Ромны. Romny. Ромни. інфо

In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Ромни.інфо Тандем пресс Початок бюджетного 2010 року у Роменському управлінні держказначейства
Початок бюджетного 2010 року у Роменському управлінні держказначейства
Тандем-пресс
Неділя, 07 лютого 2010, 20:23      Ромни, Сумська область

Як розпочався 2010 рік для Роменського управління Державного казначейства України в м. Ромни у Сумській області розповіла начальник управління Надія Олексіївна Вербняк, яка є досвідченим фахівцем своєї справи і досить довгий час працює на цій посаді.

 

- Чим займається Ваша установа та які  основні її завдання?

Державне казначейство є урядовим органом державного управління, що діє у складі Міністерства фінансів знаходиться в його підпорядкуванні та є учасником системи електронних платежів Національного банку України. Відповідно до Положення про Роменське управління Державного казначейства головного управління Державного казначейства України у Сумській області основними завданнями управління є: забезпечення казначейського обслуговування державного та місцевих бюджетів на основі ведення єдиного казначейського рахунка, що передбачає: розрахунково-касове обслуговування розпорядників і одержувачів коштів місцевого та державного бюджетів; контроль за здійсненням бюджетних повноважень по зарахуванні надходжень, прийняття зобов’язань та проведення платежів за цими зобов’язаннями; у межах своїх повноважень контроль за дотриманням учасниками бюджетного процесу бюджетного законодавства; ведення бухгалтерського обліку і складання звітності про виконання державного та місцевого бюджетів.

Роменське УДК ГУДКУ є відокремленим структурним підрозділом Головного управління Державного казначейства України у Сумській області і не має статусу юридичної особи.

 

- Як розуміти термін «єдиний казначейський рахунок», про який часто говорять по телебаченню та згадують в пресі?

Єдиний казначейський рахунок (ЄКР) – це основний рахунок держави для проведення фінансових операцій та ефективного управління коштами державного та місцевих бюджетів через систему електронних платежів Національного банку України. ЄКР – це рахунок відкритий Державному казначейству України в Національному банку України у системі електронних платежів НБУ. Він об’єднує кошти субрахунків, що відкриті в ДКУ  Головним управлінням Держказначейств кожній області України. І тільки, Державне Казначейство України керує видатковими операціями територіальних управлінь, що проводяться через СЕП НБУ за допомогою механізму встановлення ліміту технічного рахунку та ліміту початкових оборотів у СЕП НБУ головним управлінням, які у свою чергу доводять регламенти проплат районним управлінням.

 

- Надіє Олексіївно, як розпочався 2010 бюджетний рік?

2010 рік розпочатий в умовах, коли не прийнятий найважливіший фінансовий документ країни – Закон про Державний бюджет України на 2010 рік, коли з 1 січня 2010 року в дію вступила Інструкція щодо застосування економічної класифікації видатків бюджету, яка затверджена 25 листопада 2008 року №495 та зареєстрована в Міністерстві юстиції України 27 січня 2009 року №79/16095, тобто, змінені коди економічної класифікації видатків. А ще, з 1 січня запроваджений новий порядок зарахування та обліку власних надходжень бюджетних установ, що фінансуються з державного бюджету, отож, з 1 січня 2010 року зарахування власних надходжень бюджетних установ здійснюється на рахунки, що відкриваються в Головному управлінні Держказначейства України за балансовим рахунком 3125 «Рахунок для зарахування до спеціального фонду державного бюджету власних надходжень бюджетних установ» на ім’я бюджетних установ в розрізі кодів класифікації доходів бюджету. Також необхідно прийняти, перевірити, завірити різні звіти від 110 бюджетних установ та скласти, сформувати і відіслати до обласного управління казначейства річну звітність в повному обсязі, в розрізі бюджетів і в установлені терміни.

Усі вище перелічені моменти потребують значних зусиль, знань та витримки при виконанні щоденних завдань як з боку працівників управління, так і з боку працівників бухгалтерських служб установ.

В управління обслуговується 36 бюджетів: 35 місцевих та державний, а це 110 розпорядників та одержувачів бюджетних коштів, яким відкрито 1860 рахунків.

Станом на 26 січня прийняті, перевірені та введені в програмне забезпечення Автоматизована система «Казна» 291 тимчасовий кошторис, що становить 57% від загальної кількості кошторисів, які повинні надатися до управління та ще не надані.

Працівниками проводиться проведення оплати видатків відповідно зареєстрованих зобов’язань. У своїй повсякденній діяльності з початком бюджетного року усі учасники бюджетного процесу повинні керуватись і дотримуватись норм передбачених Постановою КМУ «Про заходи щодо організації бюджетного процесу у 2010 році» №1414 від 29.12.2009 року. В ній чітко визначені обов’язки та відповідальність для кожного з учасників бюджетного процесу.

 

- Як фінансується Ваша установа та які проблеми є на сьогодні?

Управління  утримується за рахунок коштів державного бюджету. На жаль, у зв’язку з кризовим становищем, у 2009 році кошти виділялись на утримання установи дуже обмежені і лише за захищеними статтями видатків: на заробітну плату та енергоносії; з незахищених – лише на охорону приміщення.

Є проблемними та потребують вирішення питання забезпечення коштами на придбання паперу для друкування виписок з рахунків установ, а їх відкрито 1860, витратних матеріалів розмножувальної та комп’ютерної техніки. Необхідне придбання блоків безперервного живлення, а основне – заміні підлягає 50% комп’ютерної техніки, як такої, що морально та технічно застаріла. Потрібні кошти для підведення опалення першого поверху приміщення, яке чотири роки перебувало в оренді обласної судової адміністрації і залишилась без опалення. Газифікація другого поверху була зроблена ще у 2006 році. Також потрібен ремонт фасаду, даху, підлоги приміщення. Через відсутність опалення першого поверху ми не можемо його здати в оренду, а це були б кошти на потреби установи, які так нам необхідні.

 

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

9 травня 2009
9 травня 2009