Ромны. Romny. Ромни. інфо

In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Ромни.інфо Тандем пресс «Університет третього віку» Час повноцінно жити!
«Університет третього віку» Час повноцінно жити!
Тандем-пресс
Вівторок, 11 вересня 2012, 20:45      Ромни, Сумська область

Коли ти молодий та сповнений енергії, то  не замислюється, а що буде з життям на пенсії. Люди похилого віку починають замикатися в собі, в стані депресії пенсіонери перестають навіть приймати участь у суспільному житті, для деяких життя втрачає сенс. Але, завжди на допомогу таким людям, приходить відділення соціально-побутової адаптації Територіального центру соціального обслуговування Роменської міської ради.

І у підтвердження своїх високих намірів 4 вересня відбулося урочисте відкриття інноваційної соціально-педагогічної послуги «Університет третього віку».

В урочистостях взяли участь: начальник управління праці Панченко Я.М., заступник начальника Гончаренко В.Л., директор Територіального центру Шкромида О.С., заступник директора Крутуха В.О. та інші.

Завідувач відділення Рубець Т.О. відкрила урочистості та розповіла про мету та цілі новоствореної безкоштовної послуги, акцентувала на необхідності підвищення якості життя людей похилого віку та повернення їх до активної життєвої позиції.

Першим розпочав свою роботу літературно-мистецький факультет, який вивчатиме творчість найяскравіших класиків української літератури, а саме, Нечуя-Левицького «Кайдашева сім’я», І.Тендентникова  «Хто сміється – тому не минеться», Т. Шевченка «Катерина», «Гайдамаки», «Сон», М.Старицького «За двома зайцями» та інше, а також творчість сучасних та місцевих поетів й письменників.

У ході навчання плануються практичні заняття з культури і техніки мови, вправи з дикції і розвитку дихання, тренінги пам’яті.

Заняття проходитимуть у формі лекцій, літературних зустрічей з творчою інтелігенцією міста. Для слухачів Університету організовуватимуться екскурсії до музеїв видатних літераторів Роменщини та Сумщини, туристичні походи  по знаменитих місцях рідного краю, відвідування та обговорення театральних вистав, концертів, літературні вітальні і вечори відпочинку.

У перспективі терцентром планується відкриття факультетів «Вивчення комп’ютера і робота з ним»  та «Здоровий спосіб життя».

У комп’ютерному класі підопічні зможуть вільно користуватись послугами Інтернету, спілкуватися з близькими, пізнавати цікаву інформацію.

Факультет «Здоровий спосіб життя» надасть можливість поліпшити стан свого здоров’я за допомогою спеціальних оздоровчих вправ, детально ознайомитись з фітотерапією, порадами кваліфікованих спеціалістів.

Було також зазначено, що навчальний курс триватиме 72 години протягом академічного року, посеместрово. У кінці навчального процесу слухачі отримають сертифікат про закінчення Університету.

В завершення урочистостей з нагоди відкриття, підопічні терцентру представили театралізоване дійство «У Ромні на ярмарку».

З метою виявлення потреб, запитів та інтересів слухачів було проведено анкетування. Про зацікавленість аудиторії свідчать 36 зареєстрованих заяв про вступ до Університету.

Вся ця  надзвичайно цікава і клопітка робота ведеться з метою підтримки фізичних, психологічних і соціальних здібностей людей пенсійного віку та наповнення їх життя новим, цікавим та яскравим змістом. Але, зауважу, що відкриття інноваційної послуги не відбулось, якби не згуртована й професійна робота соціальних працівників та фінансова підтримка ПП Лисенка О.Є.

 

Анна Марченко

 

 

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

46
46