Ромны. Romny. Ромни. інфо

In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Ромни.інфо Тандем пресс Міська акція «16 днів проти насильства»
Міська акція «16 днів проти насильства»
Тандем-пресс
Понеділок, 14 грудня 2009, 09:49      Ромни, Сумська область

1 грудня відділом у справах сім’ї та молоді була проведена пресконференція, яка приурочена проведенню в місті акції «16 днів проти насильства», на якій були присутні заступник міського голови з гуманітарних питань Книга Володимир Юрійович, заступник міського голови, керуюча справами виконкому Окіпна Анжеліка Віталіївна, завідувач відділом у справах сім’ї та молоді Кревсун Олена Олександрівна та спеціаліст відділу Бурмака Тетяна Іванівна, начальник відділу у справах дітей Панченко Ніна Василівна.         

 

Розпочала пресконференцію завідувач відділом у справах сім’ї та молоді Кревсун Олена Олександрівна. У своїй доповіді вона зазначила, що дана акція, яка проходить в Україні 25 листопада про 10 грудня була започаткована у  1991 року  і підтримується міжнародною жіночою спільнотою. Тисячі громадян і сотні державних та  громадських  організацій із більш ніж 100 країн світу активізують в ці дні свої зусилля заради спільної мети: збільшити розуміння про всі форми насильства у співвітчизників та співвітчизниць: насильства проти дітей, насильства стосовно жінок, насильства в сім’ї. На рівні нашого міста  на виконання Закону України «Про забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків», рішення сесії міської ради від 23.01.08 «Про міську програму  підтримки сім’ї на період до 2010 року»,  рішення сесії міської ради від 23.01.08 «Про програму забезпечення рівності жінок та чоловіків в місті на період до 2010 року», з метою привернення уваги громадськості до проблем насильства в сім’ї та торгівлі  людьми, формування ненасильницької ідеології в суспільстві прийнято розпорядження міського голови від 23.11.2009 року №229 «Про проведення в місті акції «16 днів проти насильства». Цим розпорядженням визначено структури, які проводять інформаційно-просвітницьку діяльність в рамках Акції. До даної програми входять ряд заходів, виконавцями яких є відділ у справах сім’ї та молоді, центр соціальної служби для дітей, сім’ї та молоді, відділ освіти, служба у справах дітей, управління праці та соціального захисту населення, центральна районна лікарня та багато інших установ, які знаходяться на території нашого міста. Зокрема, Кревсун О.О. зазначила, що на сьогоднішній день  відділом у справах сім’ї та молоді зроблено дуже багато у напряму роз’яснювальної роботи. Більше ніж 80 жінок звернулися до відділу щодо консультації отримання пільг багатодітним матерям, які народили троє, четверо і більш дітей. Під час консультацій звертається їхня увага на проблему материнства, проблему виникнення і попередження насильницьких дій в сім’ях. Це якраз і є інформаційно-роз’яснювальна робота.

 

Далі Олена Олександрівна розповіла, що відділом також передбачено ряд спільних заходів в рамках Всеукраїнського тижня права і в рамках акції «16 днів проти насильства». Заходи будуть проведені в приміщенні міського центру культури та дозвілля, на базі навчальних закладів міста. Це будуть молодіжні брейн-рінги та молодіжні правові клуби. Мета цих заходів – інформаційно-просвітницька робота, яка направлена на попередження. На рівні Міністерства у справах сім’ї, молоді та спорту, Міністерства внутрішніх справ підписано спільний Наказ. Цим Наказом затверджена Інструкція щодо порядку взаємодії управлінь, відділу у  справах сім’ї та молоді, центру соціальної служби для дітей, сім’ї та молоді, служби у справах дітей, відповідних підрозділів, органів внутрішніх справ з питань здійснення заходів з попередження насильства в сім’ї. В нашому місті поняття насильства  існує. На сьогоднішній день у нас є дані, що зареєстровано 188 сімей, в яких вчинені насильницькі дії.  В першу чергу з такими сім’ями зіткаються дільничі інспектори. Саме вони виходять на місце події, складають відповідні акти, а потім цю інформацію передають до відділу у справах сім’ї та молоді. Далі відділ виносить дане питання до розгляду дорадчої ради по роботі з сім’ями, які опинилися в складних життєвих  обставинах. Якщо сім’я потребує соціального супроводу, вона дає своє погодження, а якщо в сім’ях є неповнолітні діти, то до цієї роботи підключається служба у справах дітей.

 

Тему щодо проведення акції продовжив заступник  міського голови з гуманітарних питань Книга Володимир Юрійович, який розповів, що ця акція проводиться щорічно, починаючи з 1991 року. Але кожного року вона має певні доповнення. Саме 25 листопада є днем проти насилля над жінками.  Мета міської акції «16 днів проти насильства» - це проведення обізнаності населення про те, що насильство є порушенням прав людини, формування свідомості усіх верств населення нетерпимого ставлення до насильства та активізувати роботу з постраждалими від насильства в сім’ї. Майже 95 відсотків потерпілих від домашнього насильства переважно жінки, а в 75 відсотках страждають саме діти. Ця акція передбачає в першу чергу роботу з дітьми, сім’ями, як благополучними так і сім’ями, які є неповними, з дітьми важковихованими та потерпілими внаслідок насильства. По закінченню акції буде проведена підсумкова та аналітична робота. ЇЇ підсумки буде доведено до відома населення  через засоби масової інформації.

 

Заступник міського голови, керуюча справами виконкому Окіпна Анжеліка Віталіївна  наголосила, що паралельно з акцією «16 днів проти насильства» організовано Всеукраїнський  тиждень права. В цьому році він проводиться вперше на місцевому рівні відповідно до Указу Президента України 8 грудня 2008 року «Про Всеукраїнський тиждень права», розпорядження Кабінету Міністрів України від 19 серпня 2009 року «Про затвердження плану заходів з проведення у 2009 році Всеукраїнського тижня права», а також розпорядження голови Сумської обласної державної адміністрації «Про затвердження заходів щодо проведення в області Всеукраїнського тижня права». У цьому році виконавчий комітет міської ради також підготував заходи, які затверджені розпорядженням міського голови.  Саме 10 грудня у Міжнародний день захисту прав людини у навчальних закладах  пройдуть уроки права, в усіх культурних закладах будуть проведені лекції, виставки, обговорення, інформаційні години. Цього ж дня в нашому центрі інформаційних та адміністративних послуг при міськвиконкомі буде проводитись відкритий прийом громадян по правовим питанням. Консультувати їх будуть юристи міста:  управління праці та соціального захисту населення,  управління пенсійного фонду, управління юстиції та юристи юридичного відділу виконавчого комітету Роменської міської ради.

 

Анжеліка Віталіївна зауважила, що кожний, у кого виникли проблеми, мають можливість звернутись за такими телефонами: 5-12-07 - відділ у справах сім’ї та молоді , 2-26-18 -  міський центр соціальних служб для дітей, сім’ї та молоді, 2-22-95 – служба у справах дітей. Задати питання по цих телефонах ви можете, як офіційно, так і анонімно.

 

Тетяна Подрєз

 

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

Торговий дім
Торговий дім