Ромны. Romny. Ромни. інфо

In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Ромни.інфо Тандем пресс Центральний мікрорайон: проблеми залишаються
Центральний мікрорайон: проблеми залишаються
Тандем-пресс
Неділя, 12 серпня 2012, 20:22      Ромни, Сумська область

Центральний мікрорайон: проблеми залишаютьсяПро стан виконання пропозицій, зауважень, порушених жителями кварталів № 1-6 (центральний мікрорайон міста) під час звіту міського голови в листопаді 2011 року, говорили нещодавно в ході однієї із нарад.

До речі, негативним явищем стало те, що не всі голови квартальних та депутати міської ради, які закріплені за даними кварталами (і були запрошені на нараду), прийшли, що характеризує їх з не найкращої сторони. Виходить, що вимагати виконання тих чи інших запланованих робіт усі гаразд, а от самим працювати, й тим паче, аналізувати пророблені дії, не кожен уміє.

Тож, згідно інформації, за останній рік було частково відремонтовано вулиці Пушкіна та Щучки, у вересні ямковий ремонт продовжиться. Також, було виконано реконструкцію вуличного освітлення по провулку Горького та вулиці Г. Мазепи, крім того, по мірі надходжень виконуються заявки з ремонту освітлення. Із очікуваної державної субвенції планується зробити ремонт тротуару по вулиці Горького (від РСУ до ЗОШ №11). На жаль, ремонту тротуару та дороги біля магазину «Кап-кап» мешканцям міста доведеться чекати ще довго, адже, як вияснилося, є ще більш проблемніші місця. Пиляння аварійних дерев поступово виконується, та поки що ці роботи відкладені до осені. Прибирання відповідної території за планом виконується кожен тиждень. У вересні поточного року планується встановити дитячий майданчик по вулиці Горького, 248, в цьому напрямку вже є певні напрацювання комунальників та відповідний матеріал. Питання люків – вирішується поступово. Всього на даній території нараховується: 786 каналізаційних люків, із них не закрито - 5, 228 люків теплової мережі, що закриті всі (на жаль, 24 – це дерев’яні люки). Як повідомили, міліція працює в цьому напрямку. Так, лише за останні два тижня було знайдено чергових крадіїв люків. Та все ж, констатували, що люки в місті зникають скоріше, ніж вони відновлюються.

Проблема Чапаєвського спуску стала ще гострішою зі зливами, які пройшли в липні. І тепер 30% всього населення міста не має змоги ним користуватися. Так, як уже говорилося раніше, в місті налічується близько 12 подібних спусків, для яких необхідно розробити відповідне водовідведення, на що необхідні значні кошти, яких, як завжди, в бюджеті немає (близько 250 тис. грн. - на один спуск, на Чапаєвський спуск необхідно 450 тис. грн.). І що найголовніше, вибирати який із цих спусків найбільш небезпечний – також важкувато. Крім того, для облаштування спусків необхідно розробити відповідні проекти, що також не безкоштовно. Погіршує ситуацію і те, що самі ж мешканці міста викидаються сміття в яр Чапаєвського спуску, висота якого біля 13 метрів, а тому прибрати звідтіля сміття комунальні служби фізично не в змозі. Зрозуміло, що і часткове прибирання також не допомагає. Як проінформували, виконавець послуг по вивезенню ТПВ - ТОВ «ПМК-ресурс» працює в даному напрямку, але спостерігаються значні недоопрацювання в питанні складання договорів з мешканцями приватного сектору. І чомусь, численні зауваження до керівництва підприємства не допомагають. Ось так «краще» працює новий надавач послуг, якого так плекали та вихваляли минулого року.

Згідно звернень громадян, були установлені відповідні знаки біля СЗОШ №1. Пішохідні переходи будуть оновлені напередодні першого вересня. Що стосується ремонту дахів, то уже приступили до роботи даху в СЗОШ № 2, а в будинках по вулиці Гетьмана Мазепи, 35 та 51, роботи частково виконано. Вирішення питання щодо загромадження машинами вулиць Пушкіна, Руденка, Калнишевського поки що не вирішено. За словами доповідачів, воно відстрочується до 1 січня 2013 року, коли буде вирішено питання паркування. Громадський туалет біля магазину «Наташа», згідно звернення громадян, уже в стадії будівництва, а от в районі вокзалу встановити такий туалет є недоцільним, - відмітив головний комунальник міста. Та, мабуть, не звернув увагу він на те, що один із громадських туалетів в даному районі – платний, а інший знаходиться просто в жахливому стані.

На питання ремонту багатоквартирних будинків, в черговий раз було поінформовано, що в цьому році гроші було виділено лише на ремонт м’яких покрівель, стиків будинків та ліфтів, в сумі 450 тис. грн., але і цих грошей не вистачає на виконання запланованих робіт. А тому, ремонт в під’їздах – відкладається на невизначений термін. Тим паче, що такі роботи мають виконувати ЖЕКи. До речі, згідно планів ЖЕКів ремонт під’їздів виконується 1 раз на 5 років. І коли депутат міської ради Валентина Судьїна звернулася до директора підприємства по обслуговуванню житлового фонду ПП «Житло-сервіс» Леоніда Воротнікова  із зауваженням щодо неякісного виконання робіт у під’їзді будинку по вулиці Коржівська, 100, їй надали відповідь, що жодних робіт в даному під’їзді працівники комунальної сфери не виконували. Парадоксально. Інші в подібних ситуаціях завжди запевняють, що все буде виконано найближчим часом, а от цей керівник, навпаки, запевняв усіх у тому, що нічого не робить. Частково виконано облаштування автобусних зупинок, зроблено підсипку доріг та грейдерування на території кварталів № 1-6. На жаль, після останніх опадів, підсипка вулиці Дудіна, так би мовити, зникла, а тому численні ями та вибоїни прикрашають вулицю, що призводить до загрози не обслуговування даного району громадським транспортом.

Щодо діяльності міської лазні, розповіли, що вже зовсім скоро вона запрацює. Це стало можливим завдяки тому, що було проведено тендер, який виграла підприємець Омеляник Ірина, якій надано 6 місяців на реконструкцію приміщення. До речі, від того часу, коли з підприємцем було укладено договір, вже пройшло 4 місяці. Також повідомили про проведені рейди з питання запобігання продажу самогону в районі коледжу СНАУ та викидання сміття, що призводить до стихійних сміттєзвалищ. На жаль, адміністративні штрафи, які систематично накладаються на власницю однієї із «самогонних точок» біля коледжу СНАУ, виявилися для неї настільки мізерними, що відтепер вона буде притягнута до кримінальної відповідальності. Відкриття відділення гемодіалізу, про що так просили мешканці міста, як повідомили, просто неможливе. Так, для проведення будівельних робіт для відкриття відділення необхідно 3,5 млн. грн., така ж сума необхідна і на його утримання. Тож, постійні поїздки на лікування хворих до міста Суми, як це було і раніше, - це те, що їх очікує в найближчому майбутньому.

Голови квартальних комітетів та депутати Роменської міської ради у своїх виступах озвучили ще низку найболючіших проблем, з якими стикаються мешканці кварталів. Щоправда, їх виступи були дещо спокійнішими та коректнішими, на відміну від останньої наради по звітування стану робіт в мікрорайонах Каховка та Новолозовка, яка видалася доволі емоційно важкою. І сприяло такому «затишшю» мабуть те, що міський голова зробив «підводку» під їхній виступ, сказавши: «А ось тепер я хотів би почути від вас, що ви зробили за роки свого головування в кварталі. Скільки провели толок, свят та інших заходів щодо згуртування мешканців кварталу...». Очільник міста також звернувся до голів кварталу з проханням бути більш поінформованими про всі першочергові проблеми міста та бути готовими звітувати про свою роботу в кварталі.

 

Тетяна Василенко

 

 

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

Сейм
Сейм