Ромны. Romny. Ромни. інфо

In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Ромни.інфо Тандем пресс Перевізники — критична точка кипіння
Перевізники — критична точка кипіння
Тандем-пресс
Четвер, 31 січня 2013, 20:58      Ромни, Сумська область
Протягом двох днів збиралось засідання постійної комісії Роменської міської ради з питань паливно-енергетичного комплексу, транспорту та зв’язку (голова комісії депутат міської ради Юрченко Ю.В.) у зв'язку з відсутністю то одного перевізника, то іншого. 
До порядку денного винесено декілька питань, які наразі, стали критичною точкою кипіння для населення міста. Головою комісії було запропоновано провести засідання коротко та оперативно. Більшу частину проведеного засідання комісія ознайомлювалася зі скаргами від мешканців міста, відносно неякісного перевезення, а у деяких випадках навіть з випадком травми.
Членами комісії було зазначено, що такої кількості — 11 скарг та 2 депутатські запити, в історії Ромен ще не було. На засіданні було обговорено, що причинами численних скарг, загалом, є низька якість обслуговування та недотримання графіку руху автобусу, перевищення пасажиромісткості.
Юрченко Ю.В. підкреслив, що значну небезпеку несуть водії, які протягом 6-ти днів працюють без зміни. І це є прямим порушенням охорони праці.
Сьогодні у місті діє лише 4 перевізника із 15, жорстокої конкуренції немає. Але постійні “цапання” відчуваються чомусь на мешканцях міста Ромни.
Так, Ковшик В.О. повідомив, про незаконні втручання перевізника Сезько О.В., зокрема, про факт побиття 2 січня його водія Кутнього С.М., начебто, за вимогою пані Олени, наразі ведеться слідство.
ПП Сезько О.В. натомість “не бачила, не чула....” про численні скарги. Дивно, питання якості перевезень обговорюється протягом декількох місяців, а виявляється Олену Валентинівну було запрошено вперше. Яке ж може бути всестороннє вивчення ситуації, коли одні “киплять” від обурення, інші “не бачили, не чули...”.    
Торкнулось питання і пільгових перевезень, за словами Ковшик В.О. жоден із чотирьох перевізників не отримує коменсацію за перевезення пільговиків. Раніше була система виплати компенсації в залежності від виконання рейсів, зазначена у договорі на перевезення.
Тож було заслухано інформацію начальника УПСЗН Панченка Я.М. з питань виплати компенсацій за пільгові перевезення, який надав порівняльний аналіз виплат компенсації перевізникам за пільгові перевезення за рахунок державної субвенції. Отже, станом на 01.01.2013 року виплачено 522,4 тис.грн. за планових призначень - 724,3 тис.грн., показник 2012 року більше 2011 року майже в 2 рази, проте становить 43,5% від розрахункової потреби.
На підставі звітів КП «Ромнитранссервіс» перевізникам у 2012 році сплачено:  Карманову – 8,456 тис.грн., Олефіру – 19,755 тис.грн., Юрченку – 9,882 тис.грн., Сезько – 163,807 тис.грн., борг – 207,0 тис.грн..
У 2011 – 2012 роках були такі виплати на один маршрут: 2011 рік - 936,0 грн. в місяць або 31,23 грн. щодня; 2012 рік - 1923,75 грн. в місяць або 66,0 грн. щодня.
На 2013 рік призначено  майже на рівні 2012 року: 742,0 тис.грн. при потребі 1667,0 тис.грн.
По УПСЗН була перевірка Роменської об’єднаної фінансової інспекції, яка склали акти про недостовірні дані КП «Ромнитранссервіс». Управління праці та соціального захисту населення звернулось до прокуратури щодо надання позову до суду з питання повернення перевізниками зайво сплачених коштів.
Ярослав Миколайович повідомив, що не отримують компенсацію ті перевізники, справи  яких вирішуються у суді, у разі позитивного вирішення буде стовідсоткове  відшкодування.
Шляхи вирішення даного питання шукали у заступника міського голови Дудка В.Г., котрий повідомив, що ситуація склалась критична, надії на ПП Сезько О.В. не виправдались. “Наші пропозиції: внести зміни по регуляторному акту з урахуванням пропозицій постійної комісії – збільшити пасажиромісткість автобусів в умовах проведення конкурсу”, - говорить Володимир Григорович.
Книга В.Ю. у свою чергу, наголосив, що ситуація виникла з вини бездіяльності як комісії, так і органів місцевого самоврядування та зазначив, щодо необхідності прийняти порядок здійснення контролю за перевезеннями у місті. Запропоновано створити робочу групу котра б оперативно реагувала на скарги та звернення населення та приймала відповідні рішення. Запровадити практику щотижневих виробничих нарад у міськвиконкомі з питань постійного контролю стану пасажирських перевезень. Прийняти програму розвитку автомобільного транспорту на перспективу до 5 років, придбати у рамках програми автобуси комунального автотранспорту.    
У завершення засідання комісією було надано ряд доручень відповідальному заступнику міського голови Дудку В.Г. та його підлеглим, керівнику КП “Ромнитранссервіс” Яременко Н.П. - у проекті  рішення виконавчого комітету у січні 2013 року врахувати пропозиції постійної комісії з питань паливно – енергетичного комплексу, транспорту та зв’язку від 08.11.2012 та цього засідання від 11.01.2013, а саме :
повернутись до колишньої мережі руху (до відстані колишніх маршрутів), відновити кількість автобусів (32 оборотні рейси); при проведенні нового конкурсу перевагу віддавати перевізникам з автобусами, в яких 24 і більше місць для сидіння пасажирів, та що мають достатню кількість резервних автобусів;
прозвітувати на засіданні постійної комісії про виконання рекомендацій комісії у квітні 2013 року.


Анна Марченко


 

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

027
027