Ромны. Romny. Ромни. інфо

In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Ромни.інфо Тандем пресс Олександр Бойко «Робіть малі справи – велика зробиться сама»
Олександр Бойко «Робіть малі справи – велика зробиться сама»
Тандем-пресс
Вівторок, 11 вересня 2012, 20:38      Ромни, Сумська область

Ще недавно хтось був у відпустці, хтось на канікулах. Сьогодні вже за вікнами вересень. І знову все спочатку: уроки, друзі, шкільний клопіт. Більшість віддають перевагу навчанню, частина учнів позашкільним закладам, а хтось відчуває в собі масу енергії, але не знає, де знайти їй застосування.

Робота органів самоврядування, дитячі чи молодіжні організації – саме те, що потрібно невгамовним дітям-лідерам. Головне – розвивати організаторські здібності, лідерські якості. А це – дар згуртовувати, організовувати, підтримувати, вести за собою. Більшість його мають, та не знають, з чого почати, у якому руслі працювати, де і як удосконалювати свої вміння та навички, набувати нових знань з питань громадської діяльності.

6-7 вересня на базі загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 10 було проведено зліт  дитячих та молодіжних громадських організацій, заснованих при загальноосвітніх закладах м. Ромни, Конотоп, Недригайлів, Лебедин, Кролевець.

Яскравим прикладом активності була заступник директора з навчально-виховної роботи Олена Анатоліївна Павлюк та Божко Олена Миколаївна, тренер по Програмі «Рівний - рівному» , які просто заряджали своїм позитивним настроєм та готовністю до дій. Тому не дарма, вже третій рік поспіль, при ЗОШ № 10 зареєстрована дитяча громадська організація «Учнівська демократична республіка «Світ».

На таку надзвичайну подію прибули представники ДГО із Роменських загальноосвітніх шкіл №2,4,11, учні ВПУ-14, представники ДГО прилеглих міст та запрошені тренери Анастасія Шимаріна (член правління Сумської обласної МГО «Студентське братство Сумщини»)  і  Наталія Левенець (методист Сумського Палацу дітей та юнацтва, координатор Сумської міської молодіжної організації старшокласників «МОСТ»).

Завдяки фінансовій підтримці Сумського обласного комітету громадських організацій та NED (Фонду підтримки демократії) та керівникам підприємств,  ця зустріч була організованою та плідною. Зауважу, що не тільки фінансова підтримка є основоположною, а й клопітка, організована робота педагогічного колективу.

Знайомство представників ДГО проходило за круглим столом у формі гри, що сприяло розкутості у спілкуванні та гарному настрою. В ході знайомства були обговорені актуальні проблеми сьогодення, була вислухана думка кожного, кожен учасник міг поділитися особистим досвідом, прагненням, вподобанням інше.

«Робіть малі справи, велика зробиться сама» наголосив Олександр Бойко – голова Сумського обласного осередку «Націоналістичний конгрес», бо саме руками таких активних дітей робиться дуже багато справ.

Вчителі-тренери провели для педагогічного колективу тренінг з організації роботи із лідерами. Метою такого тренінгу є організація процесу конструктивного спілкування вчителів і школярів, з метою залучення їх до співробітництва, співтворчості у розв’язанні загальношкільних та індивідуальних проблем. Розвинути в учнів лідерські здібності і вміння позитивно впливати один на одного, переконувати і заражати корисною справою, вміння безконфліктно вирішувати суперечки. Формувати здатності до осмислення проблем колективної життєдіяльності та готовності до набуття досвіду конструктивної міжособистісної взаємодії.

Для учнів, тренером був запропонований  тренінг з лідерства, метою якого є формування в учнів навичок спілкування з однолітками та формування сприятливого соціально-психологічного клімату в учнівському середовищі. В завершення зустрічі для учнівської молоді була проведена дискотека Дружби.

Ранок другого дня зльоту не сповіщав нічого приємного. Хмарно, холодно... Та вже перші хвилини екскурсії "Вулицями древнього Ромна", яку проведи волонтери ДГО "УДР"СВІТ"" дали зрозуміти, що ніякі природні "катаклізми" не затьмарять враження від запланованих заходів. Далі була екскурсія на батьківщину останнього кошового Запорізьської Січі  Петра Калнишевського, у захваті від якої були особливо іногородці.

Як приклад проекту, який може бути реалізований дитячими громадськими організаціями, УДР "СВІТ" запропонувала екологічну акцію "Рости деревце...", в якій прийняли участь всі представники зльоту. Тепер  на лугу біля Петропавлівської церкви на радість прихожанам і мешканцям Процівського мікрорайону насаджено близько 50 дубків, берізок та туй. Апофеозом зльоту був пізнавально-ігровий проект "Покрівський квест". За право знайти гетьманський скарб змагалося 5 команд. Переможцями стала команда "Українці" юнаків 11 класу.

На підсумковому круглому столі представники дитячих громадських організацій були задоволені проведенням такого зльоту, отримали певний досвід та нові знайомства та надію на подальшу співпрацю.

 

Анна Марченко

 

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

20
20