Ромны. Romny. Ромни. інфо

In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Ромни.інфо Тандем пресс Працевлаштування людей на першому місці
Працевлаштування людей на першому місці
Тандем-пресс
Неділя, 07 лютого 2010, 20:18      Ромни, Сумська область

Усі люди рано чи пізно стикаються з проблемою пошуку роботи. Кожного дня хтось шукає роботу, намагаючись працевлаштуватись, а хтось пропонує робочі місця. Безробітними  визнаються громадяни працездатного віку, які через відсутність роботи не мають заробітну плату або інших передбачених законодавством доходів і зареєстровані в державній службі зайнятості як ті, що шукають роботу. Як це відбувається у нас у місті та районі розповість директор міськрайонного центру зайнятості Ольга Григорівна Северин.

 

- Ольго Григорівно, яка кількість людей, які перебувають на обліку у міськрайонному центрі зайнятості скористалася послугами спеціалістів даної установи за минулий 2009 рік та яка кількість безробітних перебуває на обліку на початок 2010 року?

У минулому році послугами спеціалістів міськрайонного центру зайнятості скористалися 4679 клієнтів центру зайнятості, яким надано 18020 послуг, з них 3980 незайнятих oci6, яким надано 17321 послуг. Відсоток охоплення незайнятого населення складає у 2009 році 74,68 % проти 69,8 % у 2008 році. Зусилля спеціалістів направлені на те, щоб практично усі клієнти центру зайнятості були охоплені різноманітними індивідуальними та груповими послугами. Всього послугами служби зайнятості  протягом 2009 року скористалося 2748 осіб-мешканців міста, що на 324 осіб менше ніж за 2008 рік(3072), або (89,5 %).

Станом на 1 січня 2010 року на обліку в Роменському міськрайонному центрі зайнятості перебуває по місту 648 безробітних, що на 181 особу менше ніж на відповідну дату минулого року (829), або це 78,2 %, в тому числі – 424 складали жінки (65,4 %), 291 чол. - молодь у віці до 35 років (44,9 %). Із загальної кількості 282 осіб, перебуваючих на обліку, (43,5 %) займали місця робітників, 260 чол. (40,1 %) посади службовців, 106 чол. (16,4 %) - особи без професії або такі, що займали місця, які не потребують спеціальної підготовки. Середня тривалість безробіття по місту на 01.01.2010 р. складає 5,9 міс, що на 1,0 місяць більше ніж на відповідну дату минулого року.

 

- Скільки працевлаштовано безробітних протягом 2009 року?

За минулий 2009 рік працевлаштовано 801 особу. Серед працевлаштованих незайнятих громадян 399 осіб - жінки (49,8%), 380 чол. - молодь у віці до 35 років (47,4 %). Також у 2009 році послугами центру зайнятості скористалися 62 інваліди, з них працевлаштовано 12 осіб. Від підприємств, установ, організацій за 2009 рік надійшло 16 вакансій для інвалідів. Станом на 01.01.2010 року на обліку в центрі зайнятості перебувало 18 інвалідів.

За 4 квартали 2009 року з підприємств, установ, організацій міста усіх форм власності у зв'язку зі змінами в організації виробництва і праці за скороченням чисельності було вивільнено 229 чол., проти 105 осіб за відповідний період минулого року. Із 229 вивільнених 157 працівників вивільнилися з ТОВ «Таланпром». Серед вивільнених 133 чол. (58,1 %) становили жінки, 65 чол.- молодь до 35 років (28,4%), 3 числа вивільнених 140 чол. (61,1 %) особи, які займали місця за робітничими професіями, 59 чол. (25,8 %) - особи які займали посади службовців, 30 чол. (13,1 %) - особи які займали місця, що не потребують спеціальної підготовки.

 

- Яка потреба в працівниках на підприємствах міста?

Відповідно до ст. 5 Закону України "Про зайнятість населення" та рішення виконавчого комітету Роменської міської ради від 13.01.09р. № 1 „Про бронювання та квоту робочих місць на 2009 рік для працевлаштування осіб, які потребують соціального захисту і не здатні на рівних конкурувати на ринку праці, у розрізі підприємств, установ та організацій" на підприємства міста заброньовано 45 робочих місць для таких категорій населення, які не можуть на рівних конкурувати на ринку праці, це: діти (сироти), що залишились без піклування батьків, жінки, які мають дітей до 6 років, звільнені з установ, що виконують покарання, молодь, яка закінчила або припинила навчання у професійно-технічних, або вищих навчальних закладах освіти, молодь, яка закінчила або припинила навчання у середніх загальноосвітніх школах, молодь, яка звільнилася зі строкової військової або альтернативної (невійськової) служби, одинокі матері з дитиною до 14 років, одинокі матері з дитиною-інвалідом, особи передпенсійного віку, особи, яким виповнилося 15 років і які мають згоду батьків на працевлаштування. Для працевлаштування зазначених категорій громадян (крім інвалідів, які не досягли пенсійного віку) місцеві державні адміністрації, виконавчі органи відповідних рад за поданням центрів зайнятості встановлюють квоту робочих місць для підприємств (об'єднань), установ і організацій незалежно від форм власності та організаційних форм з чисельністю працюючих понад 20 осіб для бронювання ними до 5 відсотків загальної кількості робочих місць, у тому числі з гнучкими   формами   зайнятості.   Протягом   2009   року   на   ці   місця працевлаштовано 43 особи, в т. ч. 38  мешканців міста Ромни.

Не виконали рішення міськвиконкому і не працевлаштували осіб квотних категорій у 2009 році підприємства: СП «Роменський завод будівельних деталей і матеріалів» Південної залізниці - 1 заброньоване робоче місце для молоді, яка звільнилася зі
строкової військової або альтернативної (невійськової) служби; ПРРСС «Коопзаготпром» - 1 заброньоване робоче місце для молоді, яка
звільнилася зі строкової військової або альтернативної (невійськової) служби.

Потреба в працівниках на підприємствах міста протягом 2009 року становила 1062 чол. За 12 місяців 2009 року на обліку перебувало громадян передпенсійного віку 232 особи (92 чоловіків та 140 жінок), станом на 01.01.2010 р. - 92 особи (36 чоловіків та 56 жінок).

У 2009 році надано дотацію 12 роботодавцям на створення додаткових робочих місць на 12 працівників. Коштів на одноразову допомогу для створення підприємницької діяльності Фондом на 2009 рік не виділено.

- Які заходи проводяться спеціалістами центру зайнятості для безробітних?

 

Комп'ютерний клас для навчання безробітних функціонує з 1 червня 2008 року і налічує 5 робочих місць  У проведенні семінарів для роботодавців обов’язково беруть участь спеціалісти відділу активної підтримки безробітних, де акцентуються питання налагодження контактів з роботодавцями, проводиться роз’яснення про можливість професійного відбору та підбору кандидатів на вільні робочі місця чи посади, професійне навчання під конкретне замовлення роботодавців, стажування на робочому місці, індивідуальне навчання безпосередньо на виробництві. Кожного дня спеціалістами проводяться по три-чотири семінари, міні-ярмарки, ярмарки вакансій, профдіагностичне обстеження. За 2009 рік пройшли професійне навчання 117 безробітних мешканців міста.

- Скільки безробітних скористалися можливістю попрацювати на громадських роботах?

Для забезпечення тимчасової зайнятості та соціального захисту непрацюючого
населення організовані оплачувані громадські роботи. Оплачувані громадські роботи - це
загальнодоступні види тимчасової трудової діяльності громадян, що не потребують
спеціальної кваліфікації і виконуються на договірній основі. На таких роботах впродовж
2009 року працювали 151 безробітніх, відпрацьовано 2419 людино-днів,
витрачено     коштів     фонду     на    громадські     роботи              104,0 тис.грн. Громадські роботи проводились на таких підприємствах: Парк культури і відпочинку ім. Т.Г.Шевченка, ПП "Міськдорсервіс", Комбінат комунальних підприємств, Територіальний центр соціального обслуговування пенсіонерів, інвалідів та одиноких непрацездатних громадян управління праці та соціального захисту населення виконкому Роменської міської ради.

- Яка проводиться профінформаційна та профконсультаційна  робота з людьми?

68 % наданих послуг носять профінформаційний характер та 32 % наданих послуг носять профконсультаційний характер. В центрі зайнятості функціонує інформаційний сектор. Спеціаліст - профінформатор надає клієнтам індивідуальні консультації з питань потреби робітників та фахівців, про професії та спеціальності, що користуються попитом на ринку праці, про підприємства та навчальні заклади міста та району. Роз’яснює, як треба користуватися тач-скріном та допомагає працювати на комп’ютері з вільним доступом до мережі «Інтернет» на сайтах пошуку роботи. У профінформаційному секторі обладнано куточки для категорій населення, які не можуть вільно конкурувати на ринку праці (військовослужбовці, які звільнені у зв’язку зі скороченням Збройних Сил України, молодь, жінки, інваліди), інформація яких регулярно оновлюється.

Спільно з відділом по роботі з роботавцями створюються нові паспорти підприємствам, організаціям, установам та сільським радам, оновлюється інформація в наявних. Клієнти мають змогу одержати відразу на співбесіді з профінформатором необхідну інформацію щодо подальших дій: визначити проблеми в працевлаштуванні та звернутися за подальшою допомогою до профільних спеціалістів чи безпосередньо на ПОУ з питань працевлаштування на вакансії, що розміщенні в секторі самостійного пошуку.

Протягом 2009 року спеціалісти відділу проводили профконсультаційні прийоми громадян без застосування психодіагностичного обстеження та із застосуванням психодіагностичного обстеження як бланковими методиками, так i в комп'ютерному варіанті. Безробітні, в т.ч. інваліди, які будуть проходити професійне навчання, тестування проходять обов'язково, тому що підбір та підготовка кваліфікованих кадрів залежать від потреби ринку праці та потреби професійної самореалізації особистості громадянина.

 

- Що необхідно для підвищення результативності та ефективності надання профорієнтаційних послуг населенню?

Для підвищення результативності та якості надання  профорієнтаційних  послуг населенню необхідна систематична співпраця та взаємодія усіх відділів центру зайнятості з роботодавцями, місцевими органами влади та соціальними партнерами. За відсутності узгоджених дій відсутні дані і про вільні вакансії, і про прийнятих на роботу без направлення центру зайнятості. Необхідно проводити постійний аналіз складу безробітних, щоб приймати  правильні  управлінські рішення щодо дій спеціалістів центру зайнятості по відношенню до дій безробітних.

- Чи повністю виплачені кошти безробітним за минулий 2009 рік  та скільки людей, які стоять на обліку в центрі зайнятості планується працевлаштувати у 2010 році?

За 2009 рік допомога по безробіттю виплачена в повному обсязі. На 2010 рік планується працевлаштувати 2000 безробітних, в тому числі з наданням роботодавцю дотації – 55 чол., задіяти на громадських роботах – 500 чоловік.

 

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

Алея героїв
Алея героїв