Ромны. Romny. Ромни. інфо

In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Ромни.інфо Тандем пресс Роменський суд відзначив 50-річницю з дня створення
Роменський суд відзначив 50-річницю з дня створення
Тандем-пресс
Субота, 16 березня 2013, 06:38      Ромни, Сумська область
1 березня 2013 року відбувся ювілейний захід присвячений 50-річчю з дня створення Роменського міськрайонного суду.
Свято розпочалося з хвилюючих зустрічей та екскурсу в історію. 50 років – це вже історія!  Першим суддею і головою новоствореного Роменського міського суду, згідно наказу № 1 від 28 лютого 1963 року став Гордієнко Іван Кирилович, фронтовик, учасник Великої Вітчизняної війни, людина високої моральної порядності та честі, через що він користувався великою шаною і авторитетом у місті.
Старі працівники суду з теплотою розповідають й про Федоришина Панаса Петровича, котрий з 1970 року очолював суд, відзначаючи його глибоку внутрішню інтелігентність, любов до людей та надзвичайну доброту. І це тільки зернинка, адже видатних, талановитих та неймовірних людей було чимало. Доцільно згадати Лисюка А.С., Щербину Є.Г., Жмаку В.Г., Маслова В.О., які безумовно внесли вагомий вклад у розвиток правосуддя.
З вітальним словом до присутніх звернувся голова міськрайонного суду Шунько Григорій Олексійович, яким була зачитана історична довідка діяльності Роменського суду, та згадано чимало визначних особистостей міста та району, які доклали немало зусиль і старань для того, щоб у місті функціонувала повноцінна система правосуддя.
Безперечно, найбільшу цінність в будь-якій організації складає її колектив. Так і повноцінне виконання судом його функцій неможливе без суддів та працівників апарату, на плечі яких лягає важкий тягар розв’язання людських турбот і проблем.
За багато років як колишніх, так і нинішніх працівників суду пов’язали теплі дружні стосунки, дехто з них утворив сім’ї, хтось, обравши батьківський шлях у професії, продовжив династію служителя Феміди.
Одними з перших працівників новоутвореного Роменського суду була тоді ще зовсім молода Іващенко-Кваша Марія Данилівна. Роки йшли, змінювався колектив, а Марія Данилівна вже 50 років беззмінно працює у суді: спочатку машиніст друкаркою, потім секретарем судових засідань, а останні 4 роки – архіваріусом суду.
На сьогоднішній день Роменський міськрайонний суд – це молодий дружний колектив однодумців, які добросовісно і сумлінно, на високому рівні виконують свої повноваження та обов’язки в нелегкій справі служіння правосуддю, захисту прав, свобод і законних інтересів громадян, які звертаються до суду з надією на вирішення своїх проблем, шукають справедливості та неупередженості.
Наразі апарат Роменського міськрайонного суду складає 35 державних службовців, суддівського корпусу, котрий налічує 10 суддів і сформований з висококваліфікованих, грамотних працівників. Слід зазначити, що саме Роменський міськрайонний суд “викохав” висококваліфікованих юристів, котрі проклали стежку до Апеляційного суду в Сумській області (Маслов В.О., Ведмідь Н.І., Демченко М.О., Яременко Г.М., Жмака В.Г.) і гордістю є два заслужені юристи, котрі працювали у Верховному Суді України (Харченко О.М. і Федоришин П.П.)
На святкування ювілею Роменського міськрайонного суду були запрошені керівництво міської та районної влади, керівництво ТУ ДСА в Сумській  області та багатьох інших державних органів та установ, голова та заступник голови Апеляційного суду Сумської області.
Серед почесних гостей, які завітали на свято,  надали слово Олександру Миколайовичу Харченку — судді Верховного суду України (у відставці), який в 1978 році очолював Роменський міський суд.  “Для історії судоустрою України, яка налічує не одне століття, піввіку – це коротка мить. Однак впродовж цього відрізку часу Роменський міський суд пройшов довгий наповнений подіями шлях від зародження і становлення до вершин визнання. Результати його діяльності, якість здійснення правосуддя, кваліфікація суддів та працівників апарату суду дозволяють віднести його до числа найкращих по всій Україні. Я завжди з приємним хвилюванням згадую роки роботи в суді, та сьогодні я переповнений спогадами перебуваючи в рідних стінах.”
“Бути об'єктивним та чесним перш за все — собі” - з таким девізом живе та працював Харченко О.М. адже суд – одна з найважливіших складових фундаменту правової держави.
Наприкінці свого виступу Олександр Харченко подякував суддям та працівникам апарату Роменського міськрайонного суду за їх невтомне служіння Правосуддю, за відданість справі зміцнення верховенства права, захисту прав і свобод громадян.
Зі словами вітання до працівників Роменського міськрайонного суду звернулися й інші почесні гості ювілейного заходу, вручили грамоти та подяки кращим працівникам суду, а саме, грамотою районної держадміністрації відзначено — Ведмідь Ніну Іванівну, Стрельченко Ольгу Михайлівну. Грамотами Роменської міської ради відзначені - Кваша Марія Данилівна, Бут Валентина Іванівна.
Свій ювілей Роменський міськрайонний суд зустрічає в умовах масштабної правової реформи. Якихось два роки назад Закон України «Про судоустрій і статус суддів» започаткував масштабну перебудову судової системи, в листопаді 2012 року з набранням чинності новим Кримінальним процесуальним кодексом України кардинально змінився підхід до ведення судового процесу в кримінальному провадженні. Проте, незважаючи на  труднощі, колектив суду з оптимізмом дивиться в майбутнє, працює упевнено і злагоджено, завжди стоячи на захисті справедливості, слугуючи високій меті перетворення України в сучасну правову державу, підвищення авторитету судової влади, забезпечення верховенства права, належного захисту прав і свобод людини та інтересів держави.
Захід пройшов в урочистій святковій обстановці, з піднесеним настроєм, а завершився насиченою концертною програмою.

Анна Марченко
 

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

Алея героїв
Алея героїв