Ромны. Romny. Ромни. інфо

In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Ромни.інфо Тандем пресс Реформування таксі чи знищення середнього бізнесу?!
Реформування таксі чи знищення середнього бізнесу?!
Тандем-пресс
Неділя, 11 листопада 2012, 20:15      Ромни, Сумська область
В Україні збираються реформувати таксі на європейський лад. «Тандем» з'ясував, що про це думають наші роменські таксисти та керівництво самих таксо-служб. 

Згідно до законопроекту «Про перевезення на таксі та перевезення на замовлення» кількість таксі стане фіксованим - квоти розподілятимуться за конкурсом місцевою владою. Штраф за нелегальне перевезення виросте у 20 разів. У кожному місті автомобілі таксі будуть одного кольору і не старше трьох років. Заробляти перевезенням на орендованому транспорті заборонять - машина повинна бути власністю роботодавця. За реформою, ДАІ матиме право перевіряти таксі на стоянці. Немає документів на перевезення - штраф 8 тисяч, другий раз попався - 16. Потім конфіскація машини. І якщо за викликом приїжджає таксі без документів, страждає не тільки водій, але й оператор, який віддав йому замовлення.

Таксистам вся ця затія не до душі. «Знову будуть дерти з нас гроші. Нехай би вираховували витрати - на лічильник, на обладнання автомобіля, на експлуатацію та оформлення дозвільних документів. У мене на все це немає грошей, машину потрібно до зими готувати», - говорить роменський таксист Леонід.

За оцінками самих таксистів, сьогодні більше 90% ринку в тіні: у водія можуть бути рація, шашки на даху, договір із диспетчерською службою і тарифна сітка, але він не сплачує податки і формально не несе ніякої відповідальності перед пасажиром. Багатьох таксистів це влаштовує. «Держава хоче, щоб ми оформляли ПП, купували ліцензії, платили єдиний податок», - обурюється молодий таксист на «Ланосі». Взагалі, і сьогодні, щоб отримати ліцензію на перевезення, потрібен статус приватного підприємця, але у таксиста, як з'ясувалося, немає ні того, ні іншого. Моє зауваження про те, що не сплачувати  податки – це погано, таксиста обурює: «Кому платити? Державі? Нізащо!"

Планується повернути стоянки таксі - систему, яка була при Союзі, і сьогодні прийнята в Європі. Разом зі стоянками влада має намір повернути в таксі лічильники (таксометри). Багато перевізників ідею сприймають в штики. «Ми як їздили без ліцензії, так й будемо їздити», - говорить таксист Антон, хоча до ідеї реформування відноситься спокійно. Говорить, що якби по-розумному підійшли до цієї ідеї, то готовий до нововведень.

У нашому місті, на разі, налічується близько 8-ми служб таксі.  Тариф до 3 км – 15 грн., після - 2,5 грн./км. Автомобілі різні від «Деу Ланос» і «Опеля» 1980 року випуску до «Ауді».

Я звернулась до приватного підприємця, Оксани Іванівни Решетило, яка висловила свою точку зору з приводу реформування.

-          Ваша думка, з приводу реформування таксі?

-                     На мою думку, не всі пункти, котрі внесені до законопроекту підходять до умов надання якісних послуг у нашій країні, безумовно, і у нашому місті. Щодо підвищення штрафів для перевізників, котрі не мають ліцензії повністю згодна. Тому, що такі перевізники не несуть ніякої відповідальності й зобов’язань ні перед державою, ні перед пасажиром. Податки не сплачуються, і за збереження життя пасажира та його майна не несуть повної відповідальності. Відносно заборони перевезень на орендованому автомобілі, і таксі одного кольору, то хочу зауважити, що не кожен приватний підприємець має можливість закупити нові автомобілі та ще й одного кольору, бо більшість  фізичних осіб-підприємців – люди середнього статку. І якщо, все ж таки, даний законопроект буде прийнято і маленьких перевізників будуть замінювати на великі таксопарки – середній клас, ніколи не зможе розвиватися. Тобто, перевага буде на боці «крутого дядьки» з великим мішком грошей, якому вкласти їх у нові таксопарки й отримувати великі прибутки, цим знищуючи бізнес, який сьогодні доступний середньому класу – нічого не варто. А це, в свою чергу, призведе до залишення без роботи таксистів, а їх сімей – без шматка хліба. І знову, замкнуте коло – нажива окремого контингенту посадовців, котрі мають безпосереднє відношення до розподілу квот і організації таксопарків. Замислитись є про що! А саме: цей законопроект носить характер замовлення. І його основна мета – без конкурентний ринок праці (монополія) та збагачення вузького кола осіб – посадовців.

-                     Які обов’язкові пункти Ви особисто б внесли в реформу?

-                     Я, особисто, внесла б у реформування таксі наступні пункти, по перше, залишила б вільний ринок таксі для здорової конкуренції без монополії. Знизила б вартість оформлення, та спросила реєстрацію ліцензії. Адже, щоб отримати ліцензію, потрібно встановити новий таксометр, який коштує 1700-1800 гривень з установкою. Тож, скільки потрібно збирати кошти, щоб його придбати?! А ще й ліцензія близько 1000 грн. Потім, зобов’язала б легалізувати всі диспетчерські пункти. У обов’язковому порядку ввела б стягнення для нелегальних перевізників і посилила контроль за їх діяльністю. Зменшила б перевірки таксистів, які мають ліцензію. Бо, на превеликий жаль, таксист отримуючи ліцензію, бере на себе багаж додаткових перевірок, на відміну від тих, хто ліцензії не має.

-                     Оформлення ліцензії, встановлення таксометрів є обов’язковими для Вашої служби?

-                     Так, дана процедура є обов’язковою.  Я намагаюсь підібрати у свою службу лише тих водіїв, котрі протягом місяця могли б забезпечити свій автомобіль всім необхідним, не порушуючи чинного законодавства.

-                     За реформою запроваджується попередня атестація водіїв шляхом їх тестування. Чи є працівники таксі з освітою?

-                     У моїй службі, водії різних професій та спеціальностей. Безумовно, водій-юрист – велика рідкість, але спілкування з освіченою людиною завжди є приємним.

-          Яка середня заробітна плата таксиста?

-                     Великі прибутки таксистів у місяць – це міфи. Рівно, як і міфи про те, що кожного дня таксист може  заробити  200-300 грн. Для того, щоб отримати такий прибуток, таксисту потрібно безперервно працювати 18-20 годин на добу. Середня заробітна плата таксиста залежить в повній мірі від: вартості палива, кількості замовлень, святкових чи будніх днів, тощо.

-                     Диспетчерські пункти, якими вони повинні бути? Який він у Вас?

-                      Диспетчерський пункт обов’язково повинен бути затишним, комфортним для роботи, обладнаним певним потрібним приладдям, із внутрішнім санвузлом, медичною аптечкою, книгою скарг та пропозицій, картою міста, куточком відпочинку, і безумовно, з ввічливими, толерантними диспетчерами.  Я намагаюсь докласти всіх зусиль, щоб легалізований диспетчерський пункт (до речі, їх у нашому місті лише 3 із 8) відповідав потрібним вимогам.

-                     Що, на Вашу думку, повинна зробити місцева влада, для комфортної роботи таксо-служб?

-                     Багато чого, це і легалізовані стоянки, однакове відношення до всіх служб, не дивлячись на особистість підприємця. Постійний ремонт доріг та вуличного освітлення. Контроль за позначками назв вулиць та номерів будинків. Своєчасне реагування на поновлення пошкоджених дорожніх знаків  та пішохідних переходів, тощо.

-                     Вісім таксо-служб для міста, це не мало. Чи є чесною конкуренція у нашому місті?

-                     На превеликий жаль, ні! Мені соромно за деяких моїх колег, що вдаються до «низьких» дій для усунення конкурентів, а саме: погрози невідомих, блокування телефонного зв’язку на свята, «холості замовлення», до речі, саме прикре: биття вікон, погроза близьким…

-                     Я впевнена, що всі ці питання хвилюють не тільки мене, як фізичну особу-підприємця. Тому, хотілося б організувати спільно з місцевою владою «круглий стіл» із даних питань для обговорення поліпшення якості послуг таксі у нашому рідному місті.

До відома:

За даними порталу Hotels.com у цьому році кращими таксі світу визнані Лондон, Нью-Йорк і Берлін. Лондонське таксі «Блек кеби» обладнані лічильником, вміщують 5 чоловік з багажем і пристосовані для перевезення пасажира на інвалідному візку. Тільки «Блек кеби» має право підбирати голосуючих пішоходів. Вони також можуть рухатися по смузі для громадського транспорту, тому ніколи не стоять у заторах.

Посадка і перші 310 м - 2,20 фунта. Потім - 1,20 фунта / км. Екологічний збір - 20 центів. В результаті вартість 1 км становить близько 2,1 фунта (2,5 євро). Після 20.00 і у вихідні поїздка дорожче на 1 фунт, на Різдво та Новий рік - на 2 фунти. На чай прийнято залишати 10-15%.

На таксиста вчаться три роки. Водії зобов'язані блискуче орієнтуватися в місті без GPS-навігатора, знати репертуар всіх тридцяти лондонських театрів, розклад поїздів і вміти підтримати бесіду. Для пасажира «Блек кеба» у порядку речей попросити відвезти його «в той заклад, де минулого тижня виступав Стівен Фрай».

 

Анна Марченко

 

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

Масляня
Масляня