Ромны. Romny. Ромни. інфо

In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Ромни.інфо Тандем пресс За здоровим молодим поколінням стоїть майбутнє міста
За здоровим молодим поколінням стоїть майбутнє міста
Тандем-пресс
Вівторок, 11 вересня 2012, 20:41      Ромни, Сумська область
Уже стало  традиційним у нашому місті, в другу суботу вересня відзначати День фізичної  культури і спорту. Це свято  працівників багаточисельної фізкультурно-спортивної галузі: учителів фізичного виховання шкіл, працівників дитячих навчальних закладів з фізичної культури, викладачів фізичного виховання вищих навчальних закладів міста, тренерів дитячо-юнацьких спортивних шкіл, спортивних громадських організацій, ветеранів спорту та спортсменів міста.

Фізична культура як складова загальної культури є важливим чинником здорового способу життя, профілактики  захворювань, організації  змістовного дозвілля, формування гуманістичних цінностей та створення умов для всебічного гармонійного розвитку  молодого покоління.

Одним із пріоритетних завдань міста, створення матеріально-технічної бази для розвитку фізичної культури. Володимир Григорович Дудко, заступник міського голови з гуманітарних питань, наголосив на значному вкладі всіх спортсменів у здоровий спосіб життя. Було згадано і ветеранів спорту, які хоча вже й на заслуженому відпочинку, але всіляко приймають активну участь у фізичному вихованні молоді, діляться своїм досвідом. Їх участь підтверджується чисельною армією послідовників. Вчителем фізичного виховання, тренером тощо, бути не легко. Адже в одній людині повинні бути присутні якості  як педагога так і психолога водночас, вміння зацікавити дитину до заняття спортом. В завершення свого привітання Володимир Григорович від імені міського голови Миколи Калашника, вручив вітальні листівки та грамоти «За багаторічну й сумлінну працю ветеранам спорту».

Головний спеціаліст відділу молоді і спорту, Ірина Гончарова поінформувала, що за останні роки відмічається певний позитив щодо залучення різних верств населення до занять фізичною культурою і спортом. Різними формами оздоровчої направленості  та спортом охоплено більш ніж 5 тисяч роменців.

У нашому  місті працює  22 вчителів фізичного виховання загальноосвітніх шкіл, 13 викладачів фізичного виховання  ВПУ, коледжів, 17 тренерів ДЮСШ, 5 інструкторів із  фізичного виховання в дошкільних навчальних закладах . Функціонують 2 стадіони, 38 спортивних майданчиків, 3 футбольних поля, 1 тенісний корт,13 спортивних залів та 11  майданчиків з тренажерним обладнанням,  діють  14 клубів фізкультурно-спортивної спрямованості ( настільний теніс, джиу-джитсу, кіокушин-карате, рукопашний бій, паркур, вільна боротьба).

При всіх 9 загальноосвітніх школах І-ІІІ ступенів створені та функціонують спортивні клуби.

Продовжує свою роботу інфраструктура фізкультурно-оздоровчої та спортивної роботи за місцем проживання. У спортивних секціях міста за місцем проживання займається спортом більш ніж 400 чоловік (рукопашним боєм, карате, загальною фізичною підготовкою, бодібілдингом, боксом, армреслінгом).

У місцях  масового відпочинку молоді, діють три спортивних майданчики зі штучним покриттям  для ігрових видів спорту  ( СЗОШ № 1, ЗОШ № 7 та ДПТНЗ «Роменське ВПУ»).

Відділ молоді та спорту працює у тісній співпраці з  осередками федерацій з видів спорту та міськими спортивними громадськими організаціями: проводяться щорічні традиційні змагання з кіокушин карате, КЕМПО та КОБУДО, настільного тенісу, боксу, футболу, рукопашного бою , паркуру, стрітболу.

Забезпечено збереження, розвиток та утримання дитячо-юнацьких спортивних шкіл,  працює 2 дитячо-юнацькі спортивні школи – ДЮСШ відділу освіти і ДЮСШ профкому колективно-виробничо-торгівельного об’єднання  «Талан», працює шість  відділень (легка атлетика, футбол, гімнастика спортивна, шахи, боротьба дзюдо, лижі).

Створено відповідні умови для здійснення навчально-тренувального процесу та участі збірних команд міста в обласних та Всеукраїнських змаганнях. Здійснюється відбір спортсменів-кандидатів до збірних команд області, проводиться їх підготовка до Всеукраїнських та Міжнародних змагань. У цьому році підготовлено 1 чол. – «Майстер спорту України», 2 чол. - «Кандидат у майстри  спорту України» та 7 чол. першорозрядників.

Наполеглива клопітка робота тренерів, учителів шкіл дає змогу гідно виступати спортсменам нашого міста у змаганнях різних рівнів.

Але, на жаль, 70 відсотків спортивних споруд міста не відповідають сучасним нормативним санітарно - гігієнічним, технічним  вимогам, оснащені морально застарілим спортивним інвентарем та обладнанням, не вистачає коштів для придбання спортінвентарю для учбових закладів міста. Потребує великих коштів для приведення в належний стан  міський спортивний комплекс ім. Володимира Окіпного.

Тому, масштабна робота проводиться по залученню спонсорських коштів для придбання необхідного  спортивного інвентарю. Та все ж таки, керівники підприємств і організацій міста, меценати не залишаються осторонь даної проблеми і надають  фінансову підтримку для повноцінного  розвитку фізичної культури і спорту.

За останні 8  місяців  2012 року  були проведені ремонтні  роботи  центрального та бокових входів  спортивного комплексу ім.  Володимира Окіпного, побудовано пандус; відремонтовано борцівський  зал ДЮСШ відділу освіти; придбано борцівський татамі для відділення ДЮСШ відділу освіти. За рахунок  спецкоштів  ДЮСШ та спонсорських надходжень закінчено роботи по облаштуванню туалетної та душової кімнат гімнастичного залу ДЮСШ відділу освіти. Збудовані спеціальні приміщення для занять фізичною культурою і спортом у спеціалізованій загальноосвітній школі № 1 , ведуться ремонтні роботи  по облаштуванню також приміщення у загальноосвітній школі № 9.

В завершення урочистостей з нагоди свята кращим спортсменам та вчителям фізичного виховання були вручені грамоти та приємні подарунки.

 

Анна Марченко

 

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

Псел
Псел