Ромны. Romny. Ромни. інфо

In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Ромни.інфо Тандем пресс “Утворчому пошуку, праці й надії, здійсняться тут, діти, усі ваші мрії” 80-річчя Будинку Піонерів
“Утворчому пошуку, праці й надії, здійсняться тут, діти, усі ваші мрії” 80-річчя Будинку Піонерів
Тандем-пресс
Середа, 02 січня 2013, 21:37      Ромни, Сумська область
“Утворчому пошуку, праці й надії, здійсняться тут, діти, усі ваші мрії” 80-річчя Будинку Піонерів21 грудня 2012 року в міському Будинку культури відбулися урочистості з нагоди святкування 80-річчя Роменського центру позашкільної освіти та роботи з талановитою молоддю.
У цей святковий день колектив Центру вітали поважні гості: заступник міського голови, керуюча справами виконкому Проценко Олена Володимирівна, заступник міського голови Жарий Андрій Геннадійович, начальник відділу освіти Горбик Зінаїда Григорівна, депутати міської ради, меценати:  генеральний  директор ТОВ “Роменський завод продтоварів” Саєнко Олександр Іванович, генеральний директор ТОВ “Ромниптахоспілка” Кірюхін Дмитро Євгенович, ветерани, працівники закладу минулих років.
Олена Володимирівна наголосила на важливості роботи Центру, котрий незрушимо крокує 80 років і має такі показники, де виховуються неймовірні таланти. Керуюча справами прийшла на свято не з пустими руками, від імені міського голови Калашника Миколи вона вручила Центру комплект мультимедійного проектору.
“Хочу подякувати трудовому колективу цього закладу за клопітку працю, за вклад. Де часточку свого серця та  душі він вкладаєжжжз у таланти дітей усіх поколінь”, - говорить Проценко.
За багаторічну, плідну роботу по розвитку позашкільної освіти у місті, вагомий особистий внесок у виховання підростаючого покоління та з нагоди 80-річчя Центру почесною грамотою виконавчого комітету Роменської міської ради нагороджено директора Роменського центру позашкільної освіти та роботи з талановитою молоддю Васюта Олександра Володимирівна.
Горбик Зінаїда приєдналася до привітань з подяками за ту величезну працю, за ті результати які забезпечує Центр, який завжди відкрикається на усі починання, завжди є ініціативним, завжди беруть участь у всіх міських заходах. Начальником відділу освіти “За багаторічну сумлінну працю, результативність у роботі та з нагоди 80-річчя Центру” грамотою відділу освіти нагороджено керівників гурткової роботи Патьоху Г.Ф., Рудик Л.Г.,  Строкань Ю.В., Привідьон С.В., Саботаш В.М.
Історія закладу
80 років Роменський центр позашкільної освіти та роботи з талановитою молоддю згуртовує підростаюче покоління міста Ромни. За ці роки він став другою домівкою для тисяч дітей. Багато з них привели в Центр своїх дітей і навіть онуків. “Ми раді кожному поколінню гуртківців, бо вони — душа закладу, його майбутнє”, - говорить директор закладу Олександра Володимирівна Васюта.
Позашкілля — це світ захоплень, цікавих зустрічей, радісних свят, соціально корисних справ. Центр — наш рідний дім, де збуваються дитячі мрії.
Початок роботи Центру починається у 1932 році, коли у місті Ромни для дітей і підлітків був відкритий Клуб піонерів. Йшли роки, мінявся статус установи, місцезнаходження, форми і методи роботи, але незмінною залишалася головна мета — пошук, розвиток і підтримка обдарованої молоді, формування майбутньої  професійної еліти країни.
Продовжуючи традиції, започатковані 80 років тому, заклад живе та розвивається, йде в ногу з часом, створює сприятливі умови для спільної творчості вихованців і педагогів на родючій ниві позашкільної освіти. Кожен рік — яскрава сторінка його біографії.
Сьогодні Роменський центр позашкільної освіти та роботи з талановитою молоддю — це 100 творчих об'єднань, в яких займається 1490 вихованців. Діти та підлітки можуть обирати власний освітній маршрут із 9 напрямів навчально-виховної роботи, що проводиться у трьох відділах: художньо-естетичному, еколого-натуралістичному, техніки та спорту.
Педагогічний колектив
З 1994 року заклад очолює Васюта Олександра Володимирівна.  Педагогічний колектив Центру — справжні реформатори позашкільної освіти, це сплав молодості та досвіду. Навчально-виховний процес забезпечують 43 педагоги, серед яких: п'ять  - “Відмінників освіти України”, один — методист вищої категорії, один — керівник гуртка-методист, лауреати, призери та переможці міських, обласних та всеукраїнських конкурсів педагогічної майстерності “Золоте серце”, “Виховати особистість” та “Джерело творчості”.     Це педагоги-однодумці,  захоплені улюбленою справою. Їх девіз: “Дружимо, спілкуємось, вирішуємо спільно”.
Інформаційно-методичний центр
У закладі працює інформаційно-методичний центр, який акумулює в собі  кращий досвід з навчально-виховної роботи та поширює його через методичні видання серед працівників шкіл та позашкільних закладів міста. Семінари та конкурси педагогічної майстерності, консультації з питань позашкільної діяльності, різноманітні свята, виставки методичної літератури, випуск газети “Вісник позашкілля” - ось далеко неповний перелік  спільних творчих справ методистів Центру та керівників гурткової роботи закладу.
Відділи закладу
Художньо-екстетичний відділ найбільший у закладі, основне завдання якого — залучення дітей до мистецтва, розвиток художнього смаку та формування глибокого естетичного почуття. Він сприяє росту виконавської майстерності багатьох дитячих колективів, що дозволяє отримувати  заслужене визнання не тільки у місті, а й в області.
Гордістю відділу є Зразковий художній колектив — студія образотворчого мистецтва “Роменцвіт” (керівник Рудик Л.Г.). Вихованці студії досягають  високих результатів в міських, обласних, всеукраїнських та міжнародних конкурсах.
Центр пишається хореографічними колективами - “Ексклюзив”, “Фантазія”, а особливо колективами, які є призерами та переможцями обласних конкурсів: “Зимові візерунки”, “Містерія танцю”.
Всі урочистості в місті проходять за участю вихованців гуртка “Юні барабанщиці” (керівник Бєлова М.В.), а мелодійний спів вихованців гуртка “Радість” (керівник Демченкова Н.П.) зачаровує слухачів та створює святкову атмосферу.
З 1994 року в закладі працює школа раннього творчого розвитку “Барвінок”, у восьми групах якої навчається на виховується більше 100 дітей від 4 до 6 років. Основною метою діяльності школи є розвиток творчої особистості, виховання в дітей дошкільного віку морального, естетичного ставлення до навколишнього світу, зміцнення фізичного та психічного здоров'я, формування життєвої компетентності.
Відділ техніки та спорту характеризується організованістю та професіоналізмом. Основний напрямок діяльності — технічний, що передбачає пропаганду технічних знань та залучення вихованців до активної діяльності з набуття техніко-технологічних умінь та навичок. Розширення наукового світогляду, підготовку до активної науково-дослідницької роботи та оволодіння практичними уміннями та навичками з технічних видів спорту.
Центр пишається  туристичним гуртком (керівник Лісненко О.М.) - один з найкращих засобів втілення дитячого прагнення до романтики та самовипробування. Саме тут діти оволодівають  практичними навичками туризму.
Вихованці авіамодельного гуртка (керівник Голік В.О.) - активні учасники обласних змагань з авіамодельного спорту.
Вихованці радіотехнічного гуртка Коваленко Юрій та Пінчук Сергій (керівник Строкань Ю.В.) - переможці Всеукраїнських змагань з радіоелектроніки.
Справжньою школою виховання любові до рідної природи є гуртки з еколого-природничого спрямування (керівник Бардак А.П.). Природоохоронна робота здійснюється через організацію акцій та конкурсів: “Птах року”, “Майбутнє лісу у твоїх руках”, “Парад квітів”, “Зробимо місто чистим”, “Біощит”, “Зелена аптека”, “До чистих джерел” та інші.
Дитяча дорадча рада
На базі закладу працює орган дитячого самоврядування — Дитяча дорадча рада — координатор роботи дитячих та громадських організацій шкіл міста, на рахунку яких багато конкретних колективних справ.
Участь у роботі Дитячої дорадчої ради сприяє вихованню справжньої особистості, яка вміє активно діяти у всіх сферах життя своєї держави, свого колективу. Формуванню у неї навиків самоврядування. Виробленню соціальної активності, відповідальності у процесі практичної громадської діяльності.
Завдяки творчому пошуку, щоденній невтомній праці педагогічного колективу здійснюються найзаповітніші дитячі мрії. Уважні досвідчені наставники допомагають дітям розкрити і примножити таланти, уміння та здібності, разом з ними мандрують у світ творчих досягнень та звершень.
Випускники закладу
Кожен рік  заклад випускає десятки зірочок. Серед випускників: Калістратенко М.М. - проректор з навчальної роботи Харківської академії культури, поетеса Людмила Ромен, генеральний директор ТОВ “Роменський завод продтоварів” Саєнко О.І., 10 директорів шкіл, 9 керівників гурткової роботи.  

Анна Марченко
 

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

20
20