Ромны. Romny. Ромни. інфо Новости Справка Объявления - Всеукраїнський день працівників культури та аматорів народного мистецтва

Ромны. Romny. Ромни. інфо

Ромни.інфо Це цікаво Всеукраїнський день працівників культури та аматорів народного мистецтва
Всеукраїнський день працівників культури та аматорів народного мистецтва
Це цікаво.
Середа, 23 березня 2011, 10:10      Ромни, Сумська область

23 березня на Україні відзначається Всеукраїнський день працівників культури та аматорів народного мистецтва.

Ця дата встановлена в березні 2000 року Указом президента України № 484/2000, враховуючи вагомий внесок працівників культури та аматорів у відродження української національної культури, розвиток народної творчості, активну культурно просвітницьку діяльність.
Дослідники вважають, що пращуром української культури можна вважати культуру індоєвропейських предків слов'ян, слов'янські культурні джерела, культуру Київської Русі - дохристиянську і християнську.


Але, перш за все, українську культуру відрізняє самобутність і первозданна чистота.


Безсумнівно те, що культурний розвиток народів проходить у процесі їх безперервних взаємин.


У зв'язку з цим вважається, що чим більше різних впливів акумулює в собі культура народу, тим більш культурним є цей народ.
Українська культура зайняла гідне місце у світовій культурі.


Вона розвивалася у взаєминах з культурами Заходу і Сходу, в системі Польсько-Литовської держави, українофобському «лоні» царської Росії.
Наслідком цього стали, з одного боку, система освіти і вченість, побудовані на західних зразках, з іншого - приниження української мови як «простонародної» і, в той же час, становлення новоукраїнської літератури, написаної саме цією народною мовою.


І це потрібно розуміти не як парадокс історії, а як закономірність внутрішньої сили української культури, яка зробила відчутний вплив на будівництво імперської культури, такі її визначальні галузі, як література, наука, живопис і музика.


Українська культура проникнута також козацьким нескореним національним духом свободи і вольності.


Не можна обійти увагою феномен «соціалістичної культури», адже Україна в цей період, незважаючи на всі втрати, в тому числі й криваві, зробила гігантський ривок в освіті, культурі, науці і техніці.


Після отримання Україною незалежності виникли нові пріоритети не лише в політиці, але і в культурі.


Репрезентацією держави в цій галузі та її культурним розвитком мало займатися Міністерство культури України, яке й було створено.
Зараз Міністерство культури реорганізовано в Міністерство культури і туризму України, перевизначені його завдання та обов'язки.


У сучасному українському суспільстві, де культура часто виявляється незатребуваною, важливо обрати і утвердити високі моральні принципи, засновані на тисячолітньому духовному і культурному надбанні українського народу, щоб не опинитися на задвірках культурного прогресу.

 
Вісті Роменщини
Тандем прес

Випадкове фото

konotop52
konotop52

Вхід на Ромни. інфо