Ромны. Romny. Ромни. інфо

In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Ромни.інфо Тандем пресс «У рідному слові, у пісні злилися» Презентація книги «Роменщина літературна», упорядник Стрельченко Г.С.
«У рідному слові, у пісні злилися» Презентація книги «Роменщина літературна», упорядник Стрельченко Г.С.
Тандем-пресс
Четвер, 20 вересня 2012, 20:16      Ромни, Сумська область

12 вересня 2012 року в приміщенні центральної міської бібліотеки ім.. Антоненка-Давидовича відбулась презентація книги «Роменщина літературна». Ця подія, має велике значення для культурного життя нашого краю. 

Роменський край має потужний літературний пласт, своєрідний код нашого народу. Він багатий як своїм літературним минулим, так і теперішнім розквітом літературної творчої палітри. Але в ньому ще багато білих плям. Краєзнавче видання «Роменщина літературна», яке нещодавно вийшло з друку – це спроба відтворити літературні надбання Роменщини, накопичені протягом століть.

Проведена велика кропітка робота упорядниками книги Стрельченком Григорієм Степановичем та Овчаренком Іваном Михайловичем, який, нажаль, не дочекався виходу видання.

Книга побачила світ завдяки наданим коштам приватного підприємця Бондаренка Едуарда Миколайовича, за фінансової підтримки почесного громадянина міста Лакізи Олександра Васильовича, директора «ПАТ «ГТФ» та депутата Сумської облради Марьохи Василя Івановича, директора філії ПАТ «Слобожанська Будівельна Кераміка».

Це видання цінне для всіх нас, роменців. Його чекали і краєзнавці, і вчителі, і бібліотечні працівники, і всі, кому не байдуже поетичне слово. Воно ввібрало в себе не тільки видатні й відомі постаті у літературному середовищі Роменщини попередніх часів, але й тих наших сучасників, які роблять перші кроки в літературній творчості. У цьому і є його оригінальність.

Наш край був колискою для великої армії відомих митців, серед яких вагоме місце займали кобзарі – талановиті представники свого народу, які на протязі століть відтворювали найголовніші події в історії України. Носіями народної творчості стали роменські кобзарі Мусій Олексієнко, Іван Запорожченко, Євген Адамцевич, Валентин Заворотько, Віктор Шатан, Микола Мошик. Славним продовжувачем традицій кобзарського мистецтва є наш сучасник – бандурист, переможець Всеукраїнського конкурсу «Червона рута» 2011 року Тріус Олександр, поетичні твори якого ввійшли до цієї книги.

«Роменщина літературна» - це книга про літераторів і літературознавців, пов’язаних з Роменщиною, відомих майстрів слова, а також самодіяльних поетів та прозаїків, тих, хто не вважає літературну творчість своєю основною професією. У книзі подані твори, які пройняті любов'ю до України, неповторного у своїй красі нашого краю.

Привітати з появою нового краєзнавчого видання всіх присутніх прийшли  заступник міського голови з гуманітарних питань Володимир Григорович Дудко та начальник відділу культури Тетяна Іванівна Баляба, які не переставали дивуватись талантам наших роменців.

Роменщина віддавна була своєрідним діамантом української духовності. Споконвіку в нашому краї були у пошані поетичне слово і народна пісня. Висока культура і духовність традиційно притаманні не одному поколінню роменців. Літературне коріння тут розлоге та міцне, воно заглиблюється в сиву давнину. Тож, закономірно, що це коріння сягає її найдавніших літературних пам'яток.

«Народжена людина для творінь» - писав наш земляк поет Дмитро Білоус. Тернистий і непростий шлях довелося пройти упорядникам видання від збору матеріалів до його виходу в світ. «Роменщина літературна» - друга книга, над створенням якої працював Григорій Степанович Стрельченко. Перша книга – «Роменщина: час, події, люди» висвітлює всі етапи історичного розвитку міста Ромни та регіону від найдавніших часів до сьогодення і цікава всім, хто не байдужий до історії рідного краю.

Значний поштовх у розвиток ініціативи та інтересу до художньої літературної творчості надає альманах «Ромен» («Відродження Роменщини»), засновником якого був Віктор Іванович Скоробагацький, головним редактором працював Василь Андрійович Головко. А нині головний редактор альманаху – Віктор Іванович Клєйніх. На сторінках цього видання друкуються твори початківців,  які  тільки стають  на  стежину  літературної діяльності. У багатьох з них  наміри, бажання, пориви так би й залишилися не реалізованими, коли б не цей альманах та  більш досвідчені колеги по перу. Він дає можливість вдосконалюватись, відповідно, надихає, сприяє  творчому росту.

Щойно прийшла до читачів нова книга «Роменщина літературна», яка засвідчила літературні здобутки, письменницькі пошуки всіх поколінь людей Роменщини. Але вона не була б надрукована, якби не люди, які підтримали наміри упорядників матеріально.

Видання «Роменщина літературна» - це своєрідна хрестоматія з літератури рідного краю. Воно емоційно насичене, експресивне, динамічне. Видання стане чудовим дарунком учителям-словесникам, учням, студентам, краєзнавцям, всім, хто причетний до культури нашого краю. Висловлюємо щиру подяку всім, хто доклав зусиль для того, щоб ця книга побачила світ.

 

 

Анна Марченко

 

 

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

Райвиконком
Райвиконком