Ромны. Romny. Ромни. інфо

In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Ромни.інфо Тандем пресс “Круглий стіл”: Порядок подання та оформлення документів на перерахунок пенсії чорнобильців 14 грудня - День вшанування ліквідаторів на Чорнобильській АЕС
“Круглий стіл”: Порядок подання та оформлення документів на перерахунок пенсії чорнобильців 14 грудня - День вшанування ліквідаторів на Чорнобильській АЕС
Тандем-пресс
Понеділок, 17 грудня 2012, 21:37      Ромни, Сумська область
Жахливі події 1986 року ніколи не зітруться з пам'яті ні сучасних, ні наступних поколінь. Ця катастрофа є болем для всієї України. І тепер не лише в квітневий день 26 числа, а і в грудні вже стало доброю традицією вшановувати пам'ять тих, хто пожертвував своїм життям, захищаючи нас від атомного лиха. Адже саме в цей день, 14 грудня, було завершено будівництво саркофагу Чорнобильської АЕС.
Минули роки, та в наших серцях досі звучить відлуння тих трагічних подій. Ми ніколи не забудемо про самопожертву героїв, які пройшли через усі кола ядерного пекла задля збереження життя і здоров'я прийдешніх поколінь.
Слова безмежної вдячності мужнім людям, які ціною власного здоров’я та життя запобігли наймасштабнішій катастрофі в історії людства, звучать звідусіль.
Завдяки їхньому героїзму ми маємо сьогодні можливість спостерігати навколишню природну красу, бачити як ростуть наші діти й онуки. Завдяки їм ми живемо, насолоджуємося життям та мріємо про щасливе майбутнє.
Подяка героям, вшанування загиблих, турбота та допомога постраждалим – це те найменше, що ми можемо і мусимо зробити.
Незважаючи на всі труднощі і проблеми, самі ліквідатори називають 14 грудня святом. У ліквідації катастрофи на ЧАЕС брали участь більше 650 тисяч чоловік зі всього Радянського Союзу.
Так, 14 грудня у приміщенні центральної міської бібліотеці ім. Антоненка-Давидовича міські громадські оргнізації, представники місцевої влади та управлінь зібрались для вшанування пам'яті та проведення круглого столу, метою якого було обговорення проблемних питань та подальшого їх вирішення.
За інформацією начальника  управління праці та соціального захисту населення Панченко Я.М. в управлінні праці  перебуває на обліку досить велика кількість осіб, які мають право на отримання пенсії відповідно до Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи». Розмір пенсії зазначених осіб, залежить від заробітної плати, одержаної за період (періоди) роботи по ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Далі учасникам круглого столу було роз'яснено порядок подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій.
Отже, відповідно до пункту 17 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій, затвердженого Постановою управління Пенсійного фонду України від 25.11.2005 № 22-1, довідки про заробітну плату видаються на підставі особових рахунків, платіжних відомостей та інших документів про нараховану та сплачену заробітну плату підприємством, установою, організацією, де працювала особа.
Таким чином, підставою для призначення (перерахунку) пенсії являється довідка, видана установою, організацією, підприємством, де працювала особа, а підставою для проведення розрахунку заробітної плати за період в зоні відчуження являються первинні документи про нараховану заробітну плату, періоду та фактичної тривалості робочого дня і місця її виконання.
На жаль, довідку про заробітну плату, яку нараховували та виплачували за участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС в зоні відчуження, отримати не завжди можливо. Більшість підприємств на сьогоднішній день ліквідовані, а документи не збереглися.
Саме з метою захисту прав громадян на отримання гідної пенсії, Уряд завжди шукає шляхи вирішення проблем, які постають перед простими громадянами нашої країни. Так, 04 жовтня 2012 року набула чинності постанова Кабінету Міністрів України від 26 вересня 2012 року № 886, якою затверджено Типове положення про комісії з визначення даних про заробітну плату працівників за роботу в зоні відчуження в 1986 – 1990 роках. Доручено Міністерству соціальної політики України у місячний строк утворити комісію з визначення даних про заробітну плату працівників за роботу в зоні відчуження в 1986 – 1990 роках. Такі ж регіональні комісії повинні створити Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські державні адміністрації.
Ці комісії розглядатимуть письмові заяви громадян України з числа інвалідів (категорія 1) та осіб, які втратили годувальника, внаслідок Чорнобильської катастрофи про видачу довідки про заробітну плату, одержану за роботу в зоні відчуження в 1986 – 1990 роках, у разі, коли підприємство, установу або організацію ліквідовано без правонаступника.
До заяви повинні додаватися такі копії:
- перереєстрованого посвідчення особи, яка постраждала внаслідок Чорнобильської катастрофи (категорія 1), та вкладки до посвідчення (з пред'явленням оригіналів);
- архівної довідки про відсутність документів щодо оплати праці за ліквідованим підприємством, установою, організацією;
- особового рахунка, розрахунково-платіжної відомості, табуляграми з планом рахунків (розшифрованими кодами) або довідки підприємства про фактично виплачену у 1986 – 1990 роках заробітну плату в зоні відчуження, у тому числі за її складовими, із зазначенням суми та дати виплати (за наявності);
- довідки про періоди несення служби (виконання робіт), виданої військовою частиною (підприємством) або Галузевим державним архівом Міноборони, довідки Галузевого державного архіву CБУ, довідки інших архівних установ та архівів територіальних органів центральних органів виконавчої влади, Міністерства оборони Російської Федерації, витягу із журналу обліку виїздів у зону відчуження, в яких зазначаються дні виїзду на об'єкти (в населені пункти) зони відчуження;
- документа, що підтверджує факт виконання робіт у зонах небезпеки зони відчуження, на об'єктах, місцевостях (населених пунктах) у 1986 – 1990 роках, визначених рішеннями Урядової комісії з ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС (за наявності);
- колективного договору або положення про оплату праці, що були чинними на підприємстві, в установі чи організації у відповідний період, інших документів про умови та режим роботи підприємства та заявника (із зазначенням змін, підсумованого обліку робочого часу та облікового періоду – місяць, квартал тощо), наказів по підприємству, інших документів заявника; табеля обліку робочого часу заявника в зоні відчуження або шляхового листа (за наявності), що засвідчені печаткою підприємства, у складі якого виконувалися роботи з ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, в якому зазначено час, фактично відпрацьований у зоні відчуження заявником.
За результатами опрацювання поданих заявником заяви та документів комісія у місячний строк прийматиме рішення про достатність підстав для видачі довідки про заробіток або про відмову у видачі довідки. У разі прийняття комісією рішення про достатність підстав для видачі довідки протягом п'яти робочих днів після прийняття такого рішення органом, яким утворена комісія, видаватиметься довідка про заробіток. Ця довідка буде підставою для розгляду органами Пенсійного фонду питання проведення перерахунку пенсії.
Як поінформував Ярослав Миколайович, станом на 01.12. 2012 року  за рахунок коштів державного бюджету по всіх соціальних програмах для громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, профінансовано 1106535,31 грн.,з них:
Доплати за роботу на радіоактивно забруднених територіях, збереження заробітної плати при переведенні на нижче оплачувану роботу та к зв’язку з відселенням, виплати підвищених стипендій та надання додаткової відпустки громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи  – 93590,00 грн.
Компенсація сім’ям з дітьми та видатки на безплатне харчування дітей, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи – 34175,00 грн.
Щомісячна грошова допомога у зв’язку з обмеженням споживання продуктів харчування місцевого виробництва та компенсації за пільгове забезпечення продуктами харчування громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи – 822180,39 грн.
Компенсація за шкоду, заподіяні здоров’ю та допомоги на оздоровлення в разі звільнення з роботи громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи – 59129,00 грн.
Оздоровлення громадян, які  постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи – 2960,92 грн.
Пільги на медичне обслуговування громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи – 94500,00 грн.
За 9 місяців  2012 року  оздоровлено: 14 осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи; 7 дітей, потерпілих від аварії на ЧАЕС; 1 дитина-інвалід захворювання якої пов’язане з аварією на ЧАЕС у супроводі дорослого.  .
Заступником міського голови Яковенко О.Ф. також було наголошено на мужності людей, котрі у той страшний час нехтуючи своїм здоров'ям приймали участь у ліквідації. Ним були вручені подяки виконавчого комітету Роменської міської ради — за мужність, самовідданість, високий професіоналізм та з нагоди Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС таким громадянам: Могилі Анатолію Миколайовичу, Ярошу Олександру Прокоповичу, Холоші Віктору Дмитровичу.
“Прикро, що про таких людей згадують тільки тоді, коли приходить 14 грудня. Прикро, що фінансування не закладено на рівні держави. Кому потрібен непрацюючий закон, який щоразу  протирічить якимось нормативним актам”, — було наголошено учасниками круглого столу.
Думаю, що міська влада прислухається до думки кожного й прийме відповідні рішення.

Анна Марченко
 

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

Церква
Церква