питання оптимізації мережі навчальних закладів. Ми маємо найменший показник наповнюваності класів в області - 21 %. На кінець року нам не вистачить коштів на заробітну плату та комунальні послуги. Якщо ж ми вирішимо питання оптимізації, ми зможемо розглянути, наприклад, питання організації груп продовжено дня.   

 

Тож, в колі «круглого столу» знову опинилася школа №3, закрити яку намагаються вже третій рік. Раніше велися розмови про розміщення в будівлі школи дитячої поліклініки, потім суду, останньою пропозицією був центр позашкільної роботи. Але, як пам’ятаємо, всі ці спроби не мали успіху, і депутати вирішили зберегти існуючу мережу навчальних закладів. Навіть більше, два роки тому були виділені бюджетні кошти, завдяки чому школа отримала власну котельню та стала економною. У минулому році за бюджетні кошти була відремонтована одна з класних кімнат, де тепер розташовано роздатковий пункт, міні-їдальня. Здавалося, школа отримала світло в кінці тунелю і дозвіл на існування. Але розмови знову повернулися в колишнє русло – необхідність проведення оптимізації. Цього разу начальник відділу освіти запропонувала об’єднати третю і першу школи, а в приміщенні ЗОШ №3 розмістити початкові класи СЗОШ №1, що зараз займаються в старій будівлі по б-ру Свободи. Саме цю пропозицію було запропоновано обговорити на зібранні. Думка директорів була майже одностайною: оптимізація потрібна, але за умови стовідсоткового працевлаштування вчителів школи. У відповідь керівники навчальних закладів звинуватили відділ освіти у нераціональному використанні коштів. У минулому році на ремонт їдальні ЗОШ №3 було виділено 70 тисяч грн., на ці кошти можна було встановити необхідні теплові лічильники, які за рік допомогли зекономити не одну сотню тисяч гривень. Директор ЗОШ №8, голова депутатської комісії з питань освіти Ірина Головач нагадала, що депутати вирішили свого часу залишити школу №3, але за умови змінення керівництва. Цю умову не було виконано.

 

Завідуючі дитячими садочками висловлювали свою позицію більш жорстко: подібні питання потрібно вирішувати «руба». Свого часу було закрито декілька садочків, але дошкільні заклади вистояли і зараз проблем із наповненням не відчувають.

 

Резолюцією «круглого столу» стала необхідність проведення оптимізації закладів освіти та винесення пропозицій на розгляд депутатів на найближчій сесії.

 

Але чомусь важко зрозуміти така оптимізація. За умови вивільнення приміщення початкової школи СЗОШ №1 освіта зекономить щось близько 60 тисяч грн. (оплата за комунальні послуги). Економіст відділу освіти Наталія Задвернюк називала цифру економії 692 тисячі грн., але це разом із заробітною платою вчителів. А їх, як я розумію, обіцяють працевлаштувати, тож педагоги отримають свої години, хай не в повному обсязі. Але більш незрозумілою стала пропозиція відділу освіти після того, як Зінаїда Григорівна, сповістила присутніх, що нарешті вирішено питання з добудовою СЗОШ №1 і необхідні кошти будуть виділені Кабінетом Міністрів. Тож питання знову відкрито: що буде в ЗОШ №3, якщо перша школа отримає нові довгоочікувані приміщення?

 

(фото школи)

 

Олена Юракова
 

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

Відкриття вокзалу
Відкриття вокзалу