Ромны. Romny. Ромни. інфо

In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Ромни.інфо Тандем пресс 17 вересня День рятівника Запобігти. Врятувати. Допомогти.
17 вересня День рятівника Запобігти. Врятувати. Допомогти.
Тандем-пресс
Вівторок, 11 вересня 2012, 20:47      Ромни, Сумська область

Захищати державу та її громадян від надзвичайних ситуацій завжди було благородною справою, яку обирають тільки сміливі, сильні духом і самовіддані люди. Зустрічаючи професійне свято, кожен рятівник з почуттям гордості відчуває свою особисту причетність до вирішення загальнодержавного вагомого питання – забезпечення надійного захисту населення. Немає сумніву, що фахові навики, витримка, мужність та досвід допомагатимуть їм і надалі успішно втілювати в життя гасло: «Запобігти. Врятувати. Допомогти».

 

Відомо кожному: вибір професії – це вибір долі. Напередодні свята я завітала до 2-го Спеціального регіонального центру швидкого реагування  Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту МНС України. Начальник 2-го Центру, полковник служби цивільного захисту Центру Сергій Васильович Біляєв, радо зустрів мене і розповів про нелегку, але цікаву професію – рятувальника.

-          Сергій Васильович, розкажіть про Ваші здобутки,перспективи та проблеми у роботі 2-го Центру?

-          Проблеми, звичайно ж є, але ми їх намагаємося вирішувати самостійно. Що ж стосується здобутків, то наша частина забезпечена професійними кадрами на 100 відсотків. І кожен рятівник має максимум знань та вмінь для забезпечення надійного захисту населення як нашого регіону, так і країни у цілому. Серед найближчих перспектив - 26-30 вересня 2012 року на базі нашого Центру відбудеться 18-ий Чемпіонат серед кінологів-рятувальників. Цей захід, я хочу сказати, можна прирівняти до Євро-2012. Дуже приємно, що саме Україні доручили проведення такого заходу, і я пишаюсь, що саме наш підрозділ обрали для його проведення.

-          Скільки команд буде представляти нашу країну, бо ми знаємо, що сюди будуть приїжджати команди з 15 країн світу?

-          2 команди, збірна України, і друга - нашого підрозділу. Хочу Вам пояснити, як відбувався відбір на цей турнір. Спочатку наші кінологи зі своїми вихованцями пройшли тестування за міжнародними стандартами. Далі, після подачі відповідної заявки, за рішенням міжнародних експертів-кінологів наш підрозділ став членом міжнародної організації IRO. І вже за якихось декілька років ми проводимо на власній території чемпіонат такого рівня. За цей час ми змогли довести, перш за все, нашій державі, що ми не є гіршими і можемо професійно працювати. Наприклад, наші 16 собак здали найскладніші тестування, це дивовижно, бо таких результатів не показував ніхто. Такі показники були досягнуті завдяки саме кінологам, фахівцям своєї справи.

-          Ваші кінологи брали участь тільки у таких навчальних заходах?

-          Наші кінологи беруть участь не тільки в навчальних заходах, але й у пошукових роботах. Працювали і в Карпатах, і в Криму, і в інших точках нашої країни, не забуваючи, звичайно, про наш регіон.

-          Як буде проходити розміщення учасників змагань?

-          Гості та учасники частково будуть розміщені в готелях нашого міста, але основна маса людей на час проведення змагань буде проживати в с. Гаї, Роменського району, де знаходиться навчально-тактичний полігон нашого центру, і створені всі умови для розміщення людей.

-          Скажіть будь-ласка, чи будуть приймати участь у змаганнях «перші особи держави»?

-          Ми чекаємо на всіх, принаймні запрошення на турнір від нас, а також від організації IRO отримали, навіть, посольства держав, які будуть брати участь у змаганнях.

-          Чемпіонат буде проходити 4 дні, як буде проходити дозвілля учасників та гостей?

-          Для цього працівниками нашого підрозділу буде прикладено максимум зусиль, щоб іноземці отримали задоволення не тільки від Чемпіонату, а й від самого перебування на території України. На Роменщині, дійсно, є що показати гостям. В дні змагань буде надано два додаткових автобуси, чергуватимуть перекладачі-волонтери з Сумського державного педагогічного університету. Заплановано чергування вертоліту, який буде знаходитись  на вертолітній площадці в с. Гаї, з екіпажем, що покаже мобільність нашого підрозділу.

-          З якого бюджету проходить фінансування Чемпіонату?

-          Фінансування змагань проходить за підтримки нашого міністра і, звичайно, за підтримки міжнародної організації ІRO. При останньому випробуванні нашого підрозділу представниками та віце-президентом міжнародної організації ІRO наш підрозділ отримав високу оцінку, і у нас є перспектива на базі нашого підрозділу створити Міжнародний кінологічний центр.

-          Сергій Васильович, чи змінювалась за ці чотири роки структура, штати Вашого підрозділу, можливо новий підрозділ?

-          За роки існування штати та структура є постійними, кожен рік йде вдосконалення та напрацювання. Частково добавились кінологи.

-          Розкажіть коротко,  де за останні роки працювали рятівники, можливо на небезпечних об’єктах?

-          Буквально у цьому році, взимку, відбулась катастрофа залізничного потягу на станції Скрягівка Тростянецького району. Наші хіміки показали  при температурі мінус 24-25 градусів свою підготовленість, силу духу та професіоналізм. Працюють цілодобово і наші піротехніки, які виконують державну програму по знешкодженню вибухонебезпечних предметів, а також представники інших підрозділів Центру.

-         Ваш прогноз Чемпіонату? Кого Ви вважаєте найсильнішим суперником?

-         Відносно прогнозу не можу сказати точно, але вважаю, що рятівники нашого підрозділу мають достатні професійні якості для суперництва з іншими країнами й покажуть найкращі результати. Найсильнішим конкурентом вважаю Німеччину.

-         Де проходить навчання кінологів-рятувальників?

-         Професію «Кінолог. Рятувальні роботи» можна отримати в нашому Центрі. Така освіта прирівнюється до професійної, після тримісячного теоретичного та практичного курсу людина отримує диплом державного зразку. Сьогодні професія кінолога-рятувальника є почесною, цікавою і перспективно.

-         Скажіть, будь ласка, чи виділяються на проведення цього Чемпіонату коти з міського бюджету?

-         Коштів не виділяється, але ми й не просимо. Бо розуміємо, що у міської влади є багато пріоритетних справ, на які також потребуються немалі капіталовкладення. Осторонь ні міська, ні районна влада ніколи не залишаються, а всіляко надають нам різносторонню підтримку.

-         Що б Ви хотіли побажати своїм колегам у переддень свята?

-         Сердечно вітаю своїх колег зі святом – Днем рятівника! Зичу всім міцного здоров’я, витримки та стійкості  у нелегкій праці! Щастя і благополуччя вам та вашим родинам!

Анна Марченко

 

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

konotop46
konotop46