Ромны. Romny. Ромни. інфо

In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Ромни.інфо Тандем пресс Іоанн Кавчак: «Любіть землю, бо вона наша матінка»
Іоанн Кавчак: «Любіть землю, бо вона наша матінка»
Тандем-пресс
Середа, 05 вересня 2012, 08:10      Ромни, Сумська область
Іоанн Кавчак: «Любіть землю, бо вона наша матінка»Про чудо-помідор, що виростив у себе на городі, розповів настоятель Св. Вознесенської церкви, митрофорний протоієрей Іоанн Кавчак. Висота помідора – 17,8 см, ширина – 14,3 см, товщина – 11,7 см, а всього він важить 1260 грами. 

 

- Розкажіть, будь-ласка, що у вас, крім помідорів, росте на городі та в саду?

- Не так легко відповісти на ваше питання. Росте у нас в саду і на городі дуже багато всього. Та, щоб що-небудь росло, то перш за все, потрібно любити землю.  Є таке прислів’я: «Жінка любить ласку, а машина змазку».  А земля любить і ласку, і повагу до неї. Подивіться, що робиться з нашою землею. Наші деякі бездарні «мужі» правдами та неправдами заволоділи родючими полями, чорноземом, які перетворюють в пустелю. Наприклад, соняшник потрібно сіяти один раз в 7 років, а вони сіють його до тих пір, поки земля перестане давати ту кількість центнерів, яка їм потрібна, в той час збільшуючи в 3-4 рази кількість хімікатів для підживлення. Соняшник ще цвіте, а вертоліт пролетів над полем, обприскав його, і соняшник вже доспів. Бджоли гинуть, птахи втікають, людські городи, сади висихають, люди несуть великі затрати, а от дехто з таких «хазяїв» отримують хороші доходи, за які можна прожити, поїхати з сім’єю кілька раз на рік за кордон відпочити, підлікуватися, вистачає ще й відкласти кругленьку суму в банк. А простий трудящий народ їм поки що не потрібен (бо ще далеко до виборів), хай виживають як хочуть. Коли буде ближче до виборів, то вони (мужі та їх довірені особи) почнуть турбуватися за людей, а особливо за селян, даючи їм подарунки, в яких термін придатності вже давно пройшов.

Ціни на молоко, м’ясо стрімко летять вниз, а от ціни на вітчизняну городину порівняно з імпортними просто смішні. В європейських країнах за таке ставлення до землі не тільки таких «господарників» штрафують, а й забирають у них землю. А в нас пишуть в усіх газетах, розказують по радіо, показують по телебаченню скільки засіяно, вирощено, та на жаль, не розказують, що через брак розуму та контролю загублено сотні тисяч гектарів родючої землі. Я наприклад, ніколи не використовую хімічних елементів для городини та саду. Завжди міндобрива. Бур’ян ніколи з грядки не викидаю та не спалюю, а використовую в городі та саду. Особливо, використовую кропиву та деякі інші трави-бур’яни, яких на кожному городі безліч.

Крім того, потрібно все робити вчасно. Неодноразово перекопати землю, підживити, внести потрібні їй мінеральні речовини. Вчасно посадити, поливати. Одним словом, потрібно трудитися, а матінка-земля в боргу не залишиться. Не потрібно із землі вижимати всі соки. Це головне.

 

- Хто допомагає вам в городі та в саду?

- Сторонніх людей не наймаємо. Допомагають  дружина, сини.

 

- Чи реалізуєте свою продукцію на ринку?

- Над цим, навіть, не задумувався. Земля вродила безкоштовно, звісно потрібно трохи потрудитися, і якщо залишаються зайві овочі, фрукти, ягоди, то просто віддаємо знайомим. Сказав Господь в раю до Адама: «В поті лиця твого будеш їсти хліб насушний».

 

- Що хотіли б ви побажати огородникам та садівникам?

- Любіть землю, бо вона наша матінка, вона нас годує. Ми взяті з праху земного і в нього перетворимось.

 

Тетяна Василенко

 

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

Купальське багаття
Купальське багаття