Ромны. Romny. Ромни. інфо

In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Ромни.інфо Тандем пресс Редакційна скринька: “Роменчан поставили на лічильники?”
Редакційна скринька: “Роменчан поставили на лічильники?”
Тандем-пресс
Субота, 16 березня 2013, 07:18      Ромни, Сумська область
Здравствуйте, уважаемая редакция!

У меня убедительная просьба разобраться в сложившейся ситуации. Роменским РЭС проводились замены старых эл. счетчиков на новые по всему городу, а также по ул. Чапаева, 37. При этом никаких не письменных, не устных предупреждений от исполнительных служб не было. Не снимались и не подписывались жильцами показания старых счетчиков.

 

Когда пришли счета на эл. энергию большинство жильцов удивились  стоявшим там суммам. Если раньше мы платили в среднем по 50-70 грн., то по показаниям новых счетчиков суммы резко скакнули вверх — от 150-300 грн. в месяц. Чтобы проверить счетчик мы в квартире отключили все эл. приборы часа на два. Но к нашему удивлению чудо-счетчик продолжал считать Квт-ы. Обратившись в РЭС нам ответили, что это не их проблема. Их дело поменять, а дальше как хотите. Хотите, идите в ЖЭК, нанимайте частных предпринимателей для устранения неполадок (услуга конечно же платная).

Кто отвечает за эл. счетчики?  За качественную и правильную их работу? Ведь снимали они правильно работающие счетчики, в чем проблема? В плохих приборах или не профессионализме работников РЭС. Кто за все это должен отвечать? К кому обращаться в этой ситуации, и почему жильцы должны оплачивать такие счета?

Почему должны платить частным предпринимателям за работу которую должны делать соответствующие службы, при этом бесплатно?

С ув. жительница дома по вул. Чапаева, 37 ”

 

У місті продовжують встановлювати нові прилади обліку електроенергії, в результаті до кінця місяця набігає в два рази більше звичайного. «Тандем» дізнавався, чому так відбувається .

Новачок «бачить» все...

 

Багато роменчан подібний шок вже пережили і вчаться економити. Справа в тому, що міняти старі індукційні лічильники на нові електронні «Роменський РЕМ» керувався  ст.ст. 11, 28 Закону України "Про метрологію і метрологічну діяльність", пунктом 1.5.15 Правил улаштування електроустановок (далі ПУЕ), міждержавним стандартом ГОСТу 6570-96 із змінами, (ІПС №6 2004 року), вимогами Державного підприємства "Сумистандартметрологія",  які передбачають встановлення споживачам  на території України для розрахунків за спожиту електричну енергію  засоби обліку електричної енергії  з класом точності  2,0 та які пройшли державну повірку. Експлуатація приладів обліку з простроченим терміном  державної повірки  забороняється.

На відміну від старих лічильників, які не враховували електроенергію, яка споживалася приладами малої потужності (радіо, зарядні для мобільних, побутові та електронні прилади в режимі очікування і т.д.), нові лічильники враховують абсолютно всю спожиту енергію. Крім цього, індукційні лічильники мають більш низький клас точності в порівнянні з електронними: 2,5 проти 1-2,0. На відміну від індукційних у електронних приладів облік порогу чутливості складає менше 0,025 А.

Отже, мешканці не можуть відмовити енергетикам у заміні лічильників, яка проводиться планово і по всій країні. Старі прилади обліку вже вичерпали свій ресурс, і законодавство вимагає замінити їх.

Хто за що відповідає та кому що належить...

 

Відповідно до вимог п. п. 8,10,11, 14, 16, 17 Правил, договору про користування електричної енергії,  прилади обліку електричної енергії мають бути придбані, встановлені, підключені енергопостачальником, тобто “Роменським РЕМ”.

При складанні договору на внутрішньобудинкове обслуговування між енергопостачальною організацією та ЖЕКами згідно однолінійних схем, межі  балансової відповідальності електромереж розподілені таким чином:

-        ЖЕКи обслуговують частину електромережі від ввідного комутаційного апарату (щита) в будинок  - до лічильника (п. 2.4  Правил користування електричною енергією);

-        Електролічильники знаходяться на балансі  та обслуговуються філією «Роменський РЕМ» (п. 3.2  Правил користування електричною енергією);

-        Мережі за лічильником -  є власністю споживача.

 

Повідомили, але не врахували...

Філією "Роменський РЕМ", у багатоповерхових будинках здійснюється заміна електричних лічильників з письмовим повідомленням житлово-комунальних підприємств, які відповідають за обслуговування внутрішньобудинкових мереж. Мешканці будинку повідомляються через об’яви, розміщених на дошках оголошень.

Звернення ЖЕКів до енергопостачальної організації не проводити заміну лічильників для окремих квартир, у разі виникнення сумнівів щодо правильності комутації електромереж у поверхових щитках, із послідуючим повідомленням ЖЕКу для усунення виявлених недоліків, і, тільки після цього міняти їх,  представниками  “Роменського РЕМ”  було проігноровано.

Заміна лічильників електропостачальною організацією на електронні, вважають керівники ЖЕКів, відбувалась без врахування інтересів споживачів електроенергії, стану застарілих  мереж  та  фінансових  можливостей   житлово-комунальних  підприємств. При наданні будь-яких послуг, треба враховувати інтереси всіх виконавців цих послуг та нести при цьому відповідальність. Передача електроенергії до споживача відбувається по мережі, яка знаходиться на балансі ЖЕКу, “Роменського РЕМу” та мешканців в якості споживача, причому мережі  ЖЕКу  в даному процесі не приймали участь, але всі скарги по незнанню як розподіляються мережі, йдуть до ЖЕКу. Виправляти ситуацію, що склалася,  повинне «Роменське РЕМ» або самі мешканці, оскільки втручання  відбувалось  на їх мережах.

 

Сумнів у правильності лічильника - проаналізуйте як встановлена побутова техніка....

 

Коли виникли сумніви в правильності показань електролічильника, ви можете звернутися до енергопостачальника - філії "Роменський РЕМ" (м. Ромни, б-р Свободи, 7). Але на початку ви можете спробувати перевірити роботу лічильника самостійно. Для цього потрібно відключити всі без винятку електроприлади в квартирі і простежити за індикатором. При відсутності навантаження він не повинен блимати. Якщо ви все відключили, а індикатор продовжує блимати, то потрібно повністю вимкнути запобіжники («пробки»). Якщо ж і це не допомогло - звертайтеся негайно в “Роменський РЕМ”. Працівники «Роменського РЕМу» зобов'язані оперативно відреагувати на ваш запит.

На філію "Роменський РЕМ" - постачальника електричної енергії покладено обов’язок за власний рахунок здійснювати повірку електричних лічильників, їх заміну з класу точності 2.5 на клас точності 2.0. Також лічильник можна здати на експертизу. На час проведення експертизи буде встановлено інший прилад. Після оплати споживачем вартості робіт енергопостачальник протягом 20 днів проводить експертизу. У разі підтвердження експертизою неправильної роботи приладу обліку енергопостачальник  відшкодовує споживачеві всі витрати, пов’язані з проведенням експертизи.

На правильність роботи лічильника  впливає також те, що мешканці квартир  самовільно, з залученням «лівих» електриків у свій час підключили побутову техніку (електроводонагрівачі (бойлера), пральні машини, тощо), збільшуючи при цьому дозволену потужність, яка оговорена договором між енергопостачальною організацією та власниками квартир. Підключення при цьому здійснюється з грубим порушенням комутації.

 

Міняємо лампочки...

Повернутися до звичних 100 кВт за місяць все-таки можна. В першу чергу, згадайте старий плакат радянських часів: «Йдучи, гасіть світло!». Наступний крок - замінити старі лампочки на енергозберігаючі. Світлова віддача енергозберігаючої лампочки в п'ять разів більше, ніж у звичайної лампи накалювання. Це дозволить знизити споживання електроенергії приблизно на 80% без втрати звичного рівня освітленості. Але в кожній квартирі є й інші таємні пожирачі електроенергії, вони не працюють, але лічильник «крутять»: телевізор, мікрохвильова піч, комп'ютер, зарядний пристрій для телефону, музичний центр, DVD-плеєр - словом, все, що включено в розетку, але в даний момент не працює. Усі ці прилади в режимі очікування все одно споживають електрику. У кожній техніці з пультом є механізми, постійно вимагають електроживлення для забезпечення роботи дистанційного керування. У мікрохвильовці є таймер з годинником. Зарядний пристрій, не виключене з розетки, також «п'є» електрику. Так що, йдучи на роботу - вимкніть все.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

Мітинг
Мітинг