Ромны. Romny. Ромни. інфо

In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Ромни.інфо Тандем пресс Громадська рада ....знову про сміття та полігон
Громадська рада ....знову про сміття та полігон
Тандем-пресс
Субота, 16 березня 2013, 06:31      Ромни, Сумська область
20 лютого 2013 року в приміщенні міської ради відбулось засідання Громадської ради. Питання  порядку денного постало болюче. Вкотре, членами громадської ради було піднято питання якісного обслуговування ТОВ “ПМК-Ресурс” та переповненого полігону.
На засіданні були присутніми: міський голова Калашник М.К., заступник міського голови Жарий А.Г.,  керівники відповідних структур та служб, та активна громадськість міста.
Заступником міського голови Жарим А.Г. була надана інформація про роботу та обставини житлово-комунальної галузі міста, а саме, з чого починало обслуговуюче підприємство з вивозу сміття.
Отже, на початку 2011 року над містом нависла загроза неякісного та несвоєчасного вивозу сміття. Міській владі довелось вжити ряд неординарних, термінових  заходів задля усунення цих недоліків. У першу чергу, складність ситуації було охарактеризовано тим, що направлена на той час техніка за програмою “Тасіс”, яку місту надавав Євросоюз, вимагала від міста виконання ряду умов, а саме, можливість запуску цієї техніки у місті Ромни.
Щоб запустити цю техніку, яка має достатньо низьку посадку, зокрема автомобіль “Рено”, міській владі довелось облаштувати частково полігон ТПВ. Нагальним питанням стала пересипка полігону, так як діючий полігон вже вийшов за межі наданої території. Так, оперативно було пересипано близько 3 га, виконана часткова укладка залізобетонних плит, для того, аби надані автомобілі мали змогу безперешкодно працювати. Зауважу, вартість наданого обладнання складає близько 10 млн. гривень.
Отже, у квітні 2011 року делегація послів Євросоюзу перебували в місті Ромни, яким було продемонстрована техніка в дії. “Європейці побачили оперативну та плідну роботу і всі поточні питання були зняті”, - говорить Андрій Геннадійович.
Відповідно до рішення сесії Роменської міської ради, згідно конкурсу визначено надавача послуг, ним стало ТОВ “ПМК-Ресурс”, з яким укладено договір на чотири роки, предметом якого стало -  вивезення сміття з території міста.
На сьогоднішній день є багато запитань до обслуговуючої організації і роботу якої можна назвати — незадовільною. Тим паче, надавач послуг обгрунтовує це невідповідністю тарифу.
Розпорядженням міського голови було створено комісію, якою була досліджена вся ситуація, розроблено ряд заходів та встановлено терміни:  до 15 березня -  навести порядок на всіх контейнерних майданчиках міста, до 1 травня — виконати пересипку полігону.
Контроль за виконанням умов договору здійснює Головне управління міського господарства.  Пояснюючи предмет на умови договору, начальник ГУМГ Кочерга М.Г. також підкреслив, що обумовлену роботу підприємство на даний час виконує, стосовно якості та графіку вивезення — незадовільно.
У місті розроблена та діє Схема саночистки міста, яка затвердження виконавчим комітетом, графік вивозу сміття виконується не в повній мірі. На мою думку, не потрібні доводи спеціалістів — дана проблема “замуляла” очі роменчанам.
За рік існування в роботі ТОВ “ПМК-Ресурс” були й позитивні зрушення. Тільки за 2012 рік було ліквідовано по місту тридцять стихійних звалищ. А тут потрібно звернутися й до культури та менталітету роменчан — хочеш з чогось почати — почни з себе, - так говорить приказка, адже ніхто не задумується, що  за несанкціонований викид сміття, згідно адміністративного законодавства, штрафна санкція складає 340-1700 грн. За минулий рік ГУМГ не складено жодного адміністративного протоколу за порушення правил благоустрою міста.
“На сьогоднішній день достатньо підстав для розірвання договору з обслуговуючим підприємством”, - говорить Михайло Григорович, начальник ГУМГ.
Аналізуючи роботу та якість надання послуг члени громадської ради зазначили, що незрозумілим залишається - при достатній забезпеченості контейнерами, транспортом та сплаті за надані послуги, підприємство є збитковим та робота якого є незадовільною.
Начальником ГУМГ було наголошено, що підприємством проводиться недостатня роз'яснювальна робота серед населення приватного сектору та 11 тис. договорів, які уклало підприємство не охоплює весь приватний сектор, а тому й несе невиправдані витрати.
Полігон твердих побутових відходів також бажає кращого. На сьогодні, як повідомила керівник ТОВ “ПМК-Ресурс”  термін дії оренди землі продовжено на три роки, але його ресурси уже вичерпано. Наразі проводиться активна робота щодо виділення земельної ділянки для нового сміттєзвалища, сесією РМР виділено 300 тис. грн. на його проектування.
Закінчувалась Громадська рада рядом пропозицій, а саме: організувати перевірку дотримання та виконання умов договору та умов використання транспорту, наданого місту за програмою “Тасіс” та розміщення на контейнерних майданчиках графіку вивезення сміття та номер відповідальної особи.


Анна Марченко
 

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

13
13