Ромны. Romny. Ромни. інфо

In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Ромни.інфо Тандем пресс 15 грудня – День працівників суду
15 грудня – День працівників суду
Тандем-пресс
Понеділок, 21 грудня 2009, 14:33      Ромни, Сумська область

Голова Роменського міськрайонного суду Григорій Олексійович Шунько15 грудня – День працівників суду. Одна з найдавніших юридичних професій – суддя. Довгий час функції судді виконували старійшини, вожді, які, окрім розгляду юридичних спорів, мали й інші повноваження. Сьогодні роль судді в суспільстві асоціюється з людиною, яка вирішує правові спори. У сучасній Україні суддя – професіонал, який має вищу юридичну освіту і здійснює від імені держави правосуддя. Він вирішує конкретні правові спори, визначає покарання тим, хто здійснив злочин. У своїх рішеннях суддя керується лише законом, а не власними емоціями та міркуваннями. Люди цієї професії виконують складну і відповідальну роботу. З нагоди відзначення професійного свята працівників суду  на цю тему погодився поговорити Голова Роменського міськрайонного суду Григорій Олексійович Шунько

 

- Григоріє Олексійовичу, який напрямок роботи Роменського міськрайонного суду? Які функції, завдання та специфіка вашої установи ?

Роменський міськрайонний суд Сумської області створений Указом Президента України 19 березня 2004 року. Суд, здійснюючи правосуддя, на засадах верховенства права забезпечує захист гарантованих Конституцією України та законами прав і свобод людини і громадянина, прав і законних інтересів юридичних осіб, інтересів суспільства і держави. Судову систему України складають суди загальної юрисдикції та Конституційний Суд України. Місцевими загальними судами є районні, районні у містах, міські та міськрайонні суди, а також військові суди гарнізонів.

 

Роменський міськрайонний суд є місцевим судом і розглядає кримінальні, цивільні, адміністративні справи, а також справи про адміністративні правопорушення. Судова влада здійснюється одноособово суддею (при розгляді незначних правопорушень) або судовою колегією у формі судової процедури.

 

Свої функції суд покликаний здійснювати, керуючись лише законом, правом. Він не повинен залежати від суб'єктивного впливу законодавчої або представницької влади. Відповідно до Конституції України будь-яке втручання в діяльність судів і судових засідателів зі здійснення правосуддя є недопустимим і має наслідком передбачену законом відповідальність.

 

- Чи велика навантаженість в щоденній роботі припадає на кожного суддю, яка взаємодія та співпраця Вашої установи з іншими структурами правоохоронних органів ?

 

Середньомісячна навантаженість на суддів Роменського міськрайонного суду Сумської області складає 99 судових справ (серед яких близько 20 цивільних справ, 52 адміністративні справи, 3 кримінальні справи та 24 справи про адміністративні правопорушення).  Кожен з правоохоронних органів (суд, прокуратура, міліція, податкова) виконують визначені законодавством функції, і як наслідок, тісно взаємодіють між собою. Адже, розслідування справ, підтримання державного обвинувачення, розгляд судових справ, звернення до виконання та виконання судових рішень тісно пов'язано між собою.

 

- Які статистичні дані по кількості розглянутих справ суді? В порівнянні з минулим роком їх стало більше, чи навпаки, кількість їх зменшилась ?

 

Однозначно можна зазначити, що судових справ, в порівнянні з минулим роком, значно збільшилась неможна. Слід відмітити, що у 2009 році збільшилась кількість окремих категорій судових справ, що надійшли до суду.

 

Так, за одинадцять місяців поточного року до суду надійшло 2186 цивільних справ (в 2008 році було зареєстровано 2105 цивільних справи), 333 кримінальні справи (в 2008 році таких справ було 302), 2677 справ про адміністративні правопорушення (в 2008 році таких справ було 12204), 5799 адміністративних справ в порядку КАС України (за 2008 рік таких справ було зареєстровано 2518 справ), та 593 інших матеріалів в порядку виконання (в 2008 році було 310 таких матеріалів).

 

- Як на сьогодні фінансується суд, чи вистачає коштів на потреби вашої установи та яке забезпечення кожного судді комп'ютерною технікою?

 

Фінансування судів, як і раніше, залишається незадовільним. На потребу суду виділяється лише певний відсоток від загальної потреби в коштах. Не вистачає коштів на відправлення поштової кореспонденції зі зворотнім повідомленням сторонам у справах. В недостатній кількості суд забезпечений канцелярським приладдям, папером, оргтехнікою. Відповідно до вимог чинного законодавства судовий розгляд цивільних та адміністративних справ (в порядку КАС України) повинен проводитись з повним фіксуванням судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу. За штатним розписом та фактично в Роменському міськрайонному суді працює 10 суддів, а комплексами звукозапису суд забезпечений в кількості 5 одиниць. Незадовільним є також забезпечення суддів і комп'ютерною технікою для виготовлення судових рішень та інших документів.

 

- Що на сьогодні, на Ваш погляд, є проблемою для Вашої роботи і що б Ви хотіли для її удосконалення ?

 

Проблемним залишається питання розгляду адміністративних справ за позовами громадян «Дітей війни» про стягнення на їх користь недоплаченої щомісячної державної соціальної допомоги, яких на даний час до суду звернулося близько п’яти тисяч. Прийняття Закону України «Про соціальний захист дітей війни», який є не підкріплений коштами, зумовило звернення до суду великого потоку громадян, які мають статус «Дитина війни». Прийняття Верховною Радою України змін до бюджету чи самого Закону України «Про соціальний захист дітей війни» розвантажило б суди, які в свою чергу мали більше часу для вивчення та розгляду  в строки інших категорій судових справ.

 

Але,  найбільшою проблемою залишається відсутність належного приміщення в місті для розташування суду та об’єднання його в цілому  з двох приміщень в одне. В першу чергу – це зручність для громадян, які звертаються до суду, а також оперативність у вирішенні робочих юридичних питань. Адже, постійно відбуваються зміни в законодавстві, змінюється судова практика, і це потрібно обговорювати на нараді суддів для правильного вирішення справ та для застосування  цих законодавчих змін в щоденному розгляді справ. Ті приміщення, які є на сьогодні, потребують капітального ремонту, особливо по вул. Соборній, 12. Вікна цього приміщення є небезпечними для мешканців міста, які користуються послугами магазинів,  розміщених на першому поверсі даної будівлі або просто проходять мимо неї.

 

- Григоріє Олексійовичу, Ваші привітання та побажання та  з нагоди професійного свята.

 

З нагоди Дня працівників суду хотілося б висловити щирі вітання і найкращі побажання колективу Роменського міськрайонного суду.

Бажаю суддям та працівникам апарату суду міцного здоров'я, родинної злагоди і благополуччя, щастя, добра, а також творчої наснаги та вагомих професійних здобутків на ниві законності!

 

Подрєз Тетяна

 

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

Юні майстри
Юні майстри