Ромны. Romny. Ромни. інфо

In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Ромни.інфо Тандем пресс Державна цільова, соціальна програма подолання бідності
Державна цільова, соціальна програма подолання бідності
Тандем-пресс
Неділя, 18 листопада 2012, 18:41      Ромни, Сумська область
6 листопада в залі засідань виконавчого комітету пройшла чергова апаратна нарада, яку провів міський голова Микола Кирилович Калашник. 

Першим доповідав начальник управління праці та соціального захисту населення Панченко Ярослав Миколайович, про хід виконання розпорядження міського голови від 04.05.2012 року  № 80 «Про затвердження міських заходів щодо виконання Державної цільової, соціальної програми подолання бідності на період до 2015 року».

Ярослав Миколайович повідомив, що протягом січня-вересня поточного року проведена наступна робота. З метою оперативного вирішення проблемних питань, які стосуються розвитку підприємницької діяльності, в місті створено 5 об’єктів інфраструктури підтримки малого підприємництва.

Крім того, з метою створення нових об’єктів (підприємницьких структур) продовжуються аукціони з продажу прав оренди вільних земельних ділянок. На даних земельних ділянках заплановано, зокрема, відкриття торгових точок із продажу продовольчих та непродовольчих товарів, в тому числі, на зупинках міського автотранспорту. За січень-березень 2012 року в розвиток економіки міста за рахунок усіх джерел фінансування спрямовано 3,509 млн. грн. капітальних інвестицій.

З метою покращення інвестиційного клімату в місті Ромни розпорядженням міського голови від 06.01.2011 № 6 створено робочу групу по удосконаленню роботи із залучення інвестицій за принципом «єдиного інвестиційного вікна». Робочою групою проводяться наради по оновленню «Довідника інвестора» та удосконаленню процесу залучення інвестицій в місто. Продовжується робота по інформуванню суб’єктів підприємницької діяльності щодо можливості ЗМІ.

Стосовно залучення інвестицій задля розвитку підприємств сфери житлово-комунального господарства на 20.09.2012 р. обліковується 10 проектів на загальну суму 2,4 млн. дол. США, тощо.

Спеціалістами Роменського міськрайонного центру зайнятості населення протягом січня-вересня 2012 року надано 5105 профорієнтаційних послуг молоді щодо свідомого вибору робітничої професії з урахуванням реальних можливостей працевлаштування.

Протягом  січня-вересня 2012 року до головного управління праці та соціального захисту населення ОДА направлено 17 пакетів документів на дітей-інвалідів для проходження реабілітації у комунальній установі Сумської обласної ради «Сумський обласний центр соціальної реабілітації дітей-інвалідів». Із них, у даний час реабілітацію проходять 9 дітей. До Роменського центру ранньої соціальної реабілітації дітей-інвалідів направлено 42 пакети документів, пройшли реабілітацію у поточному році 68 дітей.

Управління праці та соціального захисту населення сприяє запровадженню комплексної реабілітації інвалідів на базі Всеукраїнського центру професійної реабілітації інвалідів.

Станом на 01.10.2012 р. Територіальним центром соціального обслуговування (надання соціальних послуг) виявлено 835 осіб, які перебувають у складних життєвих обставинах і потребують соціальних послуг, охоплено наданням соціальних послуг 768 осіб, що становить 92% до виявлених.

У зв’язку з незабезпеченням видатків на захищені статті міського бюджету на 2012 рік у розмірі понад 12,0 млн. грн., створення закладу соціального захисту для бездомних громадян у поточному році не передбачено. Сектором обліку бездомних громадян Територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) здійснюється реєстрація переважного місцезнаходження бездомних громадян, проводиться робота у відновленні документів, що посвідчує особу. За звітний період до сектору обліку бездомних громадян звернулось 7 осіб, які були зареєстровані за юридичною адресою закладу та отримали посвідчення про взяття їх на облік,  надана допомога, в залежності від потреби, а саме: консультаційні послуги – 7 особам; допомога у відновленні документа, що посвідчує особу -1 особі; сприяння медичному обстеженню - 7 особам; надано натуральної допомоги у вигляді одягу, бувшого у вжитку  2 особам.

Сектор обліку бездомних громадян тісно співпрацює з Роменською центральною районною лікарнею та Першою обласною спеціалізованою лікарнею, де бездомні громадяни отримують медичні послуги, консультування з питань профілактики ВІЛ/СНІДу та туберкульозу.

Протягом січня-вересня 2012 року на обліку в Роменському міськрайонному центрі зайнятості населення перебувало 6 осіб, які звільнилися з місць позбавлення волі, з них працевлаштовані 4 особи.

У місті функціонують 10 дошкільних навчальних закладів, де працюють 74 вікові групи. Протягом 2011-2012 навчального року педагогічні колективи дошкільних навчальних закладів особливу увагу приділили розв’язанню таких питань: обов’язкова освіта дітей 5 – річного віку; забезпечення наступності в роботі з дітьми старшого дошкільного віку та учнями перших класів; створення розвивального простору для дітей дошкільного віку.

На первинному обліку служби у справах дітей перебуває 77 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, із них 46 – перебувають під опікою (проживають в сім’ях опікунів), а 32 дітей перебуває на повному державному забезпеченні та утримуються в інтернатних закладах, дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім’ях області. За звітний період з сімей опікунів діти не вилучалися.

За 9 місяців 2012 року проведено 31 рейд “Сім’я”, “Вокзал”, “Дозвілля”, в результаті яких виявлено 5 дітей, що залишилися без піклування батьків (3 дітей направлені до Конотопського притулку для дітей, 2 дітей передано під опіку родичам). У місті створено та функціонує дитячий будинок сімейного типу Веселових, у якому виховуються 9 дітей. Всього в місті функціонує 7 прийомних сімей, в яких виховується 13 дітей. Державна соціальна допомога призначається та виплачується вчасно в повному обсязі. За звітний період на первинний облік поставлено 5 дітей-сиріт та дітей, що залишилися без батьківського піклування. Всі вони влаштовані під опіку, на повне державне забезпечення.

У місті своєчасно виявляються, беруться на облік та під інспектування сім’ї, в яких батьки не виконують свої батьківські обов’язки,  чим ставлять дітей в скрутне матеріальне та моральне становище. Станом на 01.10.2012 року  в журналі обліку сімей, які опинились у складних життєвих обставинах знаходяться  169 сімей.

Сім’ям з дітьми, що перебувають в складних життєвих обставинах та потребують соціальної підтримки забезпечено надання комплексної допомоги з боку державних установ в отриманні гуманітарної допомоги, оформленні державних соціальних виплат, призначенні житлових субсидій, медичної допомоги та юридичних консультацій.

З метою пропаганди здорового способу життя Роменським міським центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді в навчальних закладах міста проводилися акції «Нове покоління обирає здорове майбутнє», «В доросле життя», «Антитютюн» ,«Усім потрібна мамина турбота», інше.

Про моніторинг виконання документів структурними підрозділами виконкому міської ради у жовтні 2012 року поінформувала начальник загального відділу, Березовецька Наталія Миколаївна, про таке: за жовтень 2012 року загальний обсяг вхідних  документів склав 601 документ. Надійшло 155 звернень громадян. З органів влади вищого рівня – 53. Збільшенню таких звернень, спонукала  передвиборча ситуація у місті, коли люди сподівалися на якісь преференції перед виборами,  з них 40 – з урядової гарячої лінії. У зверненнях, в основному, порушували такі питання: 25 - незгода з розмірами тарифів на послуги з утримання будинків, споруд та прибудинкових території, які надають підприємства  з обслуговування житлового фонду міста. Наталія Миколаївна нагадала, що розпорядженням міського голови було призупинено дію цього рішення виконкому, в зв’язку з недостатньою  роз’яснювальною роботою, про причини підвищення тарифів у місті. Велика кількість звернень, щодо ремонту доріг по вул. Маршала Малиновського, Куйбишева, Декабристів, Полтавської, Чернишевського з провулками, Базарний спуск, пров. Гетьмана Мазепи. Було роз’яснено, що ремонт доріг був проведений в межах фінансування, все одно такі звернення все ж таки поступають. І звичайно, дуже багато звернень, щодо ремонту квартир чи будинків в цілому, а також освітлення вулиць. Дуже прикро, наголосила начальник загального відділу, що є випадки повернення міським головою відповідей на звернення, котрі не містять конкретики, не містять вказівки на те, коли саме буде виконано або вирішено питання у зверненні.  І звичайно вказати, якщо це не буде виконано – причини. «Так, на це потрібно реагувати, і звернути особливу увагу», - говорить Наталія Березовецька.

Щодо виконання завдань, наданих розпорядженнями та дорученнями влади вищого рівня, Сумської ОДА. За жовтень 2012 року надійшло 36 документів. Розпоряджень і доручень голови Сумської ОДА – 15, депутатських запитів, звернень, запитань – 14, рішень обласної ради – 6. Взято на контроль 7 розпоряджень і доручень голови облдержадміністрації. Всі інформації надіслані з повідомленням про виконання або хід виконання без порушень термінів.

Далі було заслухано інформацію керівників окремих управлінь, відділів, підприємств та установ від яких залежить стабільна ситуація у місті. Про актуальні питання роботи доповіла начальник ПФУ Біленко Алла Григорівна, щодо наповнення бюджету, за жовтень поточного року, план виконано на 96 відсотків. Станом на 6 листопада закрито фінансування з виплати пенсій банківських установ і поштових відділень. Нарахування по невиконаних ухвалах суду, по дітях війни та чорнобильцях складає майже 8 млн.грн. У даному напрямку ведеться активна робота працівниками управління. Щодо погашення заборгованості, в порівнянні з попереднім місяцем, заборгованість значно зменшилась, інше.

Панченко Ярослав Миколайович, начальник управління праці та соціального захисту населення повідомив, що на особливому контролі залишається питання виплати субсидій, станом на 06.11.12 року, в управління звернулося 2262 особи. Щодо зареєстрованих фінансових зобов’язань, наразі, близько 2,5 млн. зареєстровано виплати сім’ям з дітьми та фінансові зобов’язання по будинкам сімейного типу - . Управлінням праці була проведена перевірка меблевого комбінату та районної стоматологічної поліклініки, з питань дотримання умов охорони праці. Проводиться постійна робота щодо забезпечення своєчасності виплати заробітної плати на підприємствах, в організаціях та установах міста. Здійснюється щотижневий моніторинг стану погашення заборгованості із виплати заробітної плати по м. Ромни.

Головний лікар райСЕС, Анатолій Семенович повідомив, що на минолому тижні зареєстровано 4 випадки інфекційних захворювань, 3 – мікроспорії, 2 - паразитарних захворювання, 2 випадку покусу людини домашніми тваринами. Захворювання на ГРИП – відсутні. Загалом зареєстровано 164 випадки ГРЗ.

Кривогуз Тетяна Василівна, в.о. директора ТОВ ПМК «Ресурс» повідомила, що працівниками товариства ведеться активна робота з прибирання бур’янів, котрі викорчовує населення та скидає біля сміттєвих баків. Заступник міського голови Жарий А.Г. повідомив, що намічається перевірка екологічної інспекції з дотримання всіх норм чинного законодавства по полігону, бо саме там будуть чималі проблеми.

Закінчувалася апаратна нарада коротенькою інформацією керівників: КП «Ромникомунтепло», КП «Ромнитранссервіс», КП «Чисте місто», управління міського господарства, інше. Після чого міський голова надав ряд доручень, щодо завершення запланованих робіт у комунальній сфері.

 

Анна Марченко

 

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

Народні гуляння
Народні гуляння