Ромны. Romny. Ромни. інфо

In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Ромни.інфо Тандем пресс «МАНівці – майбутня наукова еліта» Презентація Роменської міської Малої академії наук учнівської молоді
«МАНівці – майбутня наукова еліта» Презентація Роменської міської Малої академії наук учнівської молоді
Тандем-пресс
Понеділок, 22 жовтня 2012, 20:50      Ромни, Сумська область
«МАНівці – майбутня наукова еліта»Днями в актовому залі СЗОШ № 1 відбулась презентація Роменської міської Малої академії наук учнівської молоді.

Привітати з  такою визначною подією прибули: міський голова Микола Кирилович Калашник, заступник міського голови з гуманітарних питань Володимир Григорович Дудко, начальник відділу освіти Зінаїда Григорівна Горбик, генеральний директор ТОВ «Ромниптахоспілка» Дмитро Євгенович Кірюхін, депутат Сумської обласної ради, радник губернатора Сумщини, генеральний директор ТОВ «Роменський завод продтоварів» Олександр Іванович Саєнко,  учителі,  учні,  гості та запрошені.

Відкриття МАН знакова подія в галузі освіти нашого міста За ініціативою голови Сумської  обласної адміністрації Юрія Павловича Чмиря, яку підтримав наш міський голова Микола Кирилович, рішенням 17 сесії РМР шостого скликання, у нашому місті створена Роменська міська Мала академія наук учнівської молоді, яку очолила Андрущенко Оксана Олексіївна.

Останнім  часом багато говорять про обдарованих дітей, про необхідність їх підтримки, допомоги,створення умов для розвитку їх талантів та обдарованості, тому що лише творча особистість  буде конкурентоспроможною на ринку праці, вона може створювати нові технології, пропонувати нові теорії,  знаходити шляхи виходу зі складних нестандартних ситуацій. Тому забезпечення кожній людині можливості використання свого творчого потенціалу є одним із пріоритетних завдань освіти.

Коли дитина демонструє неабиякі здібності і знання, перші емоції, які виникають у батьків - радість, гордість і захоплення. Але з часом приходить і усвідомлення, що обдарованість - це ще й випробування для батьків, їхнього терпіння і мудрості, адже якщо вони не знають, що робити з такою обдарованістю, то неординарні здібності дитини просто затихають.

Дослідники стверджують, що багато надзвичайно обдарованих людей не реалізували своїх можливостей через несприятливе виховання в дитинстві. Тому обдарованість необхідно своєчасно виявити і розвивати.

А це значить, що на батьків та вчителів, покладається значно більше відповідальності щодо  розвитку, навчання і виховання таких дітей. А тому, повинні створюватися всі умови для їхнього гармонійного розвитку.

Цю особливу місію багато років успішно здійснює Мала академія наук України, яка існує вже понад 15 років.

І тому відкриття Роменської міської Малої академії наук учнівської молоді у нашому місті стало справді знаковою подією. Мала академія наук – це позашкільний  навчальний заклад, мета якого - пошук, відбір, розвиток і підтримка творчих, здібних та обдарованих учнів та студентів, залучення їх  до науково-дослідницької роботи в різних галузях науки, техніки, культури і мистецтва задля задоволення інтересів  та потреб молоді.

На жаль, ще не надійшли обіцяні кошти з обласного бюджету для реконструкції приміщення академії, тож наукові секції працюють на базі кращих навчальних закладів міста - це спеціалізована загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №1 ім. П. Калнишевського, спеціалізована загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №2 ім А.Йоффе, загальноосвітні школи І-ІІІ ступенів № 3, 4 та 5, де кабінети мають все необхідне обладнання.

Роботу Малої академії забезпечують найкращі педагоги міста: вчителі загальноосвітній шкіл та викладачі вищих навчальних закладів. Це висококваліфіковані спеціалісти, яких знають не тільки в нашому місті, а й далеко поза його межами. 4 з них мають звання «Відмінник освіти»: Бартош Євген Миколайович (керівник секції географії), Литовка Володимир Вікторович (керівник секції екології), Зінкевич Наталія Володимирівна (керівник секції хімії), Волинська Віра Вікторівна (керівник секції математика). Два учителі мають звання «Учитель-методист», 7 - звання «Старший учитель».

У  закладі відкриті такі відділення:  фізико-математичне та економічне - об'єднує роботу секцій математики та фізики, історико-географічне - об'єднує роботу секцій: історія, правознавство, географія, комп’ютерних  та технічних наук - об'єднує секції муль­тимедійні системи, комп'ютерна графіка, навчальні та ігрові програми, наукова секція веб-дизайну та інтернет-технологій, радіоелектроніки  та приладобудування, філології  та мистецтвознавства - охоплює роботу секцій журналістики, української, російської  та англійської мов, хіміко-біологічне, у складі якого діють секції біології, психології, хімії та екології.

Мала академія наук учнівської молоді застосовує різноманітні форми діяльності: регулярна робота наукових секцій, які працюватимуть при освітніх установах міста; колективна та індивідуальна науково-дослідницька робота вихованців під керівництвом учителів загальноосвітніх навчальних закладів міста та викладачів вищих навчальних закладів; конференції та конкурси творчих робіт; олімпіади та предметні турніри; робота профільних оздоровчих таборів

Навчання у закладі здійснюється за трьома навчальними рівнями:

  • Початковий (навчально-творчий), розрахований на 1-2 роки навчання, вік вихованців становить 10-14 років. Під  час навчання учні поглиблюють знання з базових дисциплін, отримують загальні знання з основ наук, набувають навички з пошукової, дослідницької роботи, беруть участь у написанні творчих рефератів.

  • Основний (навчально-дослідницький), розрахований на 1-2 роки навчання, вік вихованців - 13-15 років. Учні отримують знання, практичні уміння і навички для самостійного оволодіння науковими і технічними знаннями понад обсяги навчальних програм загальноосвітніх навчальних закладів; більш детально вивчають методи пошуково-дослідницької діяльності; поглиблюють знання з базових дисциплін; беруть активну участь у практичних, наукових експедиціях, олімпіадах, виставках, конкурсах, зустрічах з науковими працівниками, діячами літератури та мистецтва; захищають творчі наукові роботи.

  • Вищий (пошуково-дослідницький), розрахований на учнів 9-11 класів, студентів вищих навчальних закладів І-ІІ р.а. На цьому рівні слухачі проводять колективну та індивідуальну пошуково-дослідницьку роботу, їм надаються знання,  необхідні для виконання дослідницьких робіт за індивідуальною тематикою, підготовки до презентації результатів своїх досліджень під час міських, обласних заходів, а також Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН України.

На сьогоднішній день навчанням у Малій академії наук охоплено 271 чоловік. Але комплектація груп продовжується, і ми будемо раді, якщо й інші учні вирішать долучитися до навчання у МАН, адже Роменщина багата на талановитих дітей. Про це свідчать численні перемоги наших учнів на олімпіадах, конкурсах, турнірах.

У минулому навчальному році троє учнів з нашого міста брали участь у Всеукраїнському конкурсі-захисті науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН. Двоє з них стали призерами. Молодика Владислав, учень ЗОШ №7 зайняв 2 місце у ІІ обласному етапі, а Радченко Ірина, учениця СЗОШ №2, посіла 2 місце на ІІ обласному етапі і захищала честь міста та області на ІІІ всеукраїнському етапі, де теж стала призером, посівши ІІ місце. Зараз Іра є стипендіатом Президента України.

Часто батьки задають питання: «Які пільги є для членів МАНУМ? Так от, переможцям та призерам III етапу Всеукраїнських конкурсів - захистів науково-дослідницьких робіт учнів - членів Малої академії наук України до конкурсного бала при вступі до вищих навчальних закладів на основі повної загальної середньої освіти зараховується додатковий бал за умови.

Величина додаткового бала становить: особам, нагородженим дипломами I ступеня, - 50 балів; особам, нагородженим дипломами II ступеня, - 40 балів; особам, нагородженим дипломами III ступеня, - 30 балів.

Учням загальноосвітніх, професійно-технічних та позашкільних навчальних закладів,  які є   переможцями   III   етапу   Всеукраїнського конкурсу - захисту науково - дослідницьких робіт учнів - членів Малої академії наук України призначаються стипендії  Президента України.

Але головне те, що учні отримують глибокі знання з тих предметів, які їх цікавлять, мають можливість реалізувати свій творчий потенціал,  знайти однодумців, поділилися своїми ідеями, цікаво і з користю проводити вільний час.

Сподіваємося, що Роменська міська Мала академія наук учнівської молоді стане закладом освіти, де талановиті, енергійні, творчі учні та молодь зможуть долучитися до науково-дослідницької роботи, проявити свої знання та здібності, реалізувати свої можливості.

Адже більшість обдарованих дітей в результаті стають вченими, винахідниками, письменниками, бізнесменами та іншими знаменитими особистостями. Але за умови, що дитяча обдарованість буде підтримуватися і розвиватися, а не придушуватися. Як сказав один поет кілька століть тому: «Талантам треба допомагати, бездарності проб'ються самі».

Від імені юних академіків зі словами подяки виступила вихованка наукової секції «Журналістика» Юлія Юракова, а від  батьків - Наталія Юріївна Солошенко.

Факел знань, як символ торжества, розуму і добра, передала юним академікам призер III етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН, стипендіатки Президента України, учениця СЗОШ № 2  ім. акад. А. Ф. Йоффе Радченко Ірина.

Анна Марченко

 

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

Ромни
Ромни