Ромны. Romny. Ромни. інфо

In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Ромни.інфо Тандем пресс Зросла позиція України у рейтингу Світового банку
Зросла позиція України у рейтингу Світового банку
Тандем-пресс
Неділя, 11 листопада 2012, 20:18      Ромни, Сумська область
2 листопада 2012 року в приміщенні Роменської ОДПІ пройшов брифінг із ЗМІ на тему: «Позиції податкової служби за рейтингом Світового банку та Програми лібералізації державної податкової політики». 

Як повідомив заступник начальника Роменської ОДПІ Сліпченко Олександр Олексійович, нині, позиції податкової служби за рейтингом Світового банку значно зросли, у порівнянні з минулим роком із 152 сходинки на 137. А це, завдяки, системній та цілеспрямованій роботі всіх працівників податкової сфери, направлені на вдосконалення податкової системи та покращення умов ведення бізнесу.

«Мені особливо приємно,  що авторитетні міжнародні експерти надали високу оцінку запровадженню електронних сервісів для платників та вдосконаленню процедур адміністрування. Це той аспект, над яким ми посилено працювали протягом останнього року. Якщо на початку 2011 в електронному вигляді звітували лише 39% платників ПДВ, то на сьогодні - більше 98%. У перспективі - повне охоплення платників податку на прибуток, земельного податку, ПДФО та всіх інших видів податків електронною звітністю. Наша ставка на розвиток технологій, на втілення кращих зразків сучасного обслуговування платників у національну практику спрацювала», - процитував слова голови ДПС України, Олександр Олексійович.

Зокрема, фахівці Світового банку відзначили значний прогрес України за таким показником, як  витрати часу на адміністрування податків.  Минулого року бухгалтери та підприємці витрачали на податкові процедури в середньому 657 годин,  зараз - 491 годину.

Наразі, спрощена процедура реєстрації нових платників ПДВ, у найближчий час, така процедура буде повністю переведена на електронний, дистанційний формат. Обсяг необхідних документів скоротився втричі. Жорстко лімітовані терміни розгляду поданих заяв - не більше шести днів. «У своїй роботі ми керуємося принципом: сплата податків повинна бути для платника простою та зручною процедурою», - говорить заступник начальника ОДПІ.

Покращення умов ведення бізнесу в Україні, також забезпечене за рахунок значного скорочення кількості податків та зборів із прийняттям Податкового кодексу і зниження сумарного податкового навантаження.  Законодавство передбачає подальше зниження податкових ставок. «Ставка податку на прибуток на момент прийняття Податкового Кодексу становила 25%, на поточний момент – 21%, у 2013 році вона  буде знижена до 19%. Ставка ПДВ у 2014-му становитиме 17%. Таким чином, за два роки Україна матиме всі підстави позиціонувати себе, як країна з однією із найбільш ліберальних податкових систем у Європі», - зазначив  заступник  начальника Роменської ОДПІ  Олександр Олексійович  Сліпченко.

Запроваджуючи реформи,  у першу чергу, орієнтуємося на  спрощенні системи адміністрування податків для платника та підвищення конкурентоздатності  нашої  країни, а не на позиції у рейтингу. Але не можна не враховувати той факт, що дослідження Світового банку – це своєрідний барометр інвестиційного клімату країни, на який орієнтується іноземний бізнес, обираючи найбільш перспективні майданчики для розміщення бізнесу та інвестицій.

Друге питання, не менш важливе, було обговорено на брифінгу щодо виконання доручення Президента України Віктора Януковича відносно програми лібералізації державної податкової політики.

Завдання на сьогодні – збір пропозицій щодо вдосконалення функціонування податкової системи з огляду на регіональну специфіку та фіксування тих проблемних моментів із адмініструванням податків, що виникають на місцях. Задля отримання та розгляду всіх побажань, на першому поверсі  Роменської ОДПІ  встановлено скриньку «Для пропозицій та побажань».  Сформовані  ідеї будуть направлені до Державної податкової служби України. Також свої зауваження  щодо лібералізації державної податкової політики можна надавати на електронну поштову скриньку, розміщену, як  на веб-порталі ДПС України, так і на сайті ДПС у Сумській області.

 

Анна Марченко
 

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

13
13