Ромны. Romny. Ромни. інфо

In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Ромни.інфо Тандем пресс Ромни залучають інвестиційні кошти
Ромни залучають інвестиційні кошти
Тандем-пресс
Неділя, 12 серпня 2012, 20:23      Ромни, Сумська область

Ромни залучають інвестиційні коштиПрезентація програми залучення інвестиційних коштів з державного, міського бюджетів та коштів міжнародних фінансових організацій, реалізуючи Програми економічних реформ Президента України на 2010-2014 роки «Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна влада», в рамках співпраці з державним підприємством «Центр розвитку державно-приватного партнерства» при Мінрегіоні України пройшла днями в залі засідань Роменської міської ради.

На зустріч були запрошені: заступники міського голови, керівники структурних підрозділів виконкому, депутати міської ради, члени виконавчого комітету, працівники комунальної сфери.

Зі вступним словом до присутніх звернувся очільник міста Микола Калашник, який наголосив, що метою презентації і в подальшому співпраці з «Центром розвитку державно-приватного партнерства» є залучення коштів для вирішення проблем в сфері водопостачання та водовідведення міста, яка доволі довгий час не оновлювалася. Така співпраця є досить вигідним та перспективним механізмом розвитку малих міст, таких як Ромни.

На основних проблемах та напрямках їх вирішення в сфері водопостачання та водовідведення зупинився в своїй доповіді заступник міського голови Андрій Жарий, який акцентував увагу на величезній сумі коштів, яка необхідна для покращення якості надання послуги. Так, для заміни всіх труб, проведення водопроводів у віддалених мікрорайонах, придбання насосів, ремонту свердловин та на багато інших завдань, які детально висвітленні в схемі оптимізації роботи системи централізованого водопостачання та водовідведення, що нещодавно була затверджена на сесії міської ради, необхідно: на водовідведення – близько 71,5 млн. грн., водопостачання – близько 41 млн. грн. Допомогти залучити відповідне фінансування на модернізацію міської системи водопостачання та водовідведення зголосився «Центр розвитку державно-приватного партнерства» при Мінрегіоні України.

Представники «Центру розвитку державно-приватного партнерства» при Мінрегіоні України, а це директор центру – Євген Радченко та провідний спеціаліст – Юлія Китаєва, зупинилися на основних кроках, які необхідно буде пройти в процесі реалізації задуманої мети. Так, один із кроків уже був виконаний, а саме – розроблення схеми оптимізації роботи системи централізованого водопостачання та водовідведення міста, тобто вже був намічений план роботи, за яким необхідно працювати. Подальшим кроком є розробка бізнес-плану іноземними спеціалістами, що звичайно, буде не безкоштовно. Інвестиційну програму необхідно буде погодити в Національній комісії по тарифам. І наступним  кроком безпосередньо буде саме кредитування проекту, після чого розпочнеться його реалізація. Гроші планується залучити від Світового банку, та якщо це не вдасться, то можна буде звернутися і до інших стабільних банків країни чи світу. Назвали представники Центру і результати інших міст, які не побоявшись, вже отримали кошти, й на даний момент успішно втілюють свої проекти в життя. Власне, перший транш Світового банку на реалізацію різноманітних проектів міст країни був у сумі 140 млн. грн.

Запрошені звернули увагу на ризики, які можуть виникнути в процесі роботи. Та, директор «Центру розвитку державно-приватного партнерства» Євген Радченко відзначив, що головне в такій справі – це ініціатива та бажання працювати, чого в місті Ромни не бракує.

Тож, результатом зустрічі стало підписання Меморандуму про співробітництво між виконавчим комітетом Роменської міської ради і державним підприємством «Центр розвитку державно-приватного партнерства» при Мінрегіоні України та Договору про надання інформаційних і консультаційних послуг між вищевказаним підприємством та комунальним підприємством «Міськводоканал».

 

Тетяна Василенко

 

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

Сейм
Сейм