Ромны. Romny. Ромни. інфо

In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Ромни.інфо Тандем пресс Реалії та перспективи: прес-конференція міського голови Миколи Калашника
Реалії та перспективи: прес-конференція міського голови Миколи Калашника
Тандем-пресс
Середа, 02 січня 2013, 21:41      Ромни, Сумська область
Реалії  та перспективи: прес-конференція міського голови Миколи КалашникаДнями у приміщенні міської ради відбулась прес-конференція міського голови із засобами масової інформації. Про реалії та перспективи нашого міста Микола Кирилович розповів нам про таке.

Завершився 2012 рік. У Вас були якісь плани,  надії,  сподівання? Хотілося б почути, чим запам’ятався 2012 рік, як Ви його можете оцінити для себе і громади міста?

Як завжди, плани були підвищені, тому що Стратегія розвитку Сумської  області на період  до 2015 року «Нова Сумщина – 2015» цього вимагала від кожного керівника.

Думаю, буде зрозумілим, якщо я дам характеристику всіх  галузей, якими опікувалась міська рада у 2012 році та які зрушення були зроблені за рік.

Житлово-комунальна сфера міста

Обличчя міського голови  - це комунальні служби. Взагалі спрацювали непогано,  але проблем залишається ще дуже багато.

На капітальний ремонт доріг із  державного бюджету міста було виділено 700 тис грн., на поточний ремонт 446 тис. грн. Кошти надходили помісячно,  а це не зовсім нас влаштовувало. Асфальтувати  потрібно інтенсивно у травні-вересні, а ми вишуковували погожі години,  а не дні, і виконували асфальтування вулиць,  дворів,  тротуарів «глибокою осінню».

Поточним ремонтом у 2012 році були охоплені вулиці: бульв.  Свободи, Соборна, Луценка, Кірова, Коржівська, Горького, Прокопенка, Конотопська, Чапаєва, Маяковського, Дудіна (частково), Полтавська, Сумська, Київська  Калнишевського, Гетьмана Мазепи, Пролетарської  солідарності, Щучки,  Радянська.

Вдалося виконати і капітальний ремонт – Щучки, Гетьмана Мазепи, Конотопська, Полтавська, Чапаєва,  Дудіна.

Вперше за останні двадцять років міська влада розпочала ремонт асфальтового покриття у дворах  багатоквартирних  будинків. Як приклад – виконані роботи по вулиці Калнишевського, 34, Маяковського, 67, бульв. Свободи, 2, Гетьмана Мазепи, 71, Гетьмана Мазепи, 61А.

З  міського бюджету виділялися кошти в сумі 98 тис.  грн.. на закупівлю єврорубероїду для ремонту покрівель дахів будинків. Всього відремонтовано 5840 м2 дахів, у тому числі, за рахунок коштів міського бюджету 4650 м2, за рахунок коштів «ЖЕКів» і мешканців 1190 м2

Проведено роботи по ремонту швів панельних  багатоповерхівок. Сума використаних  коштів з  міського бюджету склала 70 тис. грн.,  метраж – 943 погонних  метри.

Проведені роботи і по реконструкції  зовнішнього освітлення , сума коштів складає  98 тис. грн. Але тут ситуація парадоксальна: тепер потрібно терміново міняти трансформатори по місту, бо мережа не витримує  навантаження.

Благоустрій міста

Окрему увагу в 2012 році ми приділили облаштуванню  міського парку культури та відпочинку: здійснили посадку декоративних  дерев (на суму 2 тис. грн.), провели реконструкцію фонтану та обладнали прилеглу територію  до нього, вартість виконаних  робіт становить 80 тис.грн., зробили пішохідну доріжку, яка пролягає через  територію парку (сума склала 72 тис. грн.). До речі, таку ж пішохідну доріжку облаштовано по бульвару Шевченка, вартість робіт якої склала 50 тис. грн.

Виготовлено і змонтовано 17 дитячих ігрових майданчиків у дворах  багатоквартирних  будинків.

Змонтовано і введено  в експлуатацію 12 котлів з  автоматичними запальниками та коефіцієнтом корисної  дії 93%.

По місту встановлено 58 нових  дорожніх  знаків,  сума склала 65 тис. грн. Крім того, проведено  капітальний ремонт  4-х  ліфтів дев’ятиповерхівок.

Переобладнано автомобіль ЗІЛ, який надалі буде використовуватися для прибирання та очищення міста від  снігу, вартість робіт склала 25 тис. грн.

Освітня галузь міста

Щоб лозунг «Все краще  - дітям!» не був просто словами, відповідна увага міської  влади була спрямована на заклади освіти.

Так,  у поточному році по загальноосвітніх  школах та дошкільних  закладах  виконано низку робіт: капітальний ремонт покрівлі ЗОШ № 5,  використано кошти в сумі 150 тис. грн. капітальний ремонт покрівлі ЗОШ № 7, використано 250 тис. грн., капітальний ремонт покрівлі СЗОШ № 2, використано 80 тис.грн., крім цього,  у цьому ж  закладі відремонтовано актову залу. Використано 60 тис.грн., у ЗОШ № 4 проведено капітальний ремонт з розширенням внутрішніх санвузлів, використано 82 тис.грн., у ЗОШ № 9 проведено переобладнання напівпідвального приміщення у спортивну залу, використано кошти в сумі 140 тис.грн. У 2013 році школі виповниться 100 років, і ось на 99-у році існування школа «отримала» спортивну залу.

Низку робіт проведено у заміському закладі оздоровлення та відпочинку дітей «Вогник»: на реконструкцію з  добудовою  харчоблоку оздоровчого закладу витрачено коштів в сумі 318 тис.грн., на ремонт спальних  корпусів – 12,8 тис.грн., також  придбано необхідне обладнання  - пральна машинка та пилосос на суму 17,2 тис.грн.

Для дитячих  садочків придбано 10 нових електричних плит, сума склала 80 тис.грн.

Вважаю,  що в цьому році ми в місті зробили  ще одну дуже важливу справу,  яка стосується питання підтримки обдарованої  учнівської  молоді: відкрили малу академію наук за адресою: вул.  Соборна, 41.  Тепер батькам не потрібно буде возити дітей  на спеціальні заняття до обласного центру. З  ремонтом, на жаль, у цьому році не впоралися, тому навчальний процес будемо проводити деякий час  на базі загальноосвітніх  шкіл  міста.

Охорона здоров'я

Наступна галузь – охорона здоров’я. По центральній районній лікарні виконано низку робіт: замінено вікна на енергозберігаючі у пологовому відділенні, використано коштів 140 тис.грн., проведено капітальний ремонт інфекційного відділення , використано коштів 332, 6 тис. грн., розроблено проектно-кошторисну документацію  на будівництво третього поверху для розміщення дитячої поліклініки, вартість робіт склала 400 тис.грн., реконструйовано центральний в’їзд на територію лікарні, вартість робіт склала 64 тис.грн.

Для покращення надання медичних  послуг, у Засульському мікрорайоні відкрито амбулаторію  загальної  практики сімейної  медицини.

До речі,  в центральній районній лікарні й на даний час проводяться ремонтні роботи: готуються приміщення під нове медичне обладнання (на 11 млн.грн.) для проведення діагностики. Тож, із  міського бюджету ми виділили для ремонтних  робіт близько 300 тис.грн.

Також з  міського бюджету було виділено 198 тис.грн. для придбання автомобіля швидкої  допомоги.

Культура міста

Не залишилися поза увагою заклади культури міста. Зокрема, проведено реконструкцію  приміщення для розміщення комп’ютерних  залів в центральній міській бібліотеці для дорослих,  дитячій бібліотеці, філіях  по вул. Горького та у Процівському мікрорайоні. Витрачена сума коштів становить 65 тис.грн. Тепер наше місто має 4 безкоштовні інтернет-центри  в яких всі бажаючі можуть отримувати відповідні послуги безкоштовно.

Також на суму 30 тис.грн. придбано меблів для міської  бібліотеки.

Враховуючи велику кількість культурно-мистецьких  заходів, які проводяться в місті щороку, велику кількість обдарованої  молоді, ми придбали звукопідсилювальну апаратуру, витративши з  міського бюджету на ці цілі 109 тис.грн., на сьогоднішній день ця апаратура успішно працює.

Спорт

Враховуючи те, що багато дітей у нас займається боротьбою і для тренувань використовується борцівський зал,  який знаходиться біля ЗОШ № 3, у 2012 році ми замінили у цьому залі вікна на металопластикові, придбали відповідний спортивний інвентар, витративши  з  бюджету кошти в сумі 50 тис.грн.,  а на облаштування туалетної  та душової  кімнат дитячо-юнацької  спортивної  школи  - 12 тис.грн.

Також  у цьому році проведені роботи по реконструкції центрального та бокових  входів до приміщення спорткомплексу на стадіоні. Сума витрачених  коштів становить 69 тис.грн.

Миколо Кириловичу, під  час нашого з  Вами спілкування Ви говорили про те, що в місті  низка робіт виконувалася завдяки спонсорам. Хто ці люди?

Так, дійсно, велику допомогу у вирішенні ряду питань в освіті, медицині, благоустрою міста надав депутат обласної ради, радник губернатора Сумщини, генеральний директор ТОВ «Роменський завод продтоварів» Олександр Іванович Саєнко.

Якщо, наприклад, стосовно освіти, то це комп’ютерні класи для шкіл, мультимедійні дошки, ремонтні роботи у дитячих  садках, оплата праці вчителів групи продовженого дня,   організація всіляких  свят для дітей.

У медицині – виділення коштів на ремонт приміщень та закупку медичного автотранспорту для амбулаторії  загальної  практики сімейної  медицини, виділення паливно-мастильних  матеріалів для швидкої  допомоги.

Благоустрій міста – оплата за матеріали та роботи по 17 дитячим майданчикам, закупівля ламп для освітлення вулиць у мікрорайонах  міста, щебня для ремонту доріг , виділення паливно-мастильних  матеріалів для техніки,  якою  проводилися роботи по прибиранню  міста.

І взагалі,  ця людина реагувала на всі прохання і надавала всіляку підтримку по забезпеченню стабільності в місті.

Допомагають також  депутати міської  ради: Губарь В’ячеслав Олександрович,  Кірюхін Дмитро Євгенович, Негреба Григорій Петрович, Салатун Сергій Андрійович, Бартош Ігор Григорович,  Стеценко Катерина Миколаївна,  член виконкому  - Лакіза Олександр Васильович.

До Вас люди ідуть на особистий прийом. Скільки з  кожних  ста осіб, що звернулися до Вас, просять покращити роботу учбових  закладів, закладів культури,  спорту?

Із  ста – один. Головні питання -  благоустрій міста,  ремонт житла.

Так,  можливо , потрібно переглянути пріоритети міської  влади,  виходячи з  Вашої  відповіді?

Я думаю, що правильно все робилося, бо і дахи шкіл, і туалети в школах, і спортивні зали, і електроплити в дитсадках потрібні,  і охайний парк культури, і табір відпочинку для дітей також  потрібні роменцям.

Але, якщо громада так гостро ставить питання благоустрою віддалених  мікрорайонів, то слушно буде декілька років (3-5) приблизно 70% коштів направляти на ремонт доріг Процівки, Засулля, Каховки, Новолозовки.

Як Ви думаєте, яка кількість громадян  Вас підтримає, розділить Ваші думки після цієї  публікації?

Думаю, відсотків 40 зрозуміють і підтримають,  відсотків 30  - і «так»,  і «ні», і відсотків 30 – не зрозуміють, не будуть читати взагалі цю  публікацію.

Плани на 2013 рік? Хотілося б почути про тарифи на житлові послуги та що далі буде зроблено в цьому питанні?

Об’їзд та обхід  житлових  масивів міста, зустрічі з  мешканцями показали, що рівень обслуговування житла «ЖЕКами» не задовольняє  громаду. Всі мої «накачки» з цього приводу майже нічого не дали, тому що нинішній рівень проплати за 1 м2 житла не дає  змоги широко крокувати і ремонтувати під’їзди, каналізацію, водопровід, балкони і таке інше. Я ніколи ні під  кого не підстроювався, і ні під які вибори теж тому, зробивши розрахунки побудинково, було винесено на розгляд  громади нові тарифи, які  відповідали дійсним витратам.

А тут вибори до Верховної  Ради… І пішло-поїхало… тарифи зупинили і на довго. У цьому питанні спрацювало те, що «ЖЕКи» себе останніми роками дискредитували перед громадою, плюс вибори.

З  міського бюджету, де це можливо по законодавству, будуть виділятися кошти на ремонт житла, але це буде не так широко як хотілося б, адже міська влада не йде ремонтувати паркани, колодязі, покрівлі у приватному секторі. Житло у багатоквартирних  будинках теж  приватизоване, а вимоги до міської  влади – «зробіть»!.

А щодо планів на 2013 рік, то хотілося б навести лад у перевезенні пасажирів міським транспортом, у вивезенні твердих  побутових  відходів. Плануємо виконати максимально ремонт доріг по мікрорайонах  міста, завершити ремонт панельних  стиків у багатоповерхівках, продовжити асфальтування дворів, відремонтувати старі та побудувати нові автобусні зупинки, продовжити ремонтні роботи у таборі «Вогник», продовжити роботи по реконструкції освітлення, виконати роботи по капітальному ремонту водостоків, максимально взяти участь в інвестиційних  програмах, які сприятимуть розвитку міста.

Що Вас порадувало у 2012 році як міського голову і які Ваші побажання мешканцям Ромен на 2013 рік?

Порадувало те, що не дивлячись на рік високосний, вдалося зробити не так уже й мало,  про це я говорив попереду. Підтягли б благоустрій околиць -  було б взагалі відмінно.

Порадували учні шкіл, талановиті особистості нашого міста, які прославляли Ромен на різноманітних  конкурсах і привезли багато призових  місць. Порадували ті люди, які не стояли осторонь вирішення багатьох  важливих  питань для жителів.

А всім роменцям у ці новорічно-різдвяні свята хочу побажати міцного здоров’я, здійснення найзаповітніших  мрій і задумів,  миру та злагоди у кожній родині.

 

Анна Марченко

 

 

 

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

konotop24
konotop24