Ромны. Romny. Ромни. інфо

In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Ромни.інфо Тандем пресс Як підготувати дитину до дитячого садочка?
Як підготувати дитину до дитячого садочка?
Тандем-пресс
Неділя, 31 березня 2013, 20:40      Ромни, Сумська область
У житті кожної дитини настає пора, коли дитина починає ходити в дитячий садок або ясла. Раніше дітей віддавали в садок з 1,5 року, сучасні жінки мають можливість бути поруч з дитиною до 3-річного віку. Оптимальним часом для початку відвідування дитиною дитячого дошкільного закладу вважається вік від трьох років. На думку психологів, саме з цього часу імунна система дитини стає більш зрілою і психологічно дитина більш підготовлена до спілкування з дітьми в колективі.    
Багато мам з об'єктивних причин не можуть сидіти вдома, поки дитині виповниться три роки, і віддають малюка в садок набагато раніше. Маленькі діти менше прив'язані до батьків і легше переносять розлуку з батьками. Вони можуть менше вередувати і залишатися без мами в садочках. Однак психологи не радять віддавати дітей в садок раніше трирічного віку. Вони вважають, що діти, які відвідували дитячий заклад з 1,5-2 років, втрачають відчуття родини і прихильності до батьків, що може зробити негативний вплив на формування характеру дитини. Віддаючи дитину в дитячий сад, батьки очікують, що нарешті у дитини буде багато друзів, він буде спілкуватися з однолітками, а професійний підхід вихователів допоможе дитині стати самостійним. Однак в житті відбувається все навпаки.
Зазвичай в перший день відвідування садка дитина спокійно залишається в групі і навіть махає батькам ручкою....Але в наступні дні ситуація ускладнюється, дитина з самого ранку починає плакати і вередувати не бажаючи йти в садочок, а іноді буває просто неможливо вмовити його залишитися там. Багато батьків намагаються з'ясувати причину такої поведінки дитини, вони підглядають за дитиною через вікно садка або висловлюють претензії вихователям. Насправді винні в такій поведінці дитини не вихователі, а самі батьки. Для того щоб малюк швидко адаптувався до нової обстановки і спілкуванню в колективі, батьки повинні якомога раніше підготувати його до відвідування дитячого закладу.
Як підготувати дитину до дитячого садочка розповідала редакції “Тандем” завідуюча дитячим навчальним дошкільним закладом № 3 (м. Ромни, вул. Маяковського) Бардак Зінаїда Іванівна.
Отже, Зінаїда Іванівна дайте кілька порад, як підготувати дитину до відвідування садка?
У першу чергу, батькам необхідно прийти до дитячого навчального закладу й познайомитися з умовами садочка (яке харчування, опалення, навчання) з вихователями, завідуючою. Наступним етапом є підготовка дитини до садочку:
Поступово привчайте дитину до самостійності. Якщо батьки носяться з дитиною як з коштовністю, боячись залишити його одного навіть на секунду, то дитина без плачу не буде залишатися в садку. А саме, головне для такої дитини період адаптації буде важче. Привчайте дитину побути одній в іншій кімнаті та грати з іграшками. Залишайте дитину одну вдома, з початку на 5 хвилин, 10-30 хвилин, попередньо заберіть з цієї кімнати небезпечні предмети і речі. Коли виходите з дому говоріть: “Чекай, я прийду” і це є головною ключовою фразою, яка закладується у дитячій підсвідомості й тоді адаптаційний період буде проходити більш плавніше і це не так хворобливо відіб'ється на нервовій системі.
Коли збираєтеся з дитиною на прогулянку не намагайтеся всі застібки і зав'язки на одязі дитини застібати самі. Нехай малюк спочатку спробує сам і тільки якщо у нього не вийде, допоможіть йому. Збираючись додому, дитині необхідно самостійно зібрати свої іграшки, якщо малюк не може знайти, наприклад, лопатку тихенько підкиньте туди, де дитини зможе її побачити.
Привчайте малюка їсти самостійно і виховайте смак у дитини. Багато малюки не вміють тримати ложку і чекають, коли його нагодують з ложечки. Дитина до відвідування садка повинна вміти їсти самостійно, тому дуже важливо привчити дитину користуватися ложкою, пити з чашки до відвідування садка. Але якщо ваша дитина не вміє їсти — не страшно, у дитячому садочку дітки швидше цьому навчаються за допомогою вихователів та дивлячись на своїх ровесників.
Вдома введіть в раціон харчування дитини ті продукти, які найбільш часто використовуються в садочках: супи, каші, риба, омлети і сирні запіканки. Часто діти привчені їсти вдома солодке, не хочуть їжу, яку готують в садочках. Дуже важливо з дитинства виховати правильний смак дитини, не привчайте дітей їсти тільки готові продукти, такі як мюслі, йогурти, сирки, печива і солодощі.
Навчіть дитину дотримуватися правил особистої гігієни. До відвідин дитячого закладу малюк повинен вміти мити руки з милом, сякатися в хусточку, витирати рот серветкою і  бути привчений до горщика.  Щоб привчити дитину до горщика і вмінню користуватися туалетним папером дайте йому вдома попрактикуватися, потім у дитячому садку у нього не буде проблем. Якщо до цього часу дитина не навчилась користуватися горщиком це не повинно бути приводом для паніки батьків. В умовах дитячого закладу дитина швидко цьому навчиться.
Привчайте дитину до спілкування з дітьми. Під час прогулянок з дитиною, на майданчику дайте йому можливість грати з іншими дітьми. Відвідуйте територію дитсадка, показуйте гуляючих там діточок і розповідайте маляті про те, як дітям весело і цікаво грати один з одним. Якщо є можливість, познайомте його з вихователями та дітьми тієї групи, яку він буде відвідувати. Відвідуйте та запрошуйте в гості друзів і родичів, у яких теж є маленькі діти.
Загартовуйте дітей. Період адаптації до дитячого садка в різних дітей буває по-різному, більшість дітей два-три місяці з початку відвідування садка часто хворіють на простудні захворювання. У цей період у дітей знижується імунітет через різку зміну обстановки і переживань через розлуку з мамою. Крім того, вдома організм дитини звик боротися з часто зустрічаються мікробами і виробив до них захисні реакції, а в садку він стикається з абсолютно новими видами вірусних інфекцій. Тому почати гартувати дитину потрібно до відвідування садка. Дуже корисні будь-які водні процедури, ходіння босоніж по підлозі і по землі. Не варто кожен раз нагрівати молоко та інші напої, нехай дитина поступово привчитися до холодного питва. Не бійтеся йому іноді давати поїсти морозиво.
Скільки, загалом, триває адаптаційний період?
Все залежить від дитячого психічного стану. Коли дитина з малечку більш самостійніша — їй легше буде. А коли, як я вже говорила, що за дитину роблять батьки, бабусі, дідусі — такій дитині й важче прийдеться. Але загалом звикають усі.
Після ознайомлення батьків з дитячим садочком, які наступні дії?
Якщо батьків влаштовують умови дитячого навчального закладу, наступними діями є проходження дитиною медичної комісії. Вона є обов'язковою, без медичного обстеження дитина не має права до вступу в садок. Для цього у дитячій поліклініці необхідно придбати амбулаторну картку відповідного зразка (для дитячого садка), коштує яка близько 10 гривень й пройти комісію.
Протягом якого часу проводиться медична комісія і скільки вона дійсна?
Все залежить від спеціалістів, які будуть приймати у дитячій поліклініці. Загалом, термін для проходження медичної комісії — тиждень. Дія медичної комісії — місяць, але у разі, якщо ваша дитина протягом місяця не перебувала у дитячому садку, повторне медичне обстеження необхідне тільки від лікаря-педіатра.
З якого віку приймаються малюки, скільки вікових груп у Вашому дитячому садочку?
Дітей ми приймаємо з двох років. У нашому дитячому закладі 11 вікових груп. Наразі, функціонує дві ясельні групи, але на жаль, вони переповнені. Із 15 допустимих, у нас виховується 24 малюки. Але розуміємо батьків, й ще нікому не відмовили. Дві групи підготовчі до 7 років. Всього у дитячому закладі виховується 270 дітей. Мушу сказати, що він перевантажений, оскільки знаходиться в житловому масиві.
Отже всі організаційні методи батьки провели, далі необхідно, мабуть, зібрати дитину? Які речі потрібно для дитини необхідні для перебування у групі?
У першу чергу, це змінне взуття (для дітей старшого віку), для  дітей ясельного віку “запасний” одяг (трусики, штани, колготи, кофта, рубашка).
Традиційно у групах тепло, як у вас?
Звичайно, на опалення гріх скаржитися. У нас навіть на першому поверсі підлога з підігрівом.
В умовах трудової зайнятості батьків, із якого по який час знаходиться дитина в дитячому садку?
Дитячий садок працює із 7-00 ранку до 17-30 вечора. Але, йдучи на зустріч батькам, які працюють до 18-00 в садочку діють групи продовженого дня, які працюють до 19-00.
Як організовується денний відпочинок дітей?
Із 13-00 до 15-00 дітки відпочивають.
Чи потрібно для денного сну дитині: постільна білизна, піжама?
Для дитини необхідна тільки піжама, або майка з трусиками. Постільною білизною ми забезпечені, але Ви самі повинні розуміти, що всьому є термін використовування.
Є випадки, коли батьки не змогли дитину відучити від годування з бутилки та соски, які ваші дії у цьому випадку?
По санітарним нормам все перераховане — заборонено. З перший днів перебування дитини в садочку ми привчаємо її спати без бутилки з молоком та соски. І лише в індивідуальних випадках можемо дати соску, але це випадки поодинокі, коли дитина сильно збуджена.
Скажіть, у кожному садку є благодійні внески та плата за реєстарцію в садочку, які вони у вас?
Всі кошти, які збираються на потреби дитячого садочку, регулюються батьківським комітетом. Ніякої плати за реєстарцію у нашому дитячому садку — немає.
Харчування дитини, скільки разів та скільки воно коштує?
Для дітей до трьох років оплата за харчування — 4,50 грн.за день Для дітей старшого віку — 5,00 грн. за день. Харчування триразове. Обов'язково в раціоні присутнє м'ясо, м'ясна підлива.
Деякі дітки схильні до алергії, як в такому випадку поступаєте ви?
У першу чергу, при прийомі дитини до дитячого садка обов'язково ознайомлюємося з медичним висновком лікаря-алерголога та опитуємо батьків. Але, загалом, продукти харчування, які готуються у нашому закладі алергії не викликають. Можна навіть сказати, що все харчування у дитячому садку — дієтичне.
На Вашу думку, які основні помилки батьків при підготовці батьків до дитячого садка?
Помилками назвати не можу, адже розумію, що у кожної матері присітній материнський інстикт, а це — гіперопіка. Іноді батьки прохають вихователів, щоб не роздягали, не виводили на прогулянку....але батьки повинні розуміти, що свіже повітря так необхідне дитині.
Скільки діти часу проводять на свіжому повітрі?
В залежності від пори року. Взимку від 30-40 хвилин. Влітку — відразу після сніданку діти бавляться на дитячому майданчику. У нашому садочку для частохворіючих дітей створена ціла група, зараз їх — 14 вихованців, це діти, які страждають на анемію, хворіють по 4 та більше разів на ОРЗ за рік. Для них вихователями розроблена спеціальна програма, звичайно й прогулянки на свіжому повітрі зменшені.
Коли більший наплив дітей до дитячого садку?
Навесні, коли батьки намагаються з малюками пересидіти морози вдома, а навесні приводять до дитячого садка. Основна маса дітей — з 1 вересня.
Розкажіть, які гуртки діють у вашому садку?
Танцювальний, співочий, гурток з математики для розумників, з образотворчого мистецтва, шахматний гурток, гурток “Чомусики”, “Дослідники”, гурток по моральному вихованню. Діє також гурток “Казко-терапія”.
Який штат вихователів у вашому садочку?
Вихователів у нас — 26. А це 2 — музичних керівника, інструктор з фізичного виховання, психолог, методист, вихователь образотворчого мистецтва. Хотілось би зазначити, що з вересня 2013 року в штаті буде діяти лікар-логопед.
Скажіть, будь ласка, деяких батьків хвилює питання коли дитина у три роки не вміє вимовляти літеру “Р”, чи є це приводом для занепокоєння?
До 3-3,5 років батькам приводу для хвилювання немає. І тільки коли це 4-4,5 роки необхідне звернення до логопеда.
Ви згадували, що у вас працює психолог. Чи можуть батьки звернутися за допомогою?
Звичайно. Наш психолог постійно перебуває на батьківських зборах, де за необхідності надає молодим батькам консультації, проводить тести. Допомагає батькам з дітьми, які є гіперактивні, тривожні. Підбирає з батьками вправи для підвищення пам'яті, концентрації уваги, мислення, тощо.
Тож, перш ніж віддати своє чадо до дитячого садку познайомтесь із дитячим навчальним закладом, харчуванням, гуртками, вихователями,  щоб ваше перебування на роботі було спокійне.


Анна Марченко

 

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

45
45