Ромны. Romny. Ромни. інфо

In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Ромни.інфо Тандем пресс 30 вересня Свято-Вознесінська церква відсвяткує 215 - річницю
30 вересня Свято-Вознесінська церква відсвяткує 215 - річницю
Тандем-пресс
Субота, 29 вересня 2012, 20:09      Ромни, Сумська область
Із архівних документів відомо, що до 1700 року у місті Ромни Вознесенської церкви не було. Власну землю, під будівництво церкви, подарував Андрій Гайдук, яка була ніким не зайнята та знаходилася поза межами міста, за кріпосним валом, де люди почали селитися не раніше 18 століття. 

За власні кошти отець Роман Висоцький побудував невеличку дерев’яну церкву, ймовірно зі старого дерева. Через 70 років за розпорядженням духовного керівництва вона була закрита у зв’язку з аварійним станом.

У 1753 році за благословенням Київського митрополита, за проханням парафіян будується дзвіниця  і під нею невеличка цегляна церква в честь Святої Великомучениці Варвари. Будівельні роботи проходили близько десяти років. У кінці 18 століття  число парафіян збільшилось, і в маленькій цегляній церкві, побудованої під дзвіницю 1763 році зробилося тісно, і всі бажаючі не змогли перебувати в приміщенні храму. В 1773 році богослужіння було заборонено. І тоді, парафіяни задумали будувати нову цегляну, але більш простору церкву.

Першим етапом було будівництво цегляного заводу, від якого був, по-перше, прибуток, по-друге, постачання будівельними матеріалами. Така робота проводилась близько 15 років, і тільки 15 березня 1782 року парафіяни отримали дозвіл на знесення старої церкви. 10 травня 1795 року було закладено перший камінь під будівництво теперішньої Вознесенської церкви, будівництво якої проходило 2 роки і 20 днів. Закінчилося будівництво  - 30 вересня 1797 року.  Форма церкви, яку ми зараз бачимо -  була іншою. Після 1900 року до Вознесенської церкви було прибудовано два бокові приміщення (крила), але ніяких технічних документів та точної дати прибудови не збереглось. Напевно, в часи радянської влади, були знесені і демонтовані шість барабанів, 7 куполів.

Сьогодні вже демонтовано та встановлено шість барабанів та куполів. Зараз працюємо над виготовленням сьомого великого центрального купола, який у найближчий час буде встановлено. Закінчились штукатурні роботи верхнього та середнього ярусів дзвіниці. Я вже неодноразово повідомляв, про те, що у нас є архітектурний припис щодо реставрації церкви по принципу Київської Софії. У технічній документації прописані всі будівельні матеріали (фірма «Капарол») і цих норм ми строго-насторого дотримуємося. І я вважаю, саме тому, у нас немає ніяких конфліктів з боку місцевої влади та архітектурних організацій. Дай Бог, щоб жовтень був теплим, а ми будемо намагатися закінчити усі будівельні роботи по верхнім та середнім ярусам дзвіниці, бо матеріали витримують певний температурний режим. Закінчені роботи з освітлення церковного подвір’я, встановлені нові електричні, декоративні опори. Закінчується обкладка цоколя кольоровим бутовим камінням, з цього каменю побудовані троє сходів, замовлені на них ковані перила, повністю укріплено фундамент церкви, дзвіниці, паркану. Демонтовано старі залізобетонні опори,  повітряну телефонну лінію. Зроблено блискавковідвід церкви та дзвіниці. Повністю відремонтовані бокові приміщення церкви.

У цьому році ви можете на власні очі бачити клопітку працю з ремонту церкви. Але, хочу зауважити, що духовне життя залишається осторонь меценатів. Тому кошти, в буквальному сенсі вимолюються (працюємо на базарі, встановлюємо скриньки для пожертв, тощо). Я надіюсь на Бога, його милість, на людей доброї волі, що згодом буде все зроблено. «Святе місце – пустим не буває», «Стукайте і відкриють Вам, просіть, і дано буде Вам» - говорить Євангеліст Матфій. У ці слова я твердо вірю і кожного разу в цьому переконуюся.

Хочу подякувати всім хто не залишається осторонь, і завдяки саме вам наша церква відроджується. Дай Бог, Вам  Вашим сім’ям міцного здоров’я, благополуччя, добробуту, достатку. Одночасно, запрошую Вас усіх, дорогі браття і сестри на святкування 215-річниці нашої Вознесенської церкви, яка відбудеться 30 вересня о 9 годині ранку.

 

Настоятель Св.Вознесенської церкви

митрофорний протоієрей Іоанн Кавчак

 

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

27
27