Ромны. Romny. Ромни. інфо

In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Ромни.інфо Тандем пресс "Перевізники для мешканців міста, а не навпаки" Засідання громадської ради
"Перевізники для мешканців міста, а не навпаки" Засідання громадської ради
Тандем-пресс
Середа, 16 січня 2013, 21:12      Ромни, Сумська область
27 грудня 2012 року відбулось засідання Громадської ради при виконавчому комітеті Роменської міської ради. Присутні 15 членів громадської ради, заступник міського голови Дудко В.Г., представники ЗМІ, громадськість.
До порядку денного було внесено 4 питання. Начальник відділу з питань внутрішньої політики Кревсун О.О. зауважила, що на сьогоднішній день змінено перше питання, так як в оголошенні питання звучало - про підготовку житлово-комунального господарства міста до роботи в осінньо-зимовий період 2012-2013 років. це питання змінено у зв'язку з тим, що на 10 січня 2013 року в приміщенні міського Будинку культури о 17-00 год. відбудеться консультація з громадськістю  щодо перегляду тарифів на житлово-комунальні послуги, тому це питання - знято.
Щодо покращення умов перевезення пасажирів на міському автотранспорті та маршруті загального користування доповідав заступник міського голови Дудко Володимир Григорович про таке:
Останнім часом збільшилась кількість скарг мешканців міста Ромни з приводу якісного перевезення міським громадським транспортом загального користування. Аналізуючи та вивчивши дану проблему щодо якості та безпечності користування громадським транспортом необхідно внести зміни до тих регуляторних актів які діють на даний момент. А отже, зміни повинні полягати у тому, щоб збільшити на деяких маршрутах пасажиромісткість та встановити додаткові маршрути з 19-00 до 23-00 у вигляді маршрутного таксі, таку пропозицію внесла постійна комісія з питань паливно-енергетичного комплексу, транспорту та зв’язку. Планується підвищення тарифів з 19-00 до 23-00 до 2 грн. 50 коп., збільшення пасажиромісткості до 40.
Зубан Яків Іванович згадав минулий рік, коли приймались рішення стосовно питання перевезень, вищевказана комісія не приймала жодної участі, а сьогодні надає такі пропозиції. “Кожен із нас мешканець міста, і якщо комусь вигідно заробляти кошти, то не на людських бідах, їх потрібно заробляти чесним шляхом!”, - говорить Яків Іванович.
Представник міської молодіжної громадської організації “Сузір'я” Книга Володимир Юрійович, зазначив: “до мене неодноразово звертались мешканці міста із питанням незадовільної роботи громадського автотранспорту. Стоїть питання у тому, щоб не видумувати те, що давно працює, а налагодити систему роботи перевізників. Злагоджена робота перевізників чітко прописана у договорі, згідно якого вони повинні виконувати певні умови. А ці умови вписані у маршрутний графік руху громадського автотранспорту, які закріплені на кожній автобусній зупинці, де написано рух автобусів до 22-00, до 21-00.....просто його потрібно контролювати, щоб ці умови виконувались і у випадку невиконання своїх зобов'язань несли відповідальність, згідно до договору та чинного законодавства. Якщо перевізники будуть працювати відповідно до діючого графіка, то злагоджена робота буде відчуватися по зменшенню скарг від населення міста. Не ми повинні працювати для перевізників, а перевізники для мешканців міста, не наша задача хвилюватися за їх заробіток......”.
Щодо розрахунку графіка та контролю перевезень пасажирів доповідала директор КП “Ромнитранссервіс”, у зв'язку з тим, що 30 відсотків пасажирів являються приміськими була оптимізована мережа та було враховано, що ці 30 відсотків повинні були “відпасти”, як жителі району, тому діюча мережа була розроблена у межах міста за основу було взято самий густо населений пункт — площа Засульська, де за годину сходиться 20 маршрутів із 7-00 до 8-00 годин. Наразі, це питання стоїть на контролі трансінспекції, тому нам потрібно проводити конкурс у межах міста.  
Хоменко Іван Сергійович зауважив, що в транспортних перевезеннях завжди маса недоліків, тому наше завдання максимально підтримувати того керівника, котрий наразі контролює роботу перевізників. “Хочу наголосити на тому питанні, а саме, на безрозсудності придбання легкового автомобіля для його Величності, а зарезервувати кошти для придбання громадського транспорту, що буде у комунальній власності міста”, - говорить Іван Сергійович.
Протягом години обговорювалось питання. Як результат - 14 членів громадської ради утримались від голосування, оскільки вважають, що дане питання досконало не вивчено та не врегульовано.
Бурхливо та з криками висловлювався Сергій Гаврась на користь членів громадської ради за необ'єктивність прийнятого рішення, при цьому погрожуючи розправою окремим депутатам міської ради.     
Про діяльність громадської ради у 2012 році інформувала Кревсун Олена Олександрівна наступне, у 2012 році було проведено 7 засідань громадської ради, за цей час було розглянуто такі питання: про роботу житлово – комунальної галузі міста: пріоритети та перспективи; про перейменування вулиць міста; про виконання програми розвитку культури  в м. Ромни на 2011-2013 роки; про розвиток у місті фізичної культури і спорту, формування здорового способу життя; про хід виконання програми  «Репродуктивне здоров’я нації до 2015 року в м. Ромни»; про організацію та проведення оздоровчої кампанії в місті у 2012 році; щодо покращення умов перевезення пасажирів на міському автотранспорті маршрутів загального користування; про затвердження планів проведення консультацій з громадськістю на 2013 рік
Крім того, за участю представників громадської ради проведено консультації з громадськістю щодо вирішення важливих питань життєдіяльності міста. Зокрема, розглянуто питання стосовно формування тарифів на пасажирські перевезення на міських автобусних маршрутах загального користування,  оптимізації тарифів на послуги житлово-комунального господарства в місті. З цього ж приводу у місцевих друкованих ЗМІ  опубліковано відкритий лист міському голові, висловлено позицію Громадської ради стосовно питання підняття тарифів на послуги підприємств – надавачів послуг по обслуговуванню житла.
Слід відмітити  роботу двох профільних комісій Громадської ради: комісії соціально-гуманітарного спрямування, комісії фінансово-економічного, житлово-комунального спрямування.  Напрацювання профільних комісій, рішення громадської ради надавалися для врахування в роботі міському голові, його профільним заступникам.
Головою Громадської ради було наголошено, що з моменту створення та дії цієї ради жодної пропозиції та рішення не було реалізовано. “Причини назвати не можу, або це така активність, або чиясь особиста думка.... ”, - говорить Микола Борисович Оксюта.
“Протягом двох років ми намагаємося зробити для громади щось корисне, але всі наші старання лише на папері”, - говорить Зубан Яків Іванович.
Далі, членами громадської ради затверджено план роботи Громадської ради на 2013 рік та план проведення консультацій з громадськістю, тощо.

Анна Марченко
 

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

konotop48
konotop48