Ромны. Romny. Ромни. інфо

In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Ромни.інфо Тандем пресс 6 грудня – День Збройних Сил України
6 грудня – День Збройних Сил України
Тандем-пресс
Понеділок, 17 грудня 2012, 21:25      Ромни, Сумська область
6 грудня - День Збройних Сил України. Незважаючи на досить невелику офіційну історію українського війська, справжній вік Української армії сягає кількох століть, а її бойові традиції формувалися у важких кривавих війнах і конфліктах від Київської Русі до Великої Вітчизняної війни. І сьогодні, солдати та офіцери Збройних Сил України гідно продовжують традиції своїх дідів і батьків.

Не всі нині, на превеликий жаль, розуміють значення власної армії, призначення якої захищати суверенітет та незалежність держави від зазіхань зовнішніх агресорів. Бажаєш жити в мирі - готуйся до війни, говорить мудре народне прислів’я. Армія — це один з основних елементів стабільного і впевненого розвитку Української держави, а тому й рівень забезпечення військових має бути відповідним до покладених на них завдань. Нині ж до складнощів військової служби додаються численні життєві проблеми, насамперед житлово-побутові, які не надихають оптимізмом і наснагою офіцерський корпус, особливо молоде покоління військовослужбовців.

Кожна держава має своє військо. У кожного з них є свої символи, які віддзеркалені у присязі. У воїнів Збройних сил України теж є святі слова, які глибоко переконливо визначають роль і призначення національного війська – служити українському народові. У відповідальний час народ завжди з особливою увагою дивиться на своїх захисників. Діти народу, українські воїни, разом з Україною виступають надійним гарантом суверенітету і цілісності держави. Для них служіння народу – найвища честь, покликання, обов’язок.

Свято Збройних сил України – це данина пам’яті тисячам воїнів, які загинули в битвах за свободу, волю та незалежність України.

У переддень свята з відчуттям глибокої шани і вдячності я завітала до військового комісара Роменсько-Недригайлівського ОМВК, підполковника Ішутова Андрія Петровича.

-         Андрій Петрович,  хто вона – людина військова, які її головні риси?

-         Отже,  військова людина у першу чергу, повинна бути здоровою, також здатною долати почуття самозбереження, мати сильну волю, твердість характеру, енергійність, мужність, дисциплінованість, ясність свідомості. Всі ці якості яскраво виражені в листах О.В. Суворова: «…Достоинства военных суть: отвага для солдата, храбрость для офицера, мужество для генерала, но они должны быть руководимы порядком и дисциплиной, управляемы неусыпностью и прозорливостью. Будь чистосердечен с друзьями, умерен в своих нуждах и бескорыстен в поведении…»

-         Які головні завдання та функції покладені на Роменсько-Недригайлівський ОМВК?

-         Основними завданнями військкомату є: підготовка та проведення мобілізації; облік людських і транспортних ресурсів; підготовка молоді до військової служби; організація проведення призовів громадян на військову службу та на навчальні збори; організація прийому громадян на військову службу за контрактом; здійснення інших оборонних заходів.

-         Який відділ Роменсько-Недригайлівського ОМВК відповідає за призов?

-         Відділення комплектування, який конкретно відповідає за призив. Начальником якого є майор Ігнат’єв Андрій Володимирович.

-         Які проблемні питання виникають в ході роботи Вашої установи?

-         Уся діяльність будь-якої установи стикається на певному етапі з рядом проблем. Але такі питання своєчасно вирішуються, не доводячи їх до критичного стану.

-         Чи багато жінок працює в ОМВК?

-         У штатному розкладі військового комісаріату працює 21 особа, з них, 9 жінок.

-         На Вашу думку, чому багато юнаків ухиляються від проходження військової служби?

-         У першу чергу, хочу сказати, що в усі часи – захист Вітчизни був головним обов’язком чоловіків. І кожен юнак, чоловік повинен пройти через цю «школу».  Але наразі, хотілось би зауважити, що не всі мають змогу піти на військову службу за станом здоров’я. На жаль, є і такі юнаки котрі умисно ухиляються від проходження військової служби, наразі таких осіб віком від 18-24 років – 112 чоловік. А це, у першу чергу, свідчить про деградацію молоді.

Коли йшла Велика Вітчизняна, солдати з передової були зосереджені виключно на війні, їм не заважав дивний, турбуючий фон, за спиною, де їхня батьківщина «відривалася» б, розважалася в спорт-барах, клубах тощо. Навпаки - батьківщина додатково живила їх потрібною енергетикою. Тому солдати перемогли.

Таким чином, держава повинна вкласти гроші не в озброєння, а перш за все, в морально-політичний дух країни. Який природним чином сформує бойовий дух солдата. В іншому випадку, номінальні бійці побіжать по всіх напрямках: від призовних комісій, від командира, від ворога.

-         Яка передбачається відповідальність за ухилення від проходження військової служби?

-         Відповідно до ст. 335 Кримінального Кодексу України «За ухилення від проходження військової служби», яка передбачає обмеження волі у строк до трьох років. А також, за неприбуття військовозобов’язаного без поважних причин накладається адміністративний штраф від 85 – 255 гривень.

-         Які види Збройних Сил існує в нашій державі? Куди призиваються наші юнаки?

-         Сухопутні Війська, Повітряні Сили, Військово-Морські Сили. Наші роменці призиваються в усі ці види Збройних Сил. У першу чергу, враховується бажання призовника та стан здоров’я. Крім того, наші призовники служать в частинах МВС, військових частинах Міністерства інфраструктури та інших.

-         Окресліть загальні перспективи української армії?

-         Згідно Державної Програми реформування Збройних Сил 2012-2017 роки. Метою реформування і розвитку є формування Збройних Сил, можливості яких будуть наближені до рівня збройних сил провідних європейських держав, та які задовольнятимуть потребу держави в забезпеченні збройного захисту національних інтересів з урахуванням дотримання політики позаблоковості і максимально відповідатимуть економічним і мобілізаційним можливостям держави.

Реформатори української армії припускають, що до 2015 року чисельність Збройних Сил країни скоротитися в 2 рази. Реформатори української армії обіцяють, що зарплата військовослужбовців збільшиться, щонайменше, в 3 рази. Реформатори української армії обнадіюють, що служба стане справою добровільною. В армію не будуть забирати, туди стануть приходити ті, хто побажають стати професійними військовими. З примусової служби армія перетвориться на професійну роботу, за яку будуть платити хороші гроші.

Стати військовослужбовцем контрактної служби нескладно. Досить бути молодою людиною - до 40 років, мати паспорт громадянина України і хороше здоров'я. При цьому неважливо, якої ти статі. Жінкам у контрактній армії теж є місце.

-         Побажання чоловікам, колегам?

-         Щиро вітаю всіх військовослужбовців з Днем Збройних Сил України та бажаю усім  незламної волі в подоланні труднощів військового буття, надійного родинного тилу, богатирського здоров’я та звершення всіх Ваших мрій і побажань.

Анна Марченко

 

 

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

059
059