Ромны. Romny. Ромни. інфо

In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Ромни.інфо Тандем пресс Волонтер – це стан душі
Волонтер – це стан душі
Тандем-пресс
Понеділок, 17 грудня 2012, 21:28      Ромни, Сумська область
Підлітки та юнацтво займають особливе місце у місцевій громаді. Але вирішувати безліч їхніх проблем без їх же участі та позиції - неможливо. 

5 грудня – святкується  Міжнародний день волонтерів. Цього дня у приміщенні центральної міської бібліотеці ім. Антоненка-Давидовича відбувся волонтерський зліт за участю волонтерських загонів роменських загальноосвітніх шкіл. Метою якого було - обмін досвідом та презентація діяльності волонтерських загонів, внесення пропозицій щодо організації волонтерського руху в нашому місті.

На святкування прибули почесні гості: начальник управління праці та соціального захисту населення Панченко Ярослав Миколайович, спеціаліст міського відділу освіти Журенко Оксана Василівна, методист відділу освіти Кужель Оксана Василівна, директор центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Жогло Валентина Олександрівна, директор територіального центру Шкромида Олена Сергіївна.

Здобути громадську освіту, пізнати нові сфери життя, навчитись використовувати особисті інтереси, вміння на користь потребуючим допомогу, - ось які можливості дає вступ до волонтерського руху, який все твердіше ступає на українському просторі.

На мій погляд, волонтер – це особистий свідомий вибір внутрішнього бажання і зовнішньої ситуації, а для того, щоб ці лінії зустрілись - треба молоді допомагати, навчати її.

Волонтерський рух і соціальні служби для молоді - поняття споріднені, і розділяти їх ніяк не можна. Адже волонтерство в новій незалежній державі, як явище, зародилося саме в центрах соціальних служб для молоді ще десять років тому. Тоді, на зорі створення мережі центрів, давалася взнаки гостра нестача кадрів, і волонтери, спочатку діти знайомих, друзів, згодом – старші школярі, студенти стали добровільними помічниками.

Допомагати людям теж треба вміти, потрібні певні навички, одного бажання іноді буває недостатньо. У школах волонтерів молоді люди не тільки отримують первинні навички соціальної роботи, але й вдосконалюють уміння спілкуватися з людьми, часто вибирають майбутню професію.

Волонтер - це стан душі. Зараз волонтерство - потужний соціально-суспільний рух, спроможний прийняти на себе частину повноважень державних соціальних установ.

Практика свідчить, що якісь разові акції та заходи проблеми не вирішать, для цього необхідно мати відлагоджений механізм.

Дуже б не хотілося, аби волонтери потрапили до рук людини корисливої, зацікавленої використати молодь у своїх політичних чи інших інтересах. Але, безперечно, це має бути добреструктурована, з чітко визначеними цілями та засадами організація.

У кінці святкової зустрічі були вручені грамоти та цінні призи навчальним закладам котрі приймали участь у конкурсі «Кращий волонтерський загін», місця розділилися наступним чином - 3 місце ЗОШ № 7, 2 місце ЗОШ № 9, 1 місце ЗОШ № 10.

 

Особливе: акція «Ти просто ангел»

Різдвяно-новорічні свята це той час, коли кожен чекає на свято та вірить у дива. Створити диво можна і власноруч. У це вірять члени дитячої громадської організації "УДР "СВІТ" (ЗОШ № 10). Тому нині, розпочато святкову волонтерську акцію "Ти просто ангел", у рамках якої планується виготовити паперових ангелочків та подарувати їх батькам, друзям, знайомим та незнайомим людям, даруючи всім віру в казку, новорічний настрій і підтвердження того, що в кожному з нас є ангел.

Дитяча громадська організація «УДР»СВІТ» запрошує всіх роменчан, і дорослих, і малих приєднатися до акції. Головна умова: при врученні ангела не забудьте сказати: "Ти (ви) просто ангел".

За перші чотири дні акції 98 паперових ангелочків знайшли свого господаря.

Акція триватиме до Різдва. У кожного є час отримати свого власного ангела.

Інформацію про участь у акції, за бажанням, можете надсилати у вигляді повідомлення чи фото на електронну скриньку 10 школи: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду з поміткою "Ти просто ангел"

 

Анна Марченко

 

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

36
36