Ромны. Romny. Ромни. інфо

In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Ромни.інфо Тандем пресс 25 сесія РМР: медицина, земля, вода...
25 сесія РМР: медицина, земля, вода...
Тандем-пресс
Неділя, 12 серпня 2012, 20:17      Ромни, Сумська область

25 сесія РМР: медицина, земля, вода...25 сесія Роменської міської ради пройшла наприкінці липня. Вже традиційно депутатів на вході до міської ради зустрічав член Прогресивної соціалістичної партії України Сергій Гаврась, який озброївшись красномовними плакатами, висказував свою точку зору на стан справ у місті. Цього разу, окрім вже звичної скриньки для збирання грошей на квиток для міського голови до його рідного міста Новоазовськ, під пильне око Сергія Петровича потрапила освітянська сфера та питання надання житлово-комунальних послуг й підвищення тарифів на окремі послуги, які були затверджені напередодні членами виконавчого комітету.

На жаль, депутати мабуть не помітили або можливо не захотіли помічати, що днями було піднято в середньому майже вдвічі тарифи на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій, які надаються населенню підприємствами по обслуговуванню житлового фонду, а тому і зовсім не згадали про цей факт під час засідання сесії.

До порядку денного сесії було внесено 31 питання життєдіяльності міста. Спершу, були озвучені депутатські запити. Так, в черговий раз депутатами було піднято питання несплати окремими підприємцями орендної плати за землю, що значно зменшує міський гаманець. Вказано було і на необхідність якнайшвидшого встановлення дорожніх знаків в місті, що пообіцяли зробити вже до першого вересня.  Жахливий стан автобусних зупинок по вулиці Крупська, незаконна приватизації землі на центральному кладовищі міста, подальша діяльність чи недіяльність міської лазні та перевірка діяльності КП «Комбінат комунальних підприємств» - ці питання озвучили депутати у запитах, що були направлені на вивчення профільним заступникам міського голови. Також було доручено вивчити питання можливості облаштування внутрішнього туалету в ДМШ, про що говорилося ще взимку.

Доволі емоційним та конфліктним виявилося питання Про прийняття асигнувань з районного до міського бюджету. Зокрема, йшла мова про кошти, що передаються в міську скарбницю для фінансування вторинного рівня медичної допомоги, що надається жителям сіл Роменського району в Роменській ЦРЛ. Так, районна влада пропонувала передати асигнування у розмірі лише 40% від розрахункового обсягу, в той час, коли, як поінформувала головний лікар Роменської ЦРЛ, по інших містах було передано від 50 до 60%, і це при тому, що  в інших містах медичною послугою користується менша кількість сільських мешканців. Як пояснила Валентина Гунькова, районна влада повинна забезпечити для своїх жителів всі 3 рівні надання медичної допомоги,  а це означає, що хворий має право скористатися послугою не тільки сільського ФАПу, а й лікарні, в складову витрат яких входить вартість ліжкодня, придбання медпрепаратів та заробітна плата медичних працівників. Головний лікар зупинилася  і на деяких цифрових даних. Так, асигнування 2012 року були більшими, та все ж уже на перший квартал поточного року спостерігається незабезпеченість коштами близько в 1,5 млн. грн., а тому пропонований процент на 2013 рік призведе ще до більшого незабезпечення. А це – близько 100 чоловік звільнених, реформування окремих відділень лікарні та нездійсненна мрія про створення госпітального округу на Роменщині.

У свою чергу, перший заступник голови Роменської районної державної адміністрації Володимир Татарінов звернувся до міської ради з проханням об’єднатися, та спільно працювати на благо населення регіону. Власне, від району надійшла пропозиція перевести під крило лікарні всю сільську медицину, та як вияснилося, міський бюджет зовсім не готовий прийняти на себе тягар у вигляді недобудованих та не відреставрованих медичних пунктів, незабезпеченості кадрами тощо. У результаті дискусії, що розвернулася у ході розгляду питання, було вирішено не приймати асигнування з районного бюджету, натомість, у тижневий термін створити комісію, до складу якої ввійдуть всі зацікавлені сторони, що й має швиденько вирішити посталу проблему, яка, до речі, виникає щорічно. До вирішення питання приєднаються і представники Сумської обласної державної адміністрації та прокуратури. Тож, чи буде рішення на користь жителів міста та району вже дізнаємося зовсім скоро.

Знову депутатам було запропоновано розглянути протест Роменського міжрайонного прокурора, у якому він вимагає скасувати протокольне рішення міської ради по питанню звільнення з займаної посади заступника міського голови Андрія Жарого. Цього разу, депутати відмовили у задоволенні даного протесту.

Також, депутати затвердили схему оптимізації роботи системи централізованого водопостачання та водовідведення міста Ромни, що дає можливість покращити показники розвитку житлово-комунальної сфери й брати участь у державних програмах. До речі, затверджуючи схему оптимізації, було піднято інше доволі важливе питання – незрозумілий стан справ щодо діяльності ПП «Еліпс» та КП «Міськводоканал».

У Різному було піднято питання мовної політики. Крім того, цікавила депутатів подальша доля теплиць. Як говорилося раніше, із трьох теплиць планувалося демонтувати дві, та на виручені кошти відремонтувати одну. Це планувалося зробити до липня поточного року. Натомість, ніяких робіт ще не зроблено. Та, заступник міського голови Андрій Жарий запевнив, що все буде виконано до 1 жовтня. Депутати також акцентували увагу і на те, що відповідні структурні підрозділи виконкому не завжди надають вичерпні, а іноді й взагалі просто відповіді, на запити та звернення депутатів, що є просто неприпустимим. Все ж, цього разу приблизні втрати бюджету від несплати за землю депутатам було роздано (дане прохання депутати озвучували протягом останніх 3 місяців) та очікуваної дяки за пророблену роботу представники виконкому не отримали.

 

Тетяна Василенко

 

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

Бульвар Свободи
Бульвар Свободи