Ромны. Romny. Ромни. інфо

In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Ромни.інфо Тандем пресс Тематична година до свята Соборності та Свободи України
Тематична година до свята Соборності та Свободи України
Тандем-пресс
Четвер, 31 січня 2013, 21:02      Ромни, Сумська область
Тематична година до свята Соборності та Свободи УкраїниДнями, 22 січня 2013 року, Україна святкувала День соборності та свободи.
День Соборності - свято України, що відзначається щороку 22 січня в день проголошення Акту возз'єднання Української Народної Республіки і Західно-Української Народної Республіки, що відбулося в 1919 році.
У цей день також прийнято згадувати іншу подію, яка відбулася на рік раніше 22 січня 1918 року - прийняття IV Універсалу УЦР, яким проголошувалася повна незалежність УНР.
Це державне свято символізує єдність українських земель. І хоча державі тоді не вдалося зберегти єдність і незалежність, Акт «Злуки» став реальним втіленням вікової мрії українців про свою суверенну державу.
22 січня, з нагоди відзначення Дня Соборності і Свободи у  місті, в приміщенні центральної міської бібліотеки ім. Антоненка-Давидовича проведено тематичну годину історії.
В сучасній Україні значення Дня соборності не втратилося. Під час офіційних заходів, присвячених Дню соборності України, керуюча справами виконкому Проценко Олена  зазначила: «Хочу вірити, що пам’ятаючи про величну подію в нашій історії, дотримуючись принципів демократії, ми, дорослі, прикладемо всіх зусиль для розбудови рідного міста,  області, а значить і держави. І власними прикладами у щоденній діяльності доведемо молоді, що тільки у єдності дій, соборності душ можливо реалізувати все задумане».
Учасники заходу наголошували на важливості єдності українських земель, на необхідності зберігати й надалі, не піддаючись на  переконання щодо ментальних відмінностей українського Сходу та Заходу.
Учні роменських загальноосвітніх шкіл, учителі історії, представники депутатського корпусу, творча інтелегенція міста мали змогу висловити свої думки щодо впливу історичного факту, Акту злуки на становлення та розвиток майбутнього покоління.
За участю керуючої справами виконкому Проценко Олени та депутата Роменської міської ради Зубана Якова, відбулися покладання квітів до пам'ятника Тарасу Шевченку.

Анна Марченко 

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

Мітинг
Мітинг