Ромны. Romny. Ромни. інфо

In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Ромни.інфо Тандем пресс Гральний бізнес - поза законом!!!
Гральний бізнес - поза законом!!!
Тандем-пресс
Субота, 16 березня 2013, 06:31      Ромни, Сумська область
Після прийняття Закону України «Про заборону грального бізнесу в Україні» гральні заклади припинили свою діяльність. Однак, деякі підприємці не хочуть втрачати свої заробітки, тож працюють підпільно. Про те, які заходи проводяться в нашому місті по виявленню незаконних підпільних гральних закладів, казино та букмекерських фірм, під час бесіди розповів мені підполковник міліції Юрій Миколайович Яровий, начальник Роменського міськвідділу УМВС України в Сумській області:

 

- На даний час на території м. Ромни та Роменського району співробітниками Роменського МВ проводяться заходи, направлені на протидію діяльності грального бізнесу. Створені робочі та мобільні групи для організації та проведення комплексних заходів з викриття фактів нелегальної діяльності гральних закладів, а також оперативного реагування на звернення громадян з цього приводу.

-        Цікаво чи реально перемогти це негативне явище?

-         Гральний бізнес перемогти реально - ми цього і прагнемо. Робота по виявленню салонів грального бізнесу ведеться постійно, і я впевнений, що її край ми все ж таки покладемо! Тим більше, що по їх виявленню проводиться кропітка робота всіма службами міськвідділу в тісній взаємодії з співробітниками Роменської міжрайонної прокуратури.

-        Яка відповідальність передбачена за порушення вимог законодавства в сфері грального бізнесу?

-        За зайняття гральним бізнесом у Кримінальному кодексі України передбачена відповідальність за статтею 203-2. Порушення частини першої даної статті карається штрафом від 170 до 680 тисяч гривень з конфіскацією грального обладнання, а порушення частини другої - штрафом  від 680 до 850 тисяч гривень з конфіскацією грального обладнання. Такі значні суми є серйозним кроком до розуміння бізнесменів безглуздя своєї діяльності.

-        Доречно нагадати, що під час документування незаконної діяльності підпільного закладу грального бізнесу до відповідальності ми притягуємо і відвідувачів, які у цей момент знаходяться в залі. Відносно них за участь в азартних іграх складається адмінпротокол за ст.181 КУпАП.

-        При виявленні незаконних гральних автоматів чи конфісковують «одноруких бандитів» (гральне обладнання)? Якщо так, то де вони зберігаються ?

-        Обидві частини ст. 203-2 Кримінального кодексу України передбачають обов'язкову конфіскацію грального обладнання. А вилучене обладнання, як речовий доказ, до розгляду справи судом зберігається в кімнатах речових доказів або передається на відповідальне зберігання в інші організації. Після вироку за нього вже відповідає виконавча служба, яка знищує це устаткування.

-        Як Ви вважаєте чи виникає залежність у громадян, які відвідують гральні заклад?

-        На мою думку у громадян, які неодноразово здійснювали візит до відповідних гральних закладів, як правило виникає непомітна для них залежність, яка згодом переростає у хворобу, яку ще називають «ігроманією» (ігрова залежність, лудоманія, гемблінг).

- Яка категорія роменчан схильна до ігроманії?

- А відвідують зали ігрових автоматів зовсім не багачі, а звичайні люди – таксисти, студенти, безробітні, дрібні бізнесмени і навіть пенсіонери! Люди добровільно, з дня на день віддають свої (чи не свої, а випрохані у матері, взяті в борг) гроші розпорядникам цих закладів.

Існує думка, що ігроманами стають ті, хто не награвся у дитинстві. Точка зору спірна, але має право на існування. Інша категорія залежних формується з числа тих людей, котрі спробувавши зіграти на автоматі, несподівано виграли значну суму грошей. Окрилені легкою здобиччю, вони грають знову й знову. Всі кошти здобуті законним чи незаконним шляхом програються.

- Хто повинен проводити профілактику ігроманії?

-        Будь – яку хворобу легше попередити, аніж вилікувати. Профілактика ігроманії повинна проводитися як на державному рівні, так і в сім’ях. Важливо вже сьогодні максимум уваги приділяти дітям, дозувати їхній час, проведений біля комп’ютера, насичувати їх вільний час спортивними і культурними заходами, проводити роз’яснювальні бесіди з ранніх років. Адже згідно зі статистикою найбільше схильні до ігроманії підлітки 12-16 років.

-        Та якщо дійсно виявляється, що в сім’ї є гравець, котрий  регулярно «просаджує» гроші на ігрових автоматах – не чекайте, коли великий грошовий борг штовхне його на нерозсудливі вчинки! Заходи вживати необхідно відразу при виявленні проблеми.

Хотілось би зазначити, що діяльність об’єктів грального бізнесу не тільки протизаконна, але й небезпечна. Як правило це місця з підвищеною криміногенною ситуацією, заклади розповсюдження та вжиття наркотичних засобів і спиртних напоїв, що призводить до зростання соціальної напруги.

-                   Куди можна звертатися людям, які знають, де незаконно працює салон гральних автоматів?

-                   Користуючись випадком, хочу звернути увагу на дотримання вимог чинного законодавства та подякувати всім громадянам, які не залишаться байдужими та повідомлять про будь-яку інформацію щодо дії гральних салонів. Повірте, по кожному повідомленню буде проведена перевірка. Ми сподіваємося на  плідну співпрацю з населенням.  Нагадую, що дзвінки за телефонами: 102, 2-12-31, 2-12-30 - приймаються цілодобово. Разом ми впораємося швидше.

Анна Марченко

 

 

 

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

konotop47
konotop47