Ромны. Romny. Ромни. інфо

In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Ромни.інфо Тандем пресс Нагальні проблеми КП «Житло-Експлуатація»
Нагальні проблеми КП «Житло-Експлуатація»
Тандем-пресс
П'ятниця, 05 березня 2010, 11:38      Ромни, Сумська область

Комунальне підприємство, яке обслуговує житловий фонд міської ради знаходиться у скрутному фінансовому становищі. Але, не зважаючи на безліч проблем, з якими підприємство зіткається щодня, будинки обслуговуються, аварійна служба працює, підприємство постійно знаходиться у стані виживання. Які нагальні проблеми у КП «Житло-Експлуатація» розповів директор Юрій Вікторович Наливайко, який уже досить довгий час працює у житлово-комунальній галузі.

 

- Юрію Вікторовичу, коли було створено КП «Житло-Експлуатація»  та які проблеми є на сьогодні у підприємства?

 

КП «Житло-Експлуатація» створене 1 липня 2006 року. На даний час, на обслуговуванні  підприємства знаходиться  понад 100 тис. кв.м. житла.  Послугами підприємства користується понад 6 тисяч мешканців міста, а це 6 тисяч різних думок, характерів, а ще більше побажань та вимог. На балансі підприємства також знаходиться аварійна служба, яка обслуговує увесь житловий фонд міської ради та окремі  об’єднання співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ).

Сказати, що підприємство має проблеми – не сказати нічого. Житлово-комунальна галузь завжди була проблемною. Особливо, що стосується фінансування щоденної рутини, спілкування з мешканцями будинків. Фінансова ситуація на підприємстві складна, в першу чергу, із-за низьких тарифів. На сьогодні діє ще той тариф, який був прийнятий 20 лютого 2008 року і почав діяти з 1 квітня 2008 року. Під час введення в дію тарифу, рівень мінімальної заробітної плати складав 515  гривень. Станом на 1 січня 2010 року вона становить 869 гривень. Розрив на одній заробітній платі в 350 гривень. Також за два роки значно подорожчали матеріали, пальне та інвентар. Значно тягне вниз підприємство і ліфтове господарство.

 

- Який фінансовий стан Вашого підприємства, маєте прибутки чи навпаки, одні збитки?

 

Прибуток на підприємстві тільки на папері. У зв’язку з тим, що підприємство є платником ПДВ і сплачує 20% коштів від нарахованої суми, а отже, отримуючи фактичні кошти, з них сплачує податки на суму коштів нарахованих. У даному випадку і не тільки, дуже нам «допомагають» боржники, люди здебільшого байдужі до побутових проблем. На сьогодні дебіторська заборгованість на підприємстві складає понад 100 тисяч гривень. Тільки один будинок по вул.Маяковського, 67, заборгував 22 тисячі гривень. Що таке для нас 100 тисяч гривень? Це значить, що за 3 роки і 7 місяців роботи підприємство більше ніж місяць працювало безкоштовно, тобто, ми за цей місяць не отримали жодної копійки ні на заробітну плату, ні на ремонтні роботи. Підприємство змушене економити на усьому, щоб заповнити цю фінансову діру розміром в 100 тисяч гривень. Одним словом – виживаємо. Прикро, що боржникам не розуміють того, що ці 100 тисяч гривень – це кошти, які були направлені на ремонт під’їздів, дахів, трубопроводів, на благоустрій дворів.

 

- Чи є у Вас неплатники по квартплаті, які  досить довгий час її не сплачують ?

 

 Звичайно, є. І я обіцяю, що ми найближчим часом розберемося зі злісними неплатниками. А інакше цих людей я назвати не можу, бо вони живуть у будинку за рахунок своїх сусідів, втративши власну совість. Близько 70% населення, які мають заборгованість є платоспроможними. Деякі з них не платять, мовляв тому, що ЖЕК нічого не робить, але ця думка є хибною. На жаль, завдяки чинникам наведеним вище, підприємство немає змоги надавати своєчасні і якісні послуги, і, звісно, що з цим треба щось робити.

 

 

- Юрію Вікторовичу, який же вихід з даної ситуації?

 

Вихід є. Перш за все - це коригування, формування та затвердження нового тарифу, який би відповідав потребам сьогодення і дав би змогу працювати значно краще, і не тільки працювати, а й отримувати відповідну, належну заробітну плату. На сьогодні заробітна плата є мізерною, якщо не сказати – смішною. Слюсар, що має справу з нечистотами отримує менше 1000 гривень – дійсно смішно. Але, з цього приводу є також ряд супутніх негараздів, які заважають формуванню як ціни за надану послугу, так і формуванню відповідних нормальних відносин між споживачем та надавачем послуг. Згідно нового законодавства, обслуговуюча організація (у даному випадку КП «Житло-Експлуатація») формуючи новий тариф, повинна зустрітись зі споживачем і запропонувати орієнтовну вартість послуг та їх перелік. Восени 2009 року адміністрація провела збори з мешканцями 11 будинків із 100, які обслуговує наше підприємство.  Після роз’яснення були роздані опитувальні анкети, які підлягали поверненню на підприємство.

 

- І як же люди відреагували на дані опитувальні анкети?

 

Знову непорозуміння і байдужість. То як же тоді працювати? Напитується цілком ймовірне запитання: «Може, ми взагалі не потрібна служба і місті?». Здається, що ні! Тоді чому ми натикаємось на стіну непорозуміння? Такий наш менталітет? Можливо, але від цього нікому не краще, ні людям, що працюють в ЖЕКах, ні людям, для яких ми працюємо. Неймовірне податкове навантаження, неплатники – це все суттєво і негативно впливає на роботу, а здебільшого -  людська байдужість , а це страшно!

 

- Що на сьогодні є найскладнішим та вирішуваним для підприємства?

 

На житловому фонді міста склалась досить складна ситуація з технічним станом м’яких рубероїдних покрівель. Підприємство має змогу виконати поточний ремонт покрівель на сьогодні не більше ніж на 7-8% від їх загальної площі. Наприклад, у минулому 2009 році, у цілому по підприємству потреба у виконанні ремонтних робіт на м’яких покрівлях складала близько 35% тоді, коли тариф дозволив зробити цю роботу на 10%, також ще на 6% площ покрівлі було виконано роботи за рахунок співфінансування (закупівля покрівельних матеріалів за рахунок власників квартир). Робота з цього приводу була проведена не аби яка. Але ж знову, або не бажання жителів зрозуміти, що підприємство не зробить дану роботу за кошти, якими розпоряджається, або просто  нерозуміння даної ситуації зі сподіваннями на випадання з неба «манни небесної». Власник квартири знає одне – заплатив в ЖЕК 50-60 гривень і хоч що, бо його не турбує, що понад половину цих грошей підприємство сплачує у вигляді відрахувань. А за ті кошти, що залишаються, багато не зробиш.

 

- Невже усі такі байдужі до того, де вони мешкають і в якому стані їхні будинки?

 

Ні. Є люди, які оберігають своє помешкання і з розумінням відносяться до питань співфінансування. На сьогодні, до речі, це одне з  рішень, що може значно зняти проблему з ремонтом дахів. Для прикладу хочу навести будинок по вул. Залізничній, 143 а, який  дістався нашому підприємству від збанкрутілого ВАТ «Роменський завод «Поліграфмаш». Люди, які там проживають, довгий час чекали на ремонт покрівлі. Мешканці цього будинку, не маючи на той  момент права власності на ті помешкання, де вони проживали, зібрали кошти з кожного боксу, в залежності від площі помешкання, склалися, а це майже 25 тисяч гривень, і купили руберойд, а наше підприємство за власний рахунок виконало перекриття покрівлі. Робота була виконана, питання протікання покрівлі на сьогодні знято.  Чесно кажучи, я був вражений.

Проблеми нашого підприємства – це теж є і проблеми жителів будинків. У минулому році на капітальний ремонт покрівель з місцевого бюджету не виділили ні копійки. Я, як депутат міської ради, розумію, що коштів немає, що економічна криза, недовиконання бюджету. Сподіваємось, що криза мине,  і вона мине - це точно, а от чи прірва непорозуміння мине серед людей… мабуть, це буде нескоро.

 

- Що Ви думаєте стосовно створення об’єднання співвласників багатоквартирних будинків?

 

Це дуже гарна справа і її необхідно продовжувати робити. Але знову, здебільшого ОСББ створюються, щоб не платити квартирну плату, хоча не скрізь. Деякі ініціативні адміністратори у окремих будинках все ж намагаються створити належні умови для проживання і люди вірять в них і розуміють, що за все необхідно платити, та щоб було краще – платити відповідно більше!

 

- Які плани  на перспективу?

 

Незважаючи на фінансову скруту ми все ж таки працюємо. Тільки за 2008 рік відремонтовано близько 2,5 тисяч кв.м. покрівель, у тому числі, покрівельними матеріалами власників квартир. За три роки відремонтовано понад 115 під’їздів, зараз в роботі 12. Прибираємо закріплені території, намагаємось впроваджувати енергозберігаючі технології на внутрішньобудинкових електромережах. Влаштували додатковий захисний пристрій на електричну мережу ліфтового господарства,  сподіваємось, що двигуни підйому кабін тепер з ладу виходитимуть не так часто. Одним словом, жителі водою і теплом будуть забезпечені завжди. В цьому впевнений. Сподіваємось на порозуміння людей щодо впорядкування тарифу, допомогу у відновленні житла за кошти бюджетів різних рівнів. Я вважаю, що не ЖЕКи погано працюють, погано працює житлово-комунальна система в країні, ще з часів створення «жилкопів». Правда, за радянських часів, ЖЕКи отримували дотацію на різницю в тарифі, можливо, тоді працювати було легше. Будемо сподіватись, що все ж таки колись в житлово - комунальній сфері зміниться на краще, а неплатників взагалі не буде. Не приховую свого бажання працювати якісно і добре, якщо буде, звісно, за що, адже з «комуналкою» пов’язано практично половина мого життя.

Тетяна Подрєз
 

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

Мітинг
Мітинг