Ромны. Romny. Ромни. інфо

In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Ромни.інфо Тандем пресс Люди, які тримають руку на пульсі міста
Люди, які тримають руку на пульсі міста
Тандем-пресс
Неділя, 31 березня 2013, 20:39      Ромни, Сумська область
Люди, які тримають руку на пульсі містаЩороку у третю неділю березня своє професійне свято відзначають люди, що переймаються тим, щоб усім нам жилося комфортно і зручно. Це – працівники житлово-комунального господарства і побутового обслуговування. На жаль, часто ми навіть не задумуємося, хто дбає про те, аби вулиці та під`їзди наших будинків були чистими, дахи не протікали, а в оселях завжди була вода, тепло і світло. І лише раз на рік дякуємо тим, для кого забезпечення порядку в місті стало справою всього життя.    
Ні для кого не секрет, що сфера ЖКГ одна з найбільш проблематичних як в Україні, так і в нашому місті. Старі будівлі, застарілі комунікації, техніка для оновлення потребують чималих коштів. Однак не треба забувати, що люди, які працюють в цій сфері, виконують важку і корисну роботу за мізерні кошти, тому робота працівників комунального господарства заслуговує все більше і більше поваги.
Комунальники… так одним словом звикли ми називати людей, що у День професійного свята зібралися у приміщенні ВПУ-14.  Прибиральниці та сантехніки, електрики і водії, майстри дільниць, пічники – продовжувати перелік професій, що належать до сфер житлово-комунального господарства  можна довго. І всі вони зібралися, щоб почути слова подяки за нелегку працю і отримати вітання.
Цього дня замість звичних інструментів у руках комунальники тримали лише квіти. Міський голова Калашник Микола Кирилович привітав комунальників не тільки добрим словом. У День працівника житлово-комунального господарства очільник міста нагородив кращих фахівців галузі ЖКГ почесними грамотами. Серед тих, хто отримав визнання і почесну грамоту, стали: оператор котельні КП “Ромникомунтепло” Грибовод Світлана Володимирівна, Авраменко Сергій Георгійович, столяр-тесля ПП “Марс” Карпець Євген Іванович, водій автомобіля КП “Шляховик” Дзюба Анатолій Григорович, наглядач центрального кладовища Любченко Ніна Остапівна, двірник ПП “Наш дім” Лихошерст Віктор Петрович, головний інженер ПП “Житло-Сервіс” Рева Тамара Іванівна, бухгалтер абонентного відділу КП “Ромнитеплосервіс” Корнієнко Юлія Віталіївна, слюсар аварійно-відновлювальних робіт ДП “Сток-сервіс” ПП “Еліпс” Римаренко Сергій Миколайович, контролер ДП “Аква-сервіс” ПП “Еліпс” Гордієнко Маргарита Миколаївна.
Вони не кричать на кожному кутку про те, скільки роблять. Хоча в умовах мізерного фінансування та заборгованості населення за надані послуги, і без того важка робота перетворюється на каторжну. І оплачується вона дуже низько. Але, попри все, люди, згодні працювати у сферах житлово-комунального господарства і побутового обслуговування. Хоча специфіка їхньої роботи така, що теплі слова від вдячних мешканців вони чують не часто.
Про нелегку, непомітну роботу розповів мені, бувший керівник ДП “Водосервіс”, нині - оператор ДП “Сток-Сервіс” Корчака Віктор Григорович.
Віктор Григорович, трішечки розкажіть про себе: де Ви працювали, ким та скільки років віддали житлово-комунальній галузі?
Народився у нашому древньому місті Ромни, 21.09.1952 року. Освіта вища, спеціальність: інженер-механік.  Після служби у Збройних Силах, 23 роки працював на нашому заводі “АТС”, останні 13 років - спочатку головним інженером, потім керівником ДП “Водосервіс”, ДП “Сток-сервіс”. Наразі на пенсії, але не можу залишити свою рідну стихію, і сьогодні працюю оператором на Роменському водозаборі.
Як Ви вважаєте, відповідає заробітна плата виконуваним роботам працівниками комунальних служб?
Я вважаю, що це не заробітна плата, бо вона занадто низька. По тій роботі, яку вони виконують, повинна бути вдвічі вищою.
Ви працювали в основному на керівних посадах. Чи доводилося Вам приймати участь у поривах разом із звичайними працівниками?
Я завжди був на поривах. І приймав активну участь в усуненні недоліків водопровідних мереж. Але було й таке, що я не міг перебувати разом зі своїми працівниками, та це були лише поодинокі випадки. Хочу зауважити, коли майстром водопровідних мереж став Давиденко В'ячеслав, я покладався на нього, адже знав виконає на 5 з плюсом.
За роки Вашої роботи з якими проблемами доводилось стикатися і як Ви їх вирішували?
У першу чергу,  матеріально-технічне забезпечення комунальної служби низьке. Але навіть у такому скрутному становищі ми щось шукаємо, віднаходимо і виконуємо покладену на нас роботу. Але, всеодно проблеми залишаються. Наразі, на водозаборі функціонує п'ять свердловин, але необхідно бурити дві нові свердловини, якщо місто Ромни хоче бути забезпеченим питною водою на літо. Станція знезалізнення — стоїть недобудована.....Що стосується очисних споруд, то можу сказати, що вони своє “віджили”, а мені дуже хочеться, щоб мешканці міста купалися в чистій річці. Якщо ми не будемо замінювати старе, то наше місто впевнено йде до екологічної катастрофи.
Ви говорите про недостатнє матеріально-технічне забезпечення, як вважаєте, що залежить від міської влади, в тому числі роменчан?
Загалом від мешканців міста — нічого, окрім терпіння та своєчасної сплати за надані послуги. Від міської влади — взаємопорозуміння, але, на жаль, на даний час його немає.
Чи були думки про зміну роботи?
Як тільки-но прийшов працювати, протягом року були сумніви. Але я потім настільки втягнувся та звик до цієї стихії — не хотілося нічого змінювати.
Протягом 14 років чи їздили відпочивати  за кордон?
Ніколи. Працівники комунальних служб рідко можуть собі це дозволити.
Ви наразі пенсіонер, як дружина віднеслась до того, що Ви всеодно працюєте?
У мене дуже розуміюча дружина, яка за роки спільного життя завжди  підтримувала всі мої рішення. Тому як і завжди чекає мого повернення з роботи із посмішкою та смачними стравами.
Як будете відзначати свято?
Свято хочеться відзначити у професійному колі, адже за ці роки, працівники стали для мене близькими людьми. Можу з упевненістю сказати, колектив — “золотий”. Це люди, які добре знають свою справу, на яких можна покластися.
Щоб Ви побажали своїм колегам у День свята?
У День свята хочеться побажати колегам, у першу чергу, здоров'я та терпіння, щастя, та родинного затишку. Адже для кожної людини важливо — надійний тил.

Анна Марченко
 

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

Народні гуляння
Народні гуляння