Ромны. Romny. Ромни. інфо

In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Ромни.інфо Тандем пресс «У Ромні на ярмарку» 15 вересня місто Ромни відсвяткувало свій день народження
«У Ромні на ярмарку» 15 вересня місто Ромни відсвяткувало свій день народження
Тандем-пресс
Четвер, 20 вересня 2012, 20:15      Ромни, Сумська область

«У Ромні на ярмарку» 15 вересня місто Ромни відсвяткувало свій день народження15 вересня наше древнє, сивочоле місто Ромни відсвяткувало свій день народження. Свято розпочалося урочистими богослужіннями у всіх храмах міста. Вже традиційним стало у цей день проводити й Іллінський ярмарок. Цього року, ранок зустрів жителів теплими промінчиками і вже о 8 годині  центральні вулиці міста наповнювались творчими роботами наших роменських умільців та продукцією промислових підприємств.

Незабутнє враження, у мене особисто, залишила низка виставок таких як, квіткові композиції «Квітковий Ромен», кульковий фестиваль «Салют Ромену» навколо якого юрбилась малеча та було чутно захоплюючий дитячий сміх…

На урочисте відкриття Іллінського ярмарку та з нагоди святкування Дня міста прибув й голова Сумської обласної адміністрації Юрій Павлович Чмирь, який привітав мешканців міста зі святом. До привітань, звичайно ж, приєднався і міський голова Микола Кирилович Калашник, зі словами подяки  він звернувся до гостей та жителів міста  й побажаннями зарядитись позитивним настроєм та враженнями до наступного року.

Невплинно, як швидка ріка минає час, вносячи зміни в наше бурхливе життя. Місто у якому ми живемо змінюється разом з нами і вже ми, своєю працею і надбаннями вписуємо нові сторінки у його сучасну історію. Та говорячи, про наше сьогодення, ми поринаємо спогадами в минуле  нашого міста, адже саме в ньому витоки нашої слави і свідомості. Тільки Іллінський ярмарок, що виник у Ромні у 18 столітті був одним із найбільших на лівобережній Україні і об’єднував навколо себе близько 4000 тисяч малих та великих ярмарків, що проходили на території України та Росії. У 1943 та 1945 роках наш славний ярмарок відвідав Тарас Григорович Шевченко. Саме на тому святому місці де стоїть перша у світі монументальна споруда Великому кобзарю, був розміщений намет де  мешкав Шевченко під час ярмаркування. У знак всенародної шани та любові до Великого кобзаря гості міста та представники виконавчого комітету вшанували пам’ять генія і духовного батька українського народу покладанням квітів.

Учасники свята мали можливість ознайомиться із виставками – народних умільців міста, талановитими роботами вихованців Роменського центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів, промисловою продукцією підприємств міста. Родзинкою ярмарку, стала смачна кухня від навчальних закладів – улюблені гарячі страви, солодощі, якими справжні та щиросердні українські господині пригощали всіх бажаючих.

Осінніми «вулицями» ярмарку прогулялися і Микола Кирилович та Юрій Павлович, де могли побачити, потримати та прийняти участь у роботі наших роменських майстрів. На презентаційних виставках навчальних закладів губернатор Сумщини та міський голова куштували народні страви, де відмітили, що такого смачного меду та вареників немає ніде у світі, як на рідній Україні.

Після урочистого відкриття Іллінського ярмарку для роменців відбувся святковий концерт народних колективів Сумської області.

Не менш цікавим був і вечір, ще однією концертною програмою зустрічав Ромен молодь. У завершення офіційної частини відбулася церемонія нагородження, адже заслужені Почесні грамоти і цінні подарунки «За високий професіоналізм, сумлінну працю та вагомий внесок у справу..» отримали:  Васюта О.В., директор Роменського центру позашкільної освіти та роботи з талановитою молоддю; Поліщученко Г.П., завідуюча ДНЗ №5 «Веселка»; Каплун В.М., соціальний робітник відділення соціальної допомоги вдома Територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Роменської міської ради;  Корчака В.Г., директор ДП «Сток-сервіс» ПП «Еліпс; Вовненко Я., учень СЗОШ № 1 переможець ХХІІ Всеукраїнського сільського фестивалю мистецтв «Боромля-2012»; Шевченко О.І., завідуючий відділення «Експлуатація та ремонт машин і обладнання агропромислового виробництва» Роменського коледжу Сумського НАУ; Сергієнко Ю.С., старший слідчий СВ  Роменського МВ УМВС  України в Сумській області; Ладика Т.М., лікар загальної практики, сімейний лікар  Роменської ЦРЛ; Дьяконов О.М., технічний директор ПАТ «Роменський завод «Тракторозапчастина»;

За високі показники фінансово-господарської діяльності за підсумками 2011 року були нагороджені колективи підприємств: ТОВ «Техно-Маш-Сервіс»; ПАТ «Роменський завод «Тракторозапчастина»; ПАТ «Роменська гардинно-тюлева фабрика»; ТОВ «Роменський завод продовольчих товарів».

Та неможливо не відмітити і тих, котрі занесені на міську дошку пошани - Ведмідь В.А., учениця відділення дзюдо ДЮСШ відділу освіти; Стрельченко Г.С., громадський діяч, голова дорадчої ради при міському голові «Взаємодія»; Давиденко О.І., фрезерувальник  ТОВ «Техно-Маш-Сервіс»; Коновалова Л.І., майстер кондитерського цеху ТОВ «Фірма «Колосок» ЛТД; Корж О.О., завідуюча ДНЗ №6 «Зірочка»; Войтенко М.І., двірник КП Роменської міської ради «Шляховик»; Данилко В.М., голова квартального комітету №21; Шкурський Я.Г., начальник частини спеціалізованих робіт з радіаційного, хімічного та біологічного захисту 2-го СРЦ ЦШР ОРС ЦЗ МНС України; Хлиніна І.О., завідуюча неврологічним відділенням Роменської ЦРЛ.

Продовжився святковий вечір концертною програмою «Оксамитовий шансон» та незабутнім, захоплюючим феєрверком, який місту подарував Саєнко Олександр Іванович.

 

Анна Марченко

 

 

 

 

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

Залізничий вокзал
Залізничий вокзал