Ромны. Romny. Ромни. інфо

In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Ромни.інфо Тандем пресс Міжвідомча нарада «Стан протидії правоохоронних органів у сфері запобігання та протидії корупції в 2012 році та стан законності у бюджетній сфері»
Міжвідомча нарада «Стан протидії правоохоронних органів у сфері запобігання та протидії корупції в 2012 році та стан законності у бюджетній сфері»
Тандем-пресс
Неділя, 31 березня 2013, 20:42      Ромни, Сумська область
Міжвідомча нарада «Стан протидії правоохоронних органів у сфері запобігання та протидії корупції в 2012 році та стан законності у бюджетній сфері»Корупцію визнано однією з найбільш значущих глобальних проблем, яка підриває віру суспільства у демократичність державних процесів, наносить шкоду мільйонам пересічних громадян. Надзвичайно актуальним є це питання і для України.

Так, 25 березня в приміщенні Роменської міжрайонної прокуратури була проведена міжвідомча нарада керівників правоохоронних органів та державних установ, органів виконавчої влади на тему: «Стан протидії правоохоронних органів у сфері запобігання та протидії корупції в 2012 році та стан законності у бюджетній сфері» за участю керівників: Роменського міськрайонного суду,  Роменського МВ УМВС, Роменського МВ УСБУ, Роменської МДПІ, Роменської ОДФІ, Роменської міської ради, районної державної адміністрації, начальників відділень служб Роменського МВ УМВС та співробітників Роменської міжрайонної прокуратури.

Прокурором м. Ромни, Олексієм Винником було проаналізовано роботу правоохоронних органів та державних установ, органів виконавчої влади та місцевого самоврядування м. Ромни  та Роменського району.  Його виступ доповнили т.в.о. начальника міськвідділу Сергій Башкіров, голова міськрайонного суду Григорій Шунько, міський голова Микола Калашник, начальник ОДФІ Наталія Журенко, голова районної ради Сергій Хоронько, та начальник податкової інспекції Олексій Полив’яний. За результатами обговорення окреслено плани спільних заходів.

Під час наради Роменський міжрайонний прокурор звернув увагу на  те, що прокуратурою протягом 2012 року проводились перевірки щодо отримання коштів шляхом використання службового становища у Хоминцівській сільській раді; додержання вимог антикорупційного законодавства при закупівлі товарів робіт і послуг в головному Управлінні міського господарства виконкому Роменської міської ради; додержання антикорупційного законодавства у Плавинищанській сільській раді; перевірки у сільських радах Роменського району щодо виконання вимог ст. 22 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» щодо звільнення з посад осіб, визнаних винними у вчиненні корупційного правопорушення; перевірка вимог антикорупційного законодавства при закупівлі товарів робіт і послуг в КЗ Сумської обласної ради «Перша обласна спеціалізована лікарня» та відділі освіти Роменської РДА; перевірка додержання вимог ЗУ «Про засади запобігання і протидії корупції» в Роменській ОДПІ, Об'єднаній державній фінансовій інспекції, Держтехногенбезпеки,  районній СЕС. За результатами проведення перевірок внесено 4 подання, 2 особи притягнуто до дисциплінарної відповідальності.

У 2012 році  Роменським міжрайонним прокурором порушено 1 кримінальну справу з ознаками корупції. Так, у 2012 році Роменською міжрайпрокуратурою порушено одну кримінальну справу за ознаками складу злочину, передбаченого ч.2 ст. 191 КК України стосовно одного із сільських голів Роменського району, який будучи посадовою особою органу місцевого самоврядування, діючи з метою протиправного особистого збагачення, в листопаді 2011 року шляхом зловживання службовим становищем заволодів автомобілем одного із комунальних підприємств. Завдані злочином збитки відшкодовані у ході досудового слідства у повному обсязі.

У 2012 році Роменським міжрайонним  прокурором складено та направлено до суду 1 протокол про вчинення адміністративного корупційного правопорушення та взято участь у судовому розгляді 2 адміністративних протоколів, складених спеціально уповноваженими  суб’єктами у сфері протидії корупції.

СДСБЕЗ Роменського МВ УМВС України в Сумській області в 2012 році щодо запобігання та протидії корупції та хабарництву було задокументовано факт отримання хабара співробітником Роменської державної податкової інспекції, який займає особливо відповідальне становище, від фізичної особи підприємця за зменшення суми нарахувань штрафних санкцій. Відносно зазначеного співробітника порушено кримінальну справу за ознаками злочину, передбаченого ч. 3 ст. 368 КК України.

Крім того, співробітниками СДСБЕЗ Роменського MB зібрані матеріали щодо корупційних діянь з боку директора однієї із шкіл Роменського району, яка зловживаючи своїм службовим становищем відправила у вимушену фіктивну відпустку працівника внутрішніх робіт та в подальшому вимагала від неї гроші, що були нараховані їй за період, коли вона фактично не працювала. За даними матеріалами співробітниками УБОЗ УМВС України в Сумській області складено протокол про порушення Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції».

Що стосується стану дотримання законності у бюджетній сфері, то Роменською міжрайонною прокуратурою було проведено ряд перевірок у напряму захисту інтересів держави від неправомірних посягань у бюджетній сфері - порушено 1 кримінальну справу, внесено 6 подань, за результатами розгляду яких до дисциплінарної відповідальності притягнуто 4 посадовця, з них 3 – органів державної влади та місцевого самоврядування.

Сектором ДСБЕЗ Роменського МВ УМВС України в Сумській області в 2012 році  виявлено 1 злочинів у бюджетній сфері.

Роменською об'єднаною державною фінансовою інспекцією у 2012 році здійснювався контроль за використанням коштів державного та місцевих бюджетів, станом збереження державних та комунальних ресурсів у різних сферах діяльності. Проводилась робота по контролю за виконанням вимог Бюджетного кодексу України, законів про Державний бюджет та нормативно-правових актів Президента і Уряду щодо забезпечення законного та цільового витрачання державних фінансових і матеріальних ресурсів, а також проводилась робота щодо відшкодувань втрат фінансових і матеріальних ресурсів, допущених внаслідок порушень законодавства, в тому числі в минулих періодах.

Впродовж січня-грудня 2012 року проведено контрольні заходи на 38 підприємствах, установах і організаціях, в тому числі, ревізій певного комплексу та окремих питань фінансово-господарської діяльності 34, та на виконання відповідного доручення Кабінету Міністрів України Роменською ОДФІ було проведено 4 комісійні перевірки місцевих бюджетів щодо використання коштів, які спрямовані на виплату заробітної плати працівникам бюджетних установ. Перевірки проведені в Фінансовому управлінні Роменського міськвиконкому та Фінансових управліннях Роменської районної державної адміністрації, Недригайлівської районної державної адміністрації, Липоводолинської районної державної адміністрації.

Обсяг перевірених фінансових та матеріальних ресурсів склав 398917,83 тис. гривень.

За січень-грудень 2012 року працівниками Роменського УДКСУ Сумської області було складено 83 протоколи про порушення бюджетного законодавства та оформлено одно попередження про неналежне виконання бюджетного законодавства щодо взяття та реєстрації бюджетних зобов'язань на суму 205,4 тис.грн. по установі місцевого бюджету Відділ освіти Роменської РДА.

Випадків повернення без реєстрації наданих до управління реєстрів бюджетних зобов'язань або бюджетних фінансових зобов'язань за відсутності підстав за поточний період 2012 року не було.

Зупинення операцій з бюджетними коштами або призупинення бюджетних асигнувань за даний період 2012 року не проводилось, випадки нецільового використання бюджетних коштів на стадії реєстрації та оплати рахунків бюджетними установами, спеціалістами органів ДКСУ не були виявлені.

СДСБЕЗ Роменського МВ УМВС України в Сумській області в 2012 році виявили 1 злочин.

Упродовж минулого року до правоохоронних органів направлено 5 матеріалів ревізій, за наслідками розгляду яких порушено 1 кримінальну справу, 2 матеріали приєднано до кримінальних справ. Поряд з цим, Роменської ОДФІ у 2012 році проведено 34 планових ревізії та 1 позапланова, тобто у 87%  проведених ревізій посадовими особами не виявлено кримінальних правопорушень.

З огляду на вище викладене Олексій Винник відзначив, що з метою покращення роботи, щодо запобігання та протидії корупції та виявлення порушень у бюджетній сфері, в першу чергу необхідно посилити якість взаємодії між правоохоронними органами, органами виконавчої влади та місцевого самоврядування, державними установами та організаціями.

Адже,  спільними та злагодженими діями можна досягти більш ефективного  результату у боротьбі зі злочинами даної категорії.

 

Анна Марченко

 

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

Ромни
Ромни