Ромны. Romny. Ромни. інфо

In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Ромни.інфо Тандем пресс Виставка майстринь з ужитково-прикладного мистецтва Олени Даценко та Олександри Кострової, присвяченої Дню міста.
Виставка майстринь з ужитково-прикладного мистецтва Олени Даценко та Олександри Кострової, присвяченої Дню міста.
Тандем-пресс
Четвер, 20 вересня 2012, 20:24      Ромни, Сумська область

Роменська земля здавна славилась видатними майстрами, талановитими людьми, які прославляли український народ. І зараз з появою різних нових напрямків мистецтва таких людей стає дедалі більше.

Днями, напередодні Дня міста у Будинку культури, відбулось відкриття виставки  двох талановитих жінок, які своїми руками роблять красу від якої неможливо відвести очей. Їх роботи дуже різні та виконані у різних стилях. Тому, виставка мала яскраве та різноманітне забарвлення. І кожний присутній зміг знайти тут щось своє.

Ось наприклад, Даценко Олена домогосподарка, займається вихованням маленької донечки, за освітою інженер-механік. Але їй до вподоби все красиве, цікаве, зроблене своїми руками. У вільний час робить вироби для декору, вишиває, в’яже, плете, полюбляє декупаж та використовує цю техніку на різних предметах (пляшки, дощечки для нарізання, коробки), плете з паперу чудові корзини та інше. На перший погляд, важко сказати, що ці гарні корзини вироблені саме з паперу, а не з лози. І лишається тільки дивуватись її майстерності. Вона вправно розвиває свою майстерність. Любов до краси перейшло від матері, яка цікавиться бісероплетінням. Чоловік Олени, всіляко підтримує її хобі, адже хто як не кохана людина буде натхненням до творіння.

Багато людей цікавляться роботами Олени та замовляють їх для себе або на подарунок близьким людям. Вона любить своє хобі  та з великим задоволенням поділиться своїм вмінням з бажаючими навчитись робити таку красу.

Наступна майстриня Кострова Олександра, за освітою бухгалтер. У вільний час пише вірші, займається оформленням саду, квітників, фонтанів, вишиває хрестиком, стрічками та бісером,  в’яже спицями та крючком, займається макраме, фріволіте, квілінгом, орігамі, декупажем, бісероплетінням та інше. У Перехрестівській школі веде для учнів гуртки декоративно-прикладного мистецтва з бісероплетіння, вишивки, в’язання тощо. Любов до всього прекрасного привила і своїй дочці Юлії, яка проживає в м. Суми та працює там в Управлінні внутрішніх справ, має звання капітана міліції. Деякі вироби Юлі також були представлені на виставці.

Кожна робота майстринь це витвір мистецтва від якого просто захоплює дух. Ці прекрасні жінки мають неабияке терпіння, бо кожна картина, корзина чи дощечка займає не одну годину, а декілька днів або місяців. Для майстринь це не просто виріб, а створіння в яке вони вкладають своє тепло душі.

 

До відома:

 

Кві́лінг  — мистецтво виготовлення плоских або об`ємних композицій зі скручених у спіралі смужок паперу.

Фриволіте — техніка плетіння ручного кружева за допомогою спеціальних голок з тупим кінцем. Кружево фриволіте використовується для оздоблення різних предметів одягу, для вироблення серветок, оздоблення скатертей, покривал тощо. Також в техніці фриволіте можливо виготовити різноманітну біжутерію: серги, браслети, кольє, брошки, печатки, маски. Техніка зародилась в східних державах, звідти потрапила до Англії, де отримала значний розвиток.

Макраме - це вид рукоділля, декоративне вузликове плетіння. В основі макраме лежить зав'язування (плетіння) вузликів.

Орігамі  — мистецтво складання паперу. Метою цього мистецтва є створення витворів шляхом використання схем геометричних згинів і складок.

Декупаж  — декоративна техніка по тканині, склу, дереву (та інших поверхнях), що полягає у вирізуванні візерунків із різних матеріалів та наклеюванні їх на поверхню, що декорується.

 

Анна Марченко

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

Круг біля Ленкому
Круг біля Ленкому